Sayfa 3/73 İlkİlk 123451353 ... SonSon
Arama sonucu : 579 madde; 17 - 24 arası.

Konu: EGEEN - Ege Endüstri

1.  Alıntı Originally Posted by canalican Yazıyı Oku
    Sn horosanlı efoştan kim ne derse eyvallah demişsiniz hepte siz anlamaya çalışmışsınız, sizden ricam birazda sizi anlamaya çalışmaları için mücadele etmeniz zorlayıcı sorular sormanızdır... Yoksa hırsıza göre kim masumki, herkes hırsız... Bu arada ortiler su35 rus uçağı tamda üstümde gösteri uçuşu yapıyor, adamlar yapmış, tüylerim diken diken oldu. Derimki Alalım su 35 leri israil köpeği conilerede ülke olarak siktir çekelim, efoş olarakta dingil mingil satmıyoruz size gidin pkk dan alın deyip kral bi siktiride biz çekelim... En azından onurumuzla batarız yada çıkarız... En karlıda biz oluruz, en önemlisi palodan vede işkencesinden kurtuluruz... Daha ne olsun... Bencee... Bu arada (ahada forumda türkiyeyi kurtardık ya la)... )

Sayın canalican @inanmak ve güven duymak harika bir duygudur ,bakın benim şirkete olan inancım ve güvenim %100 üzeri diyebilirim nedeni şu ben gençlik yıllarımda küçük ölçekli bir sanayi işletmesi sahibi oldum bu sektörü yakından tanıma fırsatım oldu oradaki tecrübe ve birikimlerimle bakıyorum o zaman bu şirkete şapka çıkarıyorum ( ben 18 yaşında böyle bir tesisi neredeyse sıfır parayla sadece insanların bana güvenip kredi açmasıyla kurdum hiç param yoktu ama müthiş bir azim kararlılık herkese güven veren bir kişilik ,hırs ,çalışma etrafa sürekli pozitif duygu aşılama bunlar bir araya gelince kısa sürede zengin olmuştum ,bazen ben bile geldiğim duruma inanmakta zorlanıyordum kime anlatsam bana şüpheyle bakıyorlardı inanın .bir gün babamla amcam memleketten yanıma geldiler onlara boğazda zengin bir sofra kurdurdum gezmeler tozmalar derken iş yerimi gezdirdim bana nasıl enidşeyle korku dolu gözlerle baktıklarını anladım ama nedenini anlayamadım bakışları son derece ürkekti bütün aile fertlerine iş kurabileceğimi hepisinin göç etmesini istedim ertesi gün kaçarcasına memleketin yolunu tuttular bir anlam veremedim neyse aradan yıllar geçti amcam babamdan daha küçük yaşta olmasına rağmen öldü cenaze törenine katılmak için memlekete gittim tabi o zaman ben iş yerimi tasviye etmiş başka bir işe geçmiştim babama keşke o zaman İstanbula gelseydiniz hepimiz bu günkünden çok daha iyi durumda olurduk dedim bir ara o zaman amcamın onu korkuttuğunu o yüzden gelmekten vaz geçtiklerini söyledi neden korktunuz deyince bu kadar para bu tesis akıl işi değil demiş amcam o zaman ben siyasi gençlik liderlerinden biriydim amcam bu mutlaka banka falan soymuştur buradan bir an önce gidelim bizimde başımıza birşeyler gelebilir demiş ve gittiler gençlik hani derlerya bekarın parasını it yakasını bit yer o hesap o güzel tesis gençlik rüzgarları içinde buhar,toz olup gitti ,oysa hiç bir kuruş haram yada yanlış yoktu babamın ve amcamın gösteremediği desteği başka insanlardan görmüştüm hepsi buydu )

bu parantez içerisindeki geçmiş yaşantı benim daha mantıklı ve soğukkanlı değerlendirme yapmama neden olur hep hele sanayi deyince o geçmiş gözümün önünde canlanır hep bir anda süper zenginsiniz yanlış adımlar sonucunda toz olup gitmişsiniz bir varmış bir yokmuş misali ,bir defa düştünüzmü ayağa kalkmanız çok ,çok daha zor oluyor .

bunları yazarken ek bir öngörümüde yazmak isterim o yüzden bu şirkette yatırımımı devam ettireceğim
    1-şirket hop zıp yatırım kararı almıyor bilmediği işe girmiyor olumlu
    2-karını her yıl artırarak yolculuğuna devam ediyor
    3-ağırlıklı olarak ihracat odaklı kasa döviz dolu
    4-öz sermayesi giderek büyümekte olağan üstü yedekleri dolaysıyla hiç bir krediye ihtiyacı yok
    5-en önemlisi şirket yönetim kurulu başkanı sayın Hüseyin BAYRAKTAR ı hasbel kader tanıma şansım olması bende son derece olumlu bir intiba bırakması
    6-birikimlerini iyi bir zamanlamayla iyi ve doğru bir yatırıma yönlendireceklerine olan inancım
    7-biz şirketin içinde değiliz fiyatta biraz düşünce moraller de çöküyor borsa birazda psikoloji işidir biraz kayıp başlayınca eyvahlar yada panikler başlar şirketin sırt üstü yatıp gün geçirdiğine inanmıyorum aksine yeni gelişmelere yeni teknolojilere ve sürekli yeni arayışlar içinde olduğuna inanıyorum yeni büyüme çabası içinde oldukları inancım tamdır hiç kimse olduğu yerde saymak istemez
    8-bedelsiz potansiyeli yüksek olması çekilişi yapılmamış ve tarihi belli olmayan piyango bileti gibi yatırımcısının elinde .

2. Tşkler sn horasanlı... Herşeyimiz güzelde bide hisse değerimiz, ederimiz, güzel olsa olabilseyi isyan sebebi sayıyoruz bizde... Garip efoş kysine Allah rızası için bi fk, efoşun üstüne koyarız azıcık ele gelir )

3. Merhaba.sayın Horasanlı. Ben akışı olumsuz bilgi anlamında paylaşmadım,EGEEN ile ilgili google alertsde alarmlarım açık,düşen ve kıymeti olan bilgileri paylaşayım,forumdaki diğer arkadaşlarım da okusun diye paylaşmak istedim. Akışın içerisinde sizin paylaştığınız bilgi de mevcuttu.

4. Sn horasanlı Sen adamın dibisin yüreklerini serinletiyosun senile tanışmak isterim

5. otomotiv sektörünün kötü olan durumu ekranlara ve araştırma raporlarına yansımıştı
    şimdi hisselerine de yansımaya başları
    gayet doğal bir durum
    egeen hariç

çayır aşşağı verecek daha alan olsa aşağıda....
    ADANADEMİRSPOR...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda
    Gönderi
    1,647
    464 - 466 Aralığı alım fırsat idi değerlendirdik .
    386 - 426 Aralığı sonraki fırsat olarak görülmeli
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir ...
    Yatırım tavsiyesi hiç değildir , sadece dedikodu .

8. Ben tam burda yönetimden bi kafa karıştırıcı haber (düşüşe destek babından) bekliyorum ki rakamımız 300lere düşebilsin... Madem çıkamıyoruz, düşmeye odaklanalım bare... )

Sayfa 3/73 İlkİlk 123451353 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •