Sayfa 563/751 İlkİlk ... 63463513553561562563564565573613663 ... SonSon
Arama sonucu : 6005 madde; 4,497 - 4,504 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

1.  Alıntı Originally Posted by tolga güney Yazıyı Oku
    Iraz Hocam düşüş trendi ve düzeltme dalgaları arasındaki farktan özellikle bahsediyorsunuz.

Daha önceki yazınızda 2008 yılındaki krizde TUPRS’ın %63 gibi geri çekildiğini yazmıştınız. Hesap ettim o yıldaki krizde hisse tam olarak %75,34 geri vermiş. Aynı yazınızda bugün için %61.8 nin 57 TL. ye tekabül ettiğini yazmıştınız. Tekrar düzeltmiş olayım Bugün için tam olarak %61,8 i, 56.5 TL. ye tekabül ediyor.

%61,8 e kadar geri çekilmeler düzeltme dalgaları ise TUPRS 2008 krizinde %75.34 ile düşüş trendi görmüş. Oysa siz hissenin, aynı yazınızda bu güne kadar hiç düşüş trendine girmediğine yazmıştınız. Ne dersiniz?
    Tolga Bey, düzeltmeler için teşekkür ederim. Beni utandırdınız. Teknik analiz programında kabataslak olarak hesap etmiştim. Hatırlarsanız o yazıda da aşağı yukarı olarak diye de not düşmüştüm. Sanırım siz manuel hesap yaptınız.

Gelişen ve değişen finans piyasalarıyla birlikte elliottisyenler artık %78.6 ya(bazıları da %76.8) kadar geri çekilmeleri düzeltme dalgaları olarak kabul ederler.

Size buradan bu kadarını açıklamış olayım.

Haddim olmayarak size bir tavsiyede de bulunayım. Forumda bunları açık olarak girmeyin. İnsanlar, genellikle kendilerinin bilgi, beceri, tecrübe ve anlama yetenekleri üstüne çıkan her şeyi bildiğini sanır.

Bu tiplere dikkate almaya da değmez.

Teşekkür ederim Hocam. SYG.

Alıntı Originally Posted by ıraz Yazıyı Oku
    Tolga Bey, düzeltmeler için teşekkür ederim. Beni utandırdınız. Teknik analiz programında kabataslak olarak hesap etmiştim. Hatırlarsanız o yazıda da aşağı yukarı olarak diye de not düşmüştüm. Sanırım siz manuel hesap yaptınız.

Gelişen ve değişen finans piyasalarıyla birlikte elliottisyenler artık %78.6 ya(bazıları da %76.8) kadar geri çekilmeleri düzeltme dalgaları olarak kabul ederler.

Size buradan bu kadarını açıklamış olayım.

Haddim olmayarak size bir tavsiyede de bulunayım. Forumda bunları açık olarak girmeyin. İnsanlar, genellikle kendilerinin bilgi, beceri, tecrübe ve anlama yetenekleri üstüne çıkan her şeyi bildiğini sanır.

Bu tiplere dikkate almaya da değmez.
    En son cümleniz yakışmamış..ytd

4.  Alıntı Originally Posted by Geovani Yazıyı Oku
    Bende aldım ama 2-3 seans 109 da giderse çıkarım 105e pusuya yatarım YTD
    +

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olamaz, saygılarımla.

5. Vallahi beyler 3 kağıdım vardı,satıp tuprasa geçtim.Simdi %15 zarardayım.Sattığım kağıtlar yerinde kalmış olsaydı diye hesap ettiğimde tuprasin 275 TL olması lazım.
    Bilmem anlatabildim mi.Süre geçtiğimiz kurban bayramından bu yana.
    Diğer kağıtların hepsi 3'e katladı.

6. Dolar bazlı tüpraş grafiği paylaşabilen varsa paylaşırsa sevinirim.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by pamuk Yazıyı Oku
    Dolar bazlı tüpraş grafiği paylaşabilen varsa paylaşırsa sevinirim.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    [IMG][/IMG]

Aylık Grafik, H.O. 101 günlük

[IMG][/IMG]

Haftalık Grafik. H.O. 55 günlük

Sayfa 563/751 İlkİlk ... 63463513553561562563564565573613663 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz