Sayfa 750/975 İlkİlk ... 250650700740748749750751752760800850 ... SonSon
Arama sonucu : 7798 madde; 5,993 - 6,000 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

Nymex 21 USD a inmiş.. Hayatım boyunca görmüş olduğum dip 26 USD ı.... İnanılmaz... 125 USD larda iken 200 USD olacak deniyordu...
    İnanın hiçbirşeyin ne dibi ne tavanı var...
    İnanılmaz...
    https://www.youtube.com/watch?v=4IjELP-EiUY
    Mart 2019 de yani 13 AY önce demişim..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    8,278
     Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Nymex 21 USD a inmiş.. Hayatım boyunca görmüş olduğum dip 26 USD ı.... İnanılmaz... 125 USD larda iken 200 USD olacak deniyordu...
    İnanın hiçbirşeyin ne dibi ne tavanı var...
    İnanılmaz...
    gelecek aydan itibaren bize yarar sn.sellka...
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Petrol fiyatlarının düşük olmasının Tüpraşa ne zarar verdiğini birisi bana açıklayabilir mi? (stok zararı yazar demesin. Bu şirket genelde dolu stoklarla çalışır)
    FAVÖK e etkisi ile ilgili bir çalışma yaptıysanız saygı duyarım. Yoksa işkembeden kimse konuşmasın.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    gelecek aydan itibaren bize yarar sn.sellka...
    Kısmet Sn.Human..

Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Petrol fiyatlarının düşük olmasının Tüpraşa ne zarar verdiğini birisi bana açıklayabilir mi? (stok zararı yazar demesin. Bu şirket genelde dolu stoklarla çalışır)
    FAVÖK e etkisi ile ilgili bir çalışma yaptıysanız saygı duyarım. Yoksa işkembeden kimse konuşmasın.
    Sn.Mustican yukarıdaki cümlemden Tuprs kelimesi bile yok. Sadece petrol emtiasının fiyatlamasını hayatım boyunca görmediğim bir değerde olduğunu söyledim...
    İşkembeye şırdana nasıl bağladığınız inanılmaz...
    Hatta
    Tuprs da ciddi bir oranda yatırımcı olduğumu belirtmek isterim..
    Özelden Sn.Ozann ile yazışmalarımızda ne kadar Tuprs hissesi sahibi olduğumu bilir..
    Ona sorun...

Gerçekten sıkıntılı bir toplum yapısına girmişiz... Sinirler harbiden bozulmuş...
    Nymex Cuma günü 21 USD idi.. Ne atması ne sallaması..
    Piyasalarda eden değer bu... Sallama yok. Şu an 21 USD veren herkes bir varil NYMEX petrolü alabilir...

O kadar...
    https://www.youtube.com/watch?v=4IjELP-EiUY
    Mart 2019 de yani 13 AY önce demişim..

Sn.Selka güçlü bi yatırımcı bilmez miyim?😉Arkadaşlar bakın,Sn.Selka iyi niyetli,hemşerim Sn.human01 keza öyle.İnanın şu forma değil yazmak okumayı dahi böyle istemiyerek..Belirli bi yaşın üzerinde olduğumuzu düşünüyorum.Seviye yerlerde..O ona atiyor öbürü diğerine.Vay 10 tl den aldım vay 15 TL den sattın.Alkışlar heyyo hüllogs😊Bunu geçtik ben dedim düşecek.Bak düştü.Temettüymüş,nedir temettü...vs vs.Soru şu:Babamın oğlumusun?Yok..Bilader kazandıysan kendine kaybettiysende kendine.Bana faydan var mı?YOK..
    Sayın Selka,cebine bak..Düşünceni yaz ben severek okuyorum.Bazen haber paylaşıyorum,kaynakta belirtiyorum artık paylaşmayada korkar olduk😊
    Petrol düştü,bugün bakkal Osman emmide söyledi Petrol düştü diye..Tuprs benzin çıkarmıyo..RAFİNERİDİR..stok bittimi elbet 24 $ danda stok yapacaj.Rafineli marjlarina bakın siz,yükseliyor mu?Ben yükseliyor diye gördüm.İyi tatiller.YTD

6. Uzun vadede birikim için devam etmek lazım, krizi aşıp işsiz kalmayalım veya işletme sahipleri kazançsız kalmasınlar ki birikime devam edebilelim. Saygılar,

7.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Petrol fiyatlarının düşük olmasının Tüpraşa ne zarar verdiğini birisi bana açıklayabilir mi? (stok zararı yazar demesin. Bu şirket genelde dolu stoklarla çalışır)
    petrol fiyatlarinin dusuk olmasi problem degil zaten , asil problem petrol fiyatlarinin ani dusmesi ! mevcut stoklar cercevesinde yazilan zarar muaazzam olmali. ama bu ilk ceyregi baglar. sonrasi yeni stoklar yeni karlar demektir.

buna karsin esas problem burada basliyor, talepteki buyuk capli dususun etkileri ile stoklarin devir hizinin azalmasi mevcut sermaye yatirimi, kredi pozisyonu ve sabit giderler cercevesinde degerlendirildiginde onemli bir probleme isaret etmektedir.

bir de oransal acidan hicbir anlam ifade etmemesine ragmen !

100 lira ciro icin %10 kar : 10 lira iken

50 lira ciro icin %10 kar : 5 liradir.

bilmem anlatabiliyormuyum ?

yatırım tavsiyesi degildir

8. Ortaklar virüs hem dünya hem de ülkemizin piyasasının ekonomisinin üzerinden dozer gibi geçiyor.
    Seçeneklerimiz üç tane:
    1) Lanet olsun deyip satıp çıkın
    2) Altı ay mı olur bir yıl mı olur bekleyin ortalık sakinleşsin işler düzene girmeye başlasın
    3) Piyasa çok oynak, alsat yapın. Artık indikatörlerle mi karar verirsiniz, haberlerle mi karar verirsiniz, içgüdünüzle mi hareket edersiniz siz bilirsiniz, buradan okuduklarınız işe yaramaz.
    Meşrebinize uygun olanı seçin.
    İyi haftasonları olsun herkese..

Sayfa 750/975 İlkİlk ... 250650700740748749750751752760800850 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •