Sayfa 2/89 İlkİlk 12341252 ... SonSon
Arama sonucu : 707 madde; 9 - 16 arası.

Konu: EGEEN - Ege Endüstri

1. Originally Posted by HORASANLI
    Değerli arkadaşlar özelden bir çoğunuz tamda filozofun bu yazısını soran bir çok arkadaş var konuyu daha net anlayıp sizlere bir açıklama yapmak için yatırımcı ilişkilerini arayıp bilgi rica ettim kibarca kibarca rica edince de sağ olsunlar ek bir bilgide verdiler onuda sizinle paylaşmak istedim;

arkadaşlar SPK kanunları artık malumunuz sık sık değişmekte örneğin eskiden bitirilmeyen bir yatırım konusunda 60 günde mutlaka olumlu olumsuz KAP açıklama yapılması zorunluydu bu zorunluluk süresi kaldırılmış yani yatırım bitinceye kadar artık 60 günde bir KAP a bilgi verme mecburiyeti yok
    bir diğer husus ki burada hepimizin yanılgıya düşmesine neden olan neden 13 nisan 2018 iş bu gün açıklanmış mevzusu arkadaşlar şirket o tarihte Ekonomi bakanlığına bildirimde bulunmuş peki şirket neden o tarihte KAP a bildirmeyip te bu gün bildirmiş olay şudur yani doğru bilgi benim şimdi yazacağım şekildedir; burada şirketin yada yatırımcı ilişkilerinin hiç bir hatası yoktur neden mi çünkü hiç bir şirket Ekonomi Bakanlığının onayı olmadan bu konuda açıklama yapamaz onay şirketin taaa o tarihteki sonucunu Ekonomi Bakanlığının geç onaylaması nedeniyle bu güne kadar sarkmış olmasından kaynaklanmaktadır ,yani 13 nisan 2018 teki istedikleri onay bu gün ellerine geçmesi nedeniyle haber sanki geç verilmiş gibi algılanmaktadır buradaki hata bizlerin bilgi eksikliği olduğu kadar Ekonomi Bakanlığının da hantal çalışma düzeninden ve yönetmeliklerinden kaynaklanmaktadır ,her hangi bir kasıt yada art niyet yoktur durumda budur benide bu konuda bilgilendiren yatırımcı ilişkilerinden sorumlu sayın Abdul Kadir beyede buradan teşekkür ederim zahmet edip bilgi sundu

Özetle Ekonomi Bakanlığı onaylamadan şirketin açıklama yapması mümkün değil elinde yatırımın bitirildiğine dair onay belgesi olması lazım geciken onayda ancak bu gün ellerine geçmiş açıklamada bu gün yapılmış ,olay budur.
    Sayın Horasanlı en son ne zaman açıklama yapmış bu yatırım hakkında şirket 60gün şartı kalkmış diyor(her bilanço döneminde baktım bir satır bir şey Yok 360 gün olmuş 360 gün!) açın bakın tam 1 yıl önce göndermiş son açıklamayı bakınız kapa!!! Spk mevzuatı diyor hadi oradan işlerine geldiği gibi yapıyorlar bence !Bir tek yatırım yapan ve ne hikmetse böyle bir açıklama nedense egeende oluyor kusura bakma ama sevgili Horasanlı ben sizin kadar pozitif bakmıyorum olaya!Peki yatırımlar imkansız hale gelmiş haberini de sorsaydınız Abdülkadir beye???Bakalım onu nasıl açıklayacaktı?Ben kendi adıma bu dalavereden dolayı üzülüyorum!Adam gibi açıklama yapacaksın kapa illa böyle her haberi sonradan teyitle alacaksak o zıkkım yatırımcı ilişkilerini niye kurmuşlar???Siz aramasanız biz nerden bilecektik 60 gün olayını medyum muyuz?Spkda uzman mı?
    'Kalp zaten atıyor;marifet ritmi değiştirebilende!'
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

2. 2000 lotla zorla düşüş iyice saçmalamaya başladı

3. Sn Filozof size katılıyorum,Patron bu kadar sığ hissede ky nin oyuncak olmasına daha ne kadar müsade edecek merak ediyorum,acaba hiç bir çözüm bulamıyormu,şirketine güven hakkında..Hiç kimse bana Egeen 10 yılda bilmem kaç kat artmış demesin,birincisi bundan sonra o kadar artacağının garantisimi var,mesela bu sene bu hisseden alanlar için geçmiş 10 senede kaç yüz defa katladığının bir önemi varmı? İkincisi İmkb de bu kadar güzel verileri olan bir şirket gibi kaç senet var yıl içinde bu kadar zikzaklar çizerek ilerleyen

Şahsen sermayeyi tabana yaymadan partona ky sevici gözüyle asla bakmayacağım,amacım bedelsiz versinde bir kaç gün içinde tavan serileri görsün değil,istikrarlı bir görüntü sergilesin artık.Tabiiki düşecek ,devamlı çıkacak değil,ama bu kadar küçük lotlarla tahtanın anası ağlamasın.

4.  Alıntı Originally Posted by Filozof Yazıyı Oku
    Originally Posted by HORASANLI
    Değerli arkadaşlar özelden bir çoğunuz tamda filozofun bu yazısını soran bir çok arkadaş var konuyu daha net anlayıp sizlere bir açıklama yapmak için yatırımcı ilişkilerini arayıp bilgi rica ettim kibarca kibarca rica edince de sağ olsunlar ek bir bilgide verdiler onuda sizinle paylaşmak istedim;

arkadaşlar SPK kanunları artık malumunuz sık sık değişmekte örneğin eskiden bitirilmeyen bir yatırım konusunda 60 günde mutlaka olumlu olumsuz KAP açıklama yapılması zorunluydu bu zorunluluk süresi kaldırılmış yani yatırım bitinceye kadar artık 60 günde bir KAP a bilgi verme mecburiyeti yok
    bir diğer husus ki burada hepimizin yanılgıya düşmesine neden olan neden 13 nisan 2018 iş bu gün açıklanmış mevzusu arkadaşlar şirket o tarihte Ekonomi bakanlığına bildirimde bulunmuş peki şirket neden o tarihte KAP a bildirmeyip te bu gün bildirmiş olay şudur yani doğru bilgi benim şimdi yazacağım şekildedir; burada şirketin yada yatırımcı ilişkilerinin hiç bir hatası yoktur neden mi çünkü hiç bir şirket Ekonomi Bakanlığının onayı olmadan bu konuda açıklama yapamaz onay şirketin taaa o tarihteki sonucunu Ekonomi Bakanlığının geç onaylaması nedeniyle bu güne kadar sarkmış olmasından kaynaklanmaktadır ,yani 13 nisan 2018 teki istedikleri onay bu gün ellerine geçmesi nedeniyle haber sanki geç verilmiş gibi algılanmaktadır buradaki hata bizlerin bilgi eksikliği olduğu kadar Ekonomi Bakanlığının da hantal çalışma düzeninden ve yönetmeliklerinden kaynaklanmaktadır ,her hangi bir kasıt yada art niyet yoktur durumda budur benide bu konuda bilgilendiren yatırımcı ilişkilerinden sorumlu sayın Abdul Kadir beyede buradan teşekkür ederim zahmet edip bilgi sundu

Özetle Ekonomi Bakanlığı onaylamadan şirketin açıklama yapması mümkün değil elinde yatırımın bitirildiğine dair onay belgesi olması lazım geciken onayda ancak bu gün ellerine geçmiş açıklamada bu gün yapılmış ,olay budur.
    Sayın Horasanlı en son ne zaman açıklama yapmış bu yatırım hakkında şirket 60gün şartı kalkmış diyor(her bilanço döneminde baktım bir satır bir şey Yok 360 gün olmuş 360 gün!) açın bakın tam 1 yıl önce göndermiş son açıklamayı bakınız kapa!!! Spk mevzuatı diyor hadi oradan işlerine geldiği gibi yapıyorlar bence !Bir tek yatırım yapan ve ne hikmetse böyle bir açıklama nedense egeende oluyor kusura bakma ama sevgili Horasanlı ben sizin kadar pozitif bakmıyorum olaya!Peki yatırımlar imkansız hale gelmiş haberini de sorsaydınız Abdülkadir beye???Bakalım onu nasıl açıklayacaktı?Ben kendi adıma bu dalavereden dolayı üzülüyorum!Adam gibi açıklama yapacaksın kapa illa böyle her haberi sonradan teyitle alacaksak o zıkkım yatırımcı ilişkilerini niye kurmuşlar???Siz aramasanız biz nerden bilecektik 60 gün olayını medyum muyuz?Spkda uzman mı?

Sayın [email protected]öfken tavan yapmış gibi hani bir söz var hırs gelir göz kızarır hırs gider yüz kızarır ,bak şimdi beni sabırla iyi dinle senin ne kadar iyi niyetli olduğunu burada en iyi bilenlerden birisiyim buradaki şirket için olumlu bilgileri paylaşmak kağıda toz kondurmamakta ne kadar çaba içinde olduğunu herkes takdir eder ama kardeşim doğruya doğru dememiz lazım benim daha önceki yazılarımdada eksik hatalı ama art niyetli olmayan hatta yanlış olan yazılarım var olmuşturda hemde bir çok kereler ancak burada el elden üstündür misali bazı arkadaşlar yazımın yanlış olduğunu yazdıklarında bakıp inceleyip öyleyse özür dileyip yazımı düzelttiğim gibi beni uyaranada teşekkür etmiş hemde bunu özelden gizli kapaklı yapmayıp herkesin önünde hatamı kabul edip özür dilemişim ,benim düsturum budur doğru olanın bu olduğuna inanırım bu tarzım yüzündende gerçek hayattada insanların beni takdir ettiklerini gördüm bu bir yapı meselesidir ben böyleyim ,ayrıca yaralayıcı dil dönüp dolaşıp sahibini bir gün zehirliyor ,hani bir söz var komşu komşunun külüne muhtaçtır diye gün gelir acı söz söylediğiniz komşunuza çok ihtiyaç duyabilirsiniz o zaman ne yüzle ondan yardım bekleyebileceksiniz .

benim çok pozitif baktığımı söylüyorsunuz nedenini sorsanız daha iyi olur nedeni şudur yıllardır çok iyi takip ettiğim haberlerini adeta biriktirdiğim bir şirket insanlar balık hafızalı olabiliyor bazen bu yazıdan sonra buna ait bir yazı daha yazacağım yani benim edindiğim bilgiler doğrultusunda tüm bist kağıtları içinde mutlak surette ilk üçe girecek bir kağıt ee o zaman negatifmi bakayım böyle bir şirkete bu adil ve hakaniyetli olabilirmi vicdanım kanamazmı burada önüne iki kaz koysan akşama birini geri getiremeyecek insanların yazıları oluyor ne sanayiden anlar ne ihracattan anlar kısaca sadece parasını büyütmek için borsayı rulet masası gören insanlar var yıllardır bunları okudukca kimin yada kimlerin art niyetli yada maksatlı yazı yazdığını inanın anlamakta güçlük çekmiyorum
    özetle son bir iki hususu daha belirterek yazıma son vereyim (!Peki yatırımlar imkansız hale gelmiş haberini de sorsaydınız Abdülkadir beye???Bakalım onu nasıl açıklayacaktı?Ben kendi adıma bu dalavereden dolayı üzülüyorum!Adam gibi açıklama yapacaksın kapa illa böyle her haberi sonradan teyitle alacaksak o zıkkım yatırımcı ilişkilerini niye kurmuşlar???Siz aramasanız biz nerden bilecektik 60 gün olayını medyum muyuz?Spkda uzman mı?)
    1- burada yatırımcı ilişkileri SPK nın kararlarını yayınlamakla mükellef değildir bu 60 gün olayı SPK nın iletişim hatası yada yatırımcının gözden kaçırmasından oluşur burada yatırımcı ilişkilerinin ne hatası var anlamakta güçlük çektim
    2-yatırımcıların imkansız hale gelmesi bildirisi sonrası ben gene burada bir yazı yazıp açıklamıştım demekki görmediniz tekrar edeyim o format bir duyurudur o şekilde verilir asla kasıt yoktur bu konu çok iyi bildiğim daha öncede iyice öğrendiğim bir konudur asıl diğer şirketlerde baştan savma verilmiştir yani SPK doğru bilgi vermeyeni zaten neredeyse birde ödüllendirecek onlara uyarı bile yapmıyor ya siz benim formatımın dışına neden nasıl çıkıyorsunuz diye eğer onlarda doğru formatta yayınlasalar bizim de aynı olduğumuzu görebilecektik
    3- zıkkım yatırımcı ilişkileri diye bir üslup kullanacağınıza ve bana sanki şirketin avukatıymışım gibi bunuda sorsaydınız diyeceğinize siz lütfedip ben bu konuda bilgi rica ediyorum demeyi neden denemediniz
    4- iyi niyetli olmak çok güzle bir duygudur ömür uzatır,sizninde öyle olduğunuza inanarak bu satırları bir dost gibi affınıza sığınarak yazdım gayri takdir sizindir ,dostluklar bazen kırgınlıklar sonunda oluşur ve uzun emek ister ama kazanılıncada baldan tatlıdır .

bide benim gibi portföyün yarısı emlak konutta olaydı ne ağlardık beraber
    ADANADEMİRSPOR...

6.  Alıntı Originally Posted by drsdogan Yazıyı Oku
    Hayırlı,uğurlu,bereketli olsun.
    Şu akışı bilginize sunmuş olayım ben de.
    https://twitter.com/denisemstf/statu...09104822587392
    Sayın [email protected] bir bilgi akışıda ben size sunayım şirket bir yıl önceki faaliyet raporlarında 2021 yılına kadar %65 oranında siparişlerinin kesinleştiğini belirtmiş resmi sitesinde yani en az yani asgari %65 oranında dolulukla çalışacak 2021 yılına kadar üstü gelirsede Gaziantep baklavası üstüne kaymak olur anlaştıkmı bu bilgiyi hatırlatmakta yarar gördüm ,özetle iş sıkıntısı yok kamyon gelmiş tır gitmiş bunlara takılma çarklar dönüyormu sen ona bak ki dönüyor hemde üç vardiya yani 7/24 gerisi hikaye be kardeşim

7. Sn horosanlı efoştan kim ne derse eyvallah demişsiniz hepte siz anlamaya çalışmışsınız, sizden ricam birazda sizi anlamaya çalışmaları için mücadele etmeniz zorlayıcı sorular sormanızdır... Yoksa hırsıza göre kim masumki, herkes hırsız... Bu arada ortiler su35 rus uçağı tamda üstümde gösteri uçuşu yapıyor, adamlar yapmış, tüylerim diken diken oldu. Derimki Alalım su 35 leri israil köpeği conilerede ülke olarak siktir çekelim, efoş olarakta dingil mingil satmıyoruz size gidin pkk dan alın deyip kral bi siktiride biz çekelim... En azından onurumuzla batarız yada çıkarız... En karlıda biz oluruz, en önemlisi palodan vede işkencesinden kurtuluruz... Daha ne olsun... Bencee... Bu arada (ahada forumda türkiyeyi kurtardık ya la)... )

8. Bu egeenin derdi ne bizimle gurbet ellerde..

Mi MIX 2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 2/89 İlkİlk 12341252 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •