Sayfa 775/991 İlkİlk ... 275675725765773774775776777785825875 ... SonSon
Arama sonucu : 7928 madde; 6,193 - 6,200 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

1.  Alıntı Originally Posted by Serdars Yazıyı Oku
    19 yıldır borsadayım, Tüpraş sayesinde birkez daha teyit etmiş oldum ki; borsa da sağlam şitket sağlam hisse diye bir şey yokmuş, her şey güllük gülüstanlık dediğin zamanda uçurumdan aşağı nalları göğe diktiriyorlar, özetle; bana göre borsa güccük yatırımcıların öğütülüp un ufak edilerek ceplerinin boşaltıldığı tuzaklarla dolu bir kumarhaneden başka bir şey değil. Şimdi birileri çıkıp yok efendim ben kazanıyorum kazananlarda var diyecek , onlarda bir elin parmaklarını geçmez onlar, güccük yatırımcının geneli parasını üttürür, çünkü düzen öyle kurulmuş,
    Serdars bey kaybınız olduğunu varsayarak üzüldüğümü belirterek başlamak istiyorum.

Fakat benim ilk Tüpraş maliyetim 43tl idi. Garanti Bankası temettülerden sonra maliyet düşmüyor ama benim tahminim geçmişte aldığım temettülerle bu maliyetın ya sıfır olduğu ya da artık çok yaklaştığı.

Ben sizden daha yeni (8-10) yıldır borsa yatırımcısı iken, Tüpraşta halen ciddi oranda karda olabiliyorsam, sizin Tüpraşı yüksek maliyetten aldığınızı tahmin ediyorum

Syg

Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    Bankalar ucuz falan degil, batik oranlari zaten rekor kiriyordu, dusunsenize bu yil taze taze gelecek batiklari.

Mesela ekgyo, , bakiniz sabanci holding..

Warren bufeetin de degdigi gibi Bktan hisseyi ucuza alacagima iyi hisseyi normal fiyatindan alırım.
    Sn.Atmego, yatırım birazda risk değil midir....

EKGYO 2010-2011 yıllarında 3,33 TL den sattığımı hatırlarım. 2,50 olsa da FULL girsek dediğimi... EKGYO batık bir hisse değildir. Konjüktür gereği fiyatlaması vardır. Bu konjüktür ortadan kalktığı an yeniden 4 TL fiyatlanması içten bile değildir...

Bankalar grubunda Halkbank özelinde.. İnanın verilen krediler, müşteri hacmi karlılıkları (ki bu konjüktürde) hisse değeri komedidir. En yakın örnek İsc hisseleri.. Hükümet baskısı kalksın en az +%30 u var şu an da...

Halkbank 2010 yılında 22 TL idi.. ABD baskısı, virüs, mahkeme ve Suriye meselesi bitisn Halkbnak ın yoluna devam edeceği anlaşılsın hissesi 30 TL dir....

Bu bağlamda En somut örnek....

TUPRS dır..

O kadar balık hafızalı bir toplumuz ki;

Bu hisse 6 ay önce ekim ayında 146 TL idi.... Kar payı nerdeyse 16 TL idi...

6 ay geçmiş hisse 65 TL ye gelmiş hisseyi öldürüyor, iflas ettiriyor, batırıyor, konkordato çektirtiyoruz...

Hep dedim yine derim..
    Nasreddin Hocanın dediği gibi "Doğurduğuna inanıyorsun da, öldüğüne neden inanmıyorsun?"
    Ama burada öldüğüne inanıyorsun ama bende yeniden de doğabilir dediğimde alaya alıyor inanmıyorsun, diyorum...

Niye ki? Konjüktür düzelsin nasıl 6 ay da 146 dan 65 oldu ise

65 den 146 tl de pek ala olabilir...

Bence para kazanmamızdaki en önemli engel bu düşüncedir...

Tepede iken düşmeyeceğine, dipte iken yükselmeyeceğine olan inancımız...

Bol kazançlar....
    https://www.youtube.com/watch?v=4IjELP-EiUY
    Mart 2019 de yani 13 AY önce demişim..

Mesela USD tepede işte şu an zirve de en sert anında, grafiğinde en dik noktasında , en kocaman halinde, düşer , söner bu...

Yeniden 6 TL leri 6 ay sonra yakarlar...

Ama yaz şimdi bunu USD forumuna da gör ......(... ne yazsam ki, bilemedim......)
    https://www.youtube.com/watch?v=4IjELP-EiUY
    Mart 2019 de yani 13 AY önce demişim..

4.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Mesela USD tepede işte şu an zirve de en sert anında, grafiğinde en dik noktasında , en kocaman halinde, düşer , söner bu...

Yeniden 6 TL leri 6 ay sonra yakarlar...

Ama yaz şimdi bunu USD forumuna da gör ......(... ne yazsam ki, bilemedim......)
    Usdtry0520 yani mayis vadeli dolar su an 6,79dan alicili

usd forumuna yazmak yerine viopta dolar satmayi dusunur musunuz,

bu kadar emin konusmazdim benolsam. ben yaptim, viopta dolar sattim bir ay once, zararla da ciktim

yeniden swap faizleri fırlamış,

aha... 83 olmuş ya.. neden haber vermiyorsunuz...

Kobra mi geldi???

Syg,
    "Boğa piyasaları karamsarlıkta doğar, kuşkuyla büyür, iyimserlikle olgunlaşır ve coşkuda ölür. Maksimum karamsarlık olduğunda alım zamanı, maksimum iyimserlikte de satım zamanı gelmiş demektir." Sir John Templeton

ABD Başkanı Trump: Suudi Veliaht Prensi ile bugün, Putin ile dün görüştüm, iki ülkenin günlük 10-15 milyon varillik üretim kısıntısına gitmelerini bekliyorum

Trump: Umduğumuz üretim kısıntıları yapılırsa petrol ve gas sektörü için çok iyi olur

Suudi Arabistan'ın OPEC+'ın acil toplantısı için çağrıda bulunduğu belirtiliyor (Petrol fiyatları son haber akışından etkilenebilir)
    "Boğa piyasaları karamsarlıkta doğar, kuşkuyla büyür, iyimserlikle olgunlaşır ve coşkuda ölür. Maksimum karamsarlık olduğunda alım zamanı, maksimum iyimserlikte de satım zamanı gelmiş demektir." Sir John Templeton

Sayfa 775/991 İlkİlk ... 275675725765773774775776777785825875 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •