Sayfa 523/754 İlkİlk ... 23423473513521522523524525533573623 ... SonSon
Arama sonucu : 6026 madde; 4,177 - 4,184 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

1. 110.02 ve 03 kademesinden giriş yaptım tahtaya
    Vira bismillah..

2. Gene pek iyi durmuyor. kapanış burda olmayacak

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    422
     Alıntı Originally Posted by longposition Yazıyı Oku
    Temettü niyetiyle aldığım, temel analizini en detay şekilde yapmaya çalıştığım, bir sürü rapor hatta OPEC raporlarına kadar okuduğum bir firmaya uzun dönemli ortak oldum, uv. yatırımcı olduğum için de stop loss koymadım. Temettü kırmızı çizgimdi ve dağıtmama kararı oylanacak. Belki yatıırmcısını üzmez, yatırımcı ilişkilerini yönetecek güzel bir açıklama vb. yapar diye de bekledim. Belli ki yatırımcı ilişkilerinin daha önemli işleri var(!). Yönetim riski olmadığını düşündüğüm Tüpraş'ın SAHA tarafından düzenlenmiş kurumsal yönetim derecelendirme notu 9.50 ama belli ki o da fazla verilmiş.

Bu nedenlerle cuma günü %11 zarar ile ortaklığımdan ayrılma kararı aldım. Belki başka bahara. Düşüncelerim firmaya inancını sürdüren kimseyi etkilemesin. Açığa satışçı veya borsa oyuncusu değilim, borsa yatırımcısıyım. Temettü beklentisi oluşursa tekrar girmeyi de düşünürüm.
    Umarim gonlunuzce olur.Anlamlandiramadigim ayrinti su: Hissenin bilanco performansi kotu bekleniyordu hatta son ceyrek zarar beklentisi ile hisse ciddi kan kaybetmisti.Aslinda bilanco beklenendende iyi geldi.Bu sebepten herkes satti/satmisti.Son kalanlarda her seye ragmen iyimserligini bir umut koruyanlardi.Bilancoyu gorunce onlarinda umudu kalmadi ve persembe cuma da onlar satti.Simdi beklenen/olmasi gereken bence bir miktar tepki cikisi.Deneyimli/tectrubeli insanlarin bu sekilde beklentiye girmesi gerekirken farkli hareket edenler olmasi benide supheye dusurmuyor degil.Zaman herseyi gosterecek.Kismet artik.Kalin saglicakla.
    Endeksteki yukselise ayak uyduramamis olmasindan dolayi endeks yataya gectiginde hareket eder beklentisi yaratmisti.Su ana kadar o beklentimde gerceklesmedi.En azindan asagi yonlu dusus sona erer diye beklenti icindeyim.Bakalim neler olacak.
    Son düzenleme : OZDEMIR1; 17-02-2020 saat: 11:37.

Az evvel kahvalti yaparken BlHT de Yatirimci Klubu adli programda Serhat Gurleyen vardi (Isyatirim)
    Eregl'in aksine Tuprs'da en kotusu geride kalmadi. 1. ceyrek de kotu gelebilir ama sirket artik herkesin radarinda, marjlarda kucuk bir toparlanma kipirdanma herkesi alima sevkedecektir dedi.
    Ky muhtemelen biraz gec duyacaktir marjlardaki kipirdanmayi, bu nedenle kademeli olarak alima gecmek, mesela 3-4 aylik bir zaman zarfinda haftalik alimlarla biriktirme seklinde bir alim en dogru hareket olabilir.

Syg,
    "Boğa piyasaları karamsarlıkta doğar, kuşkuyla büyür, iyimserlikle olgunlaşır ve coşkuda ölür. Maksimum karamsarlık olduğunda alım zamanı, maksimum iyimserlikte de satım zamanı gelmiş demektir." Sir John Templeton

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Az evvel kahvalti yaparken BlHT de Yatirimci Klubu adli programda Serhat Gurleyen vardi (Isyatirim)
    Eregl'in aksine Tuprs'da en kotusu geride kalmadi. 1. ceyrek de kotu gelebilir ama sirket artik herkesin radarinda, marjlarda kucuk bir toparlanma kipirdanma herkesi alima sevkedecektir dedi.
    Ky muhtemelen biraz gec duyacaktir marjlardaki kipirdanmayi, bu nedenle kademeli olarak alima gecmek, mesela 3-4 aylik bir zaman zarfinda haftalik alimlarla biriktirme seklinde bir alim en dogru hareket olabilir.

Syg,
    Elimde cok olmasa dalardim bu fiyatlarsan ve altindan kademeli eklerdim;)ama gonlum baska hisselerde ekleme yapiyor.
    Bu fiyatlamalar tarih olur gün gelir...

6.  Alıntı Originally Posted by wolf1453 Yazıyı Oku
    Gene pek iyi durmuyor. kapanış burda olmayacak
    Bence de, akşama kadar mallandırıp son bir saatte istediği yerde bırakıyor, bu sefer 107.50 değmese bari

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    422
     Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    110.02 ve 03 kademesinden giriş yaptım tahtaya
    Vira bismillah..
    Benimde alis rakamlarim ayni seviyeden.Dogru zamanlama gibi geliyor.Hayirli olsun.

8. An itibari ile ufak bir tepki verdi. kapanışa bakalım.

Sayfa 523/754 İlkİlk ... 23423473513521522523524525533573623 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •