Sayfa 759/958 İlkİlk ... 259659709749757758759760761769809859 ... SonSon
Arama sonucu : 7661 madde; 6,065 - 6,072 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

1. tuprs batma seviyesine gelen bir senaryoda metropollerde sokakta insanlar temel ihtiyaçları için birbirlerini vurmaya başlarlar.

2.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Orda diğer bir olay devreye giriyor...Oda hiçbir hisse portfoyun %15 sini geçmeyecek....

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    120 Milyon halka açıklığı olan bir kağıtta ısrarlı , aylarca süren bir satış ile 25-30 milyon lot mal geldi tahtaya..
    100 lerden beri duruldu gibi ama Satış bitti demek için erken..

Satan bilinçli ve birşeyleri bilerek sattı..Bu ama temettü vermemesi ama belki bu virüs ama belki virüs sonrası oluşabilecek ekonomik buhran ama belkide tuprs özelinde başka birşey idi...Bilinmez..
    Yani Öyle karambolde stop olan bir kurum ve satışları değildi..
    Dikkatli olmakda fayda var yine de..

Sen yine iyisin gibi duruyor maliyet olarak..
    130 140 lardan geçen seneki gazlama ile alanlar?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    8,271
     Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    120 Milyon halka açıklığı olan bir kağıtta ısrarlı , aylarca süren bir satış ile 25-30 milyon lot mal geldi tahtaya..
    100 lerden beri duruldu gibi ama Satış bitti demek için erken..

Satan bilinçli ve birşeyleri bilerek sattı..Bu ama temettü vermemesi ama belki bu virüs ama belki virüs sonrası oluşabilecek ekonomik buhran ama belkide tuprs özelinde başka birşey idi...Bilinmez..
    Yani Öyle karambolde stop olan bir kurum ve satışları değildi..
    Dikkatli olmakda fayda var yine de..

Sen yine iyisin gibi duruyor maliyet olarak..
    130 140 lardan geçen seneki gazlama ile alanlar?
    katılıyorum haklısın...
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    ..........aynen kardeş.....(bu arada çok hayırsızsın).....
    Suçumu bilmiyorum , abilerimi de ihmal etmem ama dikkatsizliğime gelmiştir. Hata bizden affetmek abilerimizden.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    8,271
     Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Suçumu bilmiyorum , abilerimi de ihmal etmem ama dikkatsizliğime gelmiştir. Hata bizden affetmek abilerimizden.
    Estağfurullah kardeşim....Seviliyorsun.bil istedim.

Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Estağfurullah kardeşim....Seviliyorsun.bil istedim.

Eyvallah abi . Kalp kalbe karşıdır.

adamlar coronanın filmini çok önceden çevirmişler, aynen gerçek oldu.
    https://www.hdfilmcehennemi2.pw/salgin-izle.html

8. Arkadaşlar sakin olun kimse batırmıyor Tüpraş'ı, kimse insan vurmuyor sokaklarda, kimse Tüpraş'ı batırıp endeksi 15.000 puana indirmiyor.

Bizim temel derdimiz kârlılık ve temettü.

Şirkete niye ortak oluyoruz? Kâr edip, kârını bizle paylaşsın diye, yani temettü versin diye. Dolayısıyla 2020'de kârı ne olur, bir daha ne zaman temettü alırız, gundwane'nin dediği gibi 10 yıl mı bekleriz yoksa seneye Mayıs'ta 10,20 ya da 50 TL temettü cepte mi? Şahsen bütün derdim bu benim.

Sermaye kazancına inanmıyorum, daha doğrusu sermaye kazancını anlamlandıramıyorum. Teoride şirket kâr eder piyasa değeri artar sermaye kazancı elde ederiz. Neden? Çünkü gelecekte bize daha çok temettü dağıtacaktır. Peki pratikte böyle mi?

Ya 10 sene dağıtmayıp biriktirdiği kârı 11. sene krize girip batırırsa? Ya o kârı hiç paylaşmazsa ve ben sonsuza kadar beklersem? Ben ne zaman para kazanacam???

Diyeceksiniz ki bekleme,yükselince sat. Peki ne kadar yükselince? 5 TL yükselince mi ya da %10 yükselince mi? Niye 5 TL, niye %10 ?

Tupraş niye geçen hafta 66 TL idi , bu hafta niye 80 TL oldu, şuan niye 75 TL?

Benim çıkış noktam temettüdür ve temettü verimidir. Çünkü net bir sayıdır, kıyaslanabilir, analiz edilebilir, somuttur. Bu sebeple tekrar soruyorum?

Tüpraş elbet bir yıldız gibi parlayacak, 200TL 'leri devirecek, TR'nin en büyük sanayi devi olacak, müthiş temettüler dağıtacak. Ama seneye mi yoksa X yıl sonra mı???

Sayfa 759/958 İlkİlk ... 259659709749757758759760761769809859 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •