Sayfa 292/372 İlkİlk ... 192242282290291292293294302342 ... SonSon
Arama sonucu : 2974 madde; 2,329 - 2,336 arası.

Konu: EGEEN - Ege Endüstri

Alıntı Originally Posted by secretmen Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba
    Aselsan topiğinde güzel bir yazı paylaştım buraya kopyala yapıştır yapamadım
    Rica etsem bilen bir arkadaş o yazıyı buraya kopyalabilirmi
    Aynı şeyler egeen için geçerli
    Çünkü
    Borsamız rekor üstüne rekor kırarken bizim yerli ve milli hissemiz ne yapmış ve bazı hisseler ne yapmış bakalım.
    24 OCAK 2019 tarihinden bu güne yani son bir yılda
    Aselsan eksi % 8 değer kaybetmiş çok daha fazlaydı son aylarda hafif yükselmesine rağmen hala yıllık bazda eksi 8 yatırımcısına kaybettitmiş
    Temettü ve bedelsizde yok bu arada enflasyon ve bekleme maliyetini hiç hesaba katmıyorum.
    Şimdi aşağıya sadece son bir yılda bazı hisselerin getirilerini yazıcam.
    Algyo % 106
    Alkim %107
    Bagfs % 273
    Balat % 402
    Dgate % 115
    Eggub % 109
    Ersu % 358
    Euhol %196
    Fmızp % 252
    Gubrf % 198
    Hektaş %173
    Indes % 104
    Izmdc % 396
    Karel % 284
    Kront % 129
    Logo % 111
    Netaş % 110
    Ozgyo % 148
    Pkart % 230
    Poltk % 109
    Raysg % 166
    Rhag % 121
    Sonfm % 304
    Sngyo % 288
    Srvgy % 203
    Tgsos % 180
    Tıre % 352
    Tmpol % 116
    Trcas % 122
    Vertu % 113
    Vkfgyo%100
    Vking % 219
    Yaprk % 150
    Yunsa % 250
    Yyapı %150

Rysas %1575

En sonunada en bomba olanı koydum son bir yılda rysas yüzde 1575 getiri sağlamış
    Bu hisselerin bir çoğunu belki ilk kez duydunuz bu hisseler Aselsan gibi bir şirketten dahamı iyi dahamı çok kar yaptıda bu kadar anormal yükselişler yaptılar
    Normal borsa bu hisseler sayesinde yükseldi kimler ne paralar kazandı bilmem
    Sonra bizim borsada küçük yatırımcı az diyorlar olsa ne olacak yerli milli dediğimiz şirkete yatırım yapmışız yıllardır bizi süründürüyor yazık günah değilmi
    Aselsan peki bu hale nasıl geldi kim getirdi bu hale bunu sormak lazım
    Aslında bu hale kimin getirdiği çok açık
    Herkeste biliyor gün olur devran döner elbet bu yapılanların cezası kesilir
    Sanırım herkes net anladı daha fazla yazmaya gerek yok
    Bizim borsamız borsa değildir

Yasal bir kumarhaneden farkı yoktur
    Hadi kalın sağlıcakla.

Lenovo K53a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    İNSANLARI SEV AMA GÜVENME !!!

2. Haber falan beklemeye gerk yok hanı gelse iyi olur sermaye artarsa kâğıdı küçük yatırımcı kolay alır tabana yayılır. Patron istemiyor bist 100 de şampiyon olarak durmak istiyor. Artışin sebebi bosh frene .ditâş doğana,fm motor pistona,kısaca aynı sokterdeki şirketlere göre çok ucuz kalması. olağan dışı birşey olmazsa biraz daha yolu var. Bu benim görüşümdür.

3. Kendi adıma yukarıdaki listeden sadece Hektaş alıp satmışlığım var. 2000 yılının başıydı galiba. Elimde iken 1 haftada 10 seans tavan yapıp % 110 prim yapmıştı. Sattıktan sonra düştü. Tekrar aldım % 50 daha prim yaptı sattım. Bir daha da bulaşmadım. Ben hisse senedinin kar edip temettü verenini severim. 1990 yılından beri hisse senedi alıp satarım, toplam hisse çeşidi 15-20 yi geçmez sanırım. Bana göre çok önceden gelmesi gereken seviyeye ; geç ama kısa sürede geldi EGE. Bu işe yeni başlayanlara tavsiyem: sermaye - kar- temettü konusuna daha çok önem vermeleri. Yoksa geçmişe dönük grafiklerden 1 milyon çıkacak , 1 milyon düşecek yorumları yapılabilir.
    Kesinlikle al , sat , tut vs. tavsiyesi değildir.

4. MESS ve Türk Metal pazartesi yeniden görüşecek
    Metal grup toplu sözleşmesinde taraflar yarın bir daha görüşme kararı aldı. Geçen hafta grev ve lokavt kararı alınmıştı.

MESS ve Türk Metal pazartesi yeniden görüşecek
    GÜNDEM26 Ocak 2020

Mehmet KAYA
    ANKARA – Türkiye’nin en büyük işletmeleri ve 130 bin işçiyi kapsayan metal sektörü grup toplu iş sözleşmesinde taraflar 27 Ocak pazartesi günü yeniden bir araya gelme kararı aldı. İşçi sendikası Türk Metal, işveren tarafının daveti üzerine tarafların 27 Ocak günü saat 17.00 de bir görüşme yapacağını duyurdu. İşçi kanadının 3 Ocak gününden bu yana çeşitli eylemler yaptığı süreçte, alınan grev kararı sonucu işveren de lokavt kararı almış, her iki taraf da uygulama tarihi açıklamamıştı.

İşveren kanadı, daha önce teklifini iki kez revize etmiş, Türk Metal ise sadece zam uyuşmazlığı değil, kazanılmış haklardan geri gidiş olarak nitelediği işveren kanadı tekliflerinden dolayı da uzlaşma sağlanamadığını açıklamıştı.

Metal işkolu grup toplu sözleşmesi, otomotiv, beyaz eşya gibi Türkiye’nin ihracatta ve üretimde en büyük bazı firmalarını kapsıyor.
    ''Gösterdiğinden daha fazlasına sahip ol!Bildiğinden daha azını konuş!”'
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

6. Bugun alan/satan kim,pasta alabilir miyiz acaba? Tesekkurler

tamami kisisel goruslerim olup hicbir sekilde yatirim tavsiyesi icermez.

7. Birileri satiyor. Sag cepten sol cebe mi? Yoksa gercek satis mi?

Sanki birilerini doktuler gibi geliyor bana.

tamami kisisel goruslerim olup hicbir sekilde yatirim tavsiyesi icermez.

8. eee ıkınıp durmasının sebebi, yakında bilanço neymiş,temettü neymiş egeenden görecek diğerleri, vakit yaklaştıkça dingilin balataları ısınacak elbet....

ytd değildir

Sayfa 292/372 İlkİlk ... 192242282290291292293294302342 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •