Sayfa 948/976 İlkİlk ... 448848898938946947948949950958 ... SonSon
Arama sonucu : 7803 madde; 7,577 - 7,584 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

1.  Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    Senin gibilerini gordukce diyorum ki az bile.yapiyorlar.

Bizim.burda hastaneleri kapattilar, neymis sehir hastanesine gidecekmişim. Sehir hastanesine karsi.degilim ama benim.sehir içindeki hastanemi ne kapatiyorsun.

Ucuncu hava alani gibi.oldu, 40 milyon kapasiteli metro baglantisi olan hava alanina hastane yaptilar super zekalılar.

Simdi istanbulda gene iki hava alani var ama ikisinde de metro baglantisi yok ve milyarlarca euro, onceden olmayan borc var..

Turgut ozal sizin yaptigini kopruyu 30 sene once pnda bir maliyetle yapti, siz de yaptiginiz kopyruden.gecen olmayinca onun yaptigi.kopruye zam yaptiniz.

Bu sanayi siketlerini eskiler yaptı, dev sirketler, tupras, eregl, petkm, thy

Ama sorsan biz der turkiyeye cag atlattik, dolara %8,5 faiz odeyen tefecilerin eline düşmüş bi ulke durumundayiz.
    Anlatamazsın, boş ver...

1 kaç yıl sonra daha da göze batar hale gelecek ekonomik durum.

Abbas yolcu...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

2.  Alıntı Originally Posted by badel Yazıyı Oku
    Syn Vahira haklısınız bu yabancılar çok zeki, bizim tahta yapıcılar ve ky onlar kadar zeki değil. Tam yerine rast geldi , son dönemde yabancıların ve sağlam bir kurumun satış yaptığı hisseleri takip ederek ve dediğim gibi rast geldi iyi bir zamanlama ile girdiğim hisselerden parama orantılı hatırı sayılır meblağalar aldım. Hangi hissrler diyeceksiniz, aefes, tupraş, kutpo, alarko. Hatırı sayılır kurumu hisselerin takaslarını incelerseniz bulursunuz. Acaba bu kazançlar denk mi geldi, yabancı işi bilmşyormu, yoksa yoksa işte. Yabancı bu işin neresinde. Hoşçakalın. KENDİ GÖZLEMLERİMDİR. KİMSEYİ ETKİLEMEK AMACIYLA YAZILMAMIŞTIR. VE KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Zaten bunları anlayıp kavrayabilecek durumda olsalar burada yazılan bir çok yazı yazılmaz.Anlatmaya kalkışıyorsun hepsi fanatik futbol taraftarı gibi davranıyor.İlla herşey istedikleri gibi olsun istediği zaman olsun.

Bu borsa buradan kalksa 150 bin olsa Tüpraşta o ara 130 olsa kafaları yine aynı olur hiç değişmez.O zaman soru neden buradasınız para kazanmak için.Bu işlerde fanatik fubol taraftarı gibi olursanız her sene tek şampiyon oluyor sonunuz şampiyon olamayan diğer 2 takım taraftarından farklı olmaz.

Kimsenin siyasi düşünceleri beni ilgilendirmiyor.Bu borsa gideceği zaman gitmeyi kafaya koyduğu zaman hiçbir şeyi takmaz bunu çok iyi bilesiniz.Yarın birgün aranızda bazılarına jeton düşer ama o zamanda Lunar gelip yazacak diye hiç beklemeyin.

Not: Ülke ekonomisi ile ilgili bu kadar olumsuz düşüncelere sahip olanların bir hisse topiğinde ne işi var ya da borsada ne işi var hiç anlamadım bundan sonrada anlayabileceğimi sanmıyorum.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

3. 20-25 sene önce olurdu Hurra Bender tahtayı kaldırdı takıl peşine para kazan devri bitti.Daha bir çoğunuz hayatınızda matriks gibi derinlikli bir ekrandan para verip borsa bile izlememiş artık robotlar ile tahtalarda akıl alıyorlar.Aranızda bazılarının işi gerçekten zor.

Yabancı gelecek 2 günde halka açık takasın % 10 unu alacak sizde onu görüp alıp para kazanacaksınız öyle mi?Daha çok beklersiniz o günler geçti.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

4.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Anlatamazsın, boş ver...

1 kaç yıl sonra daha da göze batar hale gelecek ekonomik durum.

Abbas yolcu...
    Bir tek siz görüyorsunuz bunu endeksi 82 binden 103 bine alanlarda keriz zaten.Siyasi düşüncelerinizi alın gidin siyaset programlarına katılın.Bunun yeri burası değil.

Geliyorsunuz buraya aklınız sıra çok zekisiniz hiç çaktırmıyorsunuz.

TÜPRŞ şu an kamu da olsa şu zarar gelse var ya şimdi aranızdan bazılarının gıkı çıkmıyor destansı yazılar yazardınız burada.Birini eleştirecekseniz hopp patron deyin holdingin bu kadar para kazanıyorken bu bilanço ne diye birazda patrona çıkışın.
    Halka açıklık oranlarına bakın anlarsınız sebeplerini.

Bazıları yazıyor ya yok borsa kumarhane imiş 5-10 şirket güvenli imiş gerisi boşmuş.Gerçekten bunların kafada olmayı çok isterdim.Ama kazın ayağı öyle değil bu işlerde.

Güvenli diye gelir 130 a TÜPRAŞ alırsınız 80 olur sizin kadar bu işleri bilmeyen biri de gider 3 liradan RTALB alır ihya olur.Siz aradaki boş muhabbetleri geçin bu işi eğer para kazanmak için yapıyorsanız.Tavsiyemdir

Hangi topicde 2 kelime yazmaya kalksam hiçbir şeye faydası olmayan abidik gübidik muhabbet yapanlarla doluşmuş.Arada değerli yazılarda kaynamış gitmiş..Borsa bu değil.

5.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Bir tek siz görüyorsunuz bunu endeksi 82 binden 103 bine alanlarda keriz zaten.Siyasi düşüncelerinizi alın gidin siyaset programlarına katılın.Bunun yeri burası değil.
    Yani diyorsunsun ki yabancı 9 milyar dolarlık satış yaptı ve bunu vatandaş karşıladı :-) hatta hatta vakıf yatırım, ziraat yatırım ve halk yatırım üzerinden karşıladı yerli vatandaş:-)

Ne garip ki bende sana, siyasi fanatizmin esiri olma, gözünü aç, diyorum ama anlamak istemiyorsun.

Not: Hep 82binden 103bin e geldi diye yazıyorsunuz da neden 124bin de 82bin e düştü diye yazmıyorsunuz?
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

6. 120 binlerdeyken HALKB topiği ya da HALK cafe topiği açıp okursun o zaman yazdığımı.Ben sizler gibi değilim hiçbir zaman olmadım olmam da.

Ha diyorsan ki 124 binden 82000 e ekonomi kötü millete jeton düştü ondan geldi ; eyvah eyvah diyorum bende o zaman.

ve ekliyorum herşey bu kadar kötü sizin bu topiclerde işiniz ne?

Ben diyorum ki birileri bu hissede zaten operasyon içindeydi korona da ekmeklerine yağ sürdü.Olmayacak 65 i oldurttular.
    Son düzenleme : Zdx&Lunar Soul; 23-05-2020 saat: 14:17.

7.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Yani diyorsunsun ki yabancı 9 milyar dolarlık satış yaptı ve bunu vatandaş karşıladı :-) hatta hatta vakıf yatırım, ziraat yatırım ve halk yatırım üzerinden karşıladı yerli vatandaş:-)

Ne garip ki bende sana, siyasi fanatizmin esiri olma, gözünü aç, diyorum ama anlamak istemiyorsun.

Not: Hep 82binden 103bin e geldi diye yazıyorsunuz da neden 124bin de 82bin e düştü diye yazmıyorsunuz?
    Yabancı borsada 9 milyar $ satış yapmadı. 3 milyar dolar yaptı! Gerisi tahvillerden... Onları bankalar karşıladı evet...

Borsaya gelince, ben de bu iktidara mualifim. Zaten hiç bir tecrübesi olmayan birini maliye bakanı yapmayı türkiyede savunacak aklı başında bir kişi bile bulamayız diye tahmin ediyorum ancak mevcut iktidar gitsin, yönetim değişsin diye ekonomi kötü olsun isteyen de hastalıklı bir kesim var. İşte bunlar çok tehlikeli. Ekonomi kötü gittiği için iktidar değişebilir ama iktidar değişsin diye ekonomi kötüye gitsin denmez...

8.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    120 binlerdeyken HALKB topiği ya da HALK cafe topiği açıp okursun o zaman yazdığımı.Ben sizler gibi değilim hiçbir zaman olmadım olmam da.

Ha diyorsan ki 124 binden 82000 e ekonomi kötü millete jeton düştü ondan geldi ; eyvah eyvah diyorum bende o zaman.

ve ekliyorum herşey bu kadar kötü sizin bu topiclerde işiniz ne?

Ben diyorum ki birileri bu hissede zaten operasyon içindeydi korona da ekmeklerine yağ sürdü.Olmayacak 65 i oldurttular.
    Kanal istanbulu ne zaman yaparız ? Bence kanal istanbul acilen yapılmalı.

Sayfa 948/976 İlkİlk ... 448848898938946947948949950958 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •