Sayfa 837/837 İlkİlk ... 337737787827835836837
Arama sonucu : 6693 madde; 6,689 - 6,693 arası.

Konu: EGEEN - Ege Endüstri

1. Sn Bay george benim size sorduğum soru için yönlendirme yaptığımı düşünüyorsunuz sizi böyle düşündüren nedir benim bildigim açığa satış yapanlar akşam kapanışta pozisyonlarını kapatmaları gerekir yoksa temedrüde düşerler yoksa ben yannış biliyor olabilirim acemi olduğumu zaten söylüyorum birde içeriden bilgi almadan bu hareketi spegin yapamayacağını söylüyorsunuz içeriden bilgi alıp işlem yapmak suç degilmi acaba sizce ytd

2. EGEEN BIST 30 da değil.
    Borsa hikayeleri; içimizden biri ... https://www.hisse.net/eforum/showthread.php?t=58673

3. Öncelikle Kurban Bayramımız hepimize mübarek olsun.

Borsaya yeni giren epey kişi olmuş, yazıp çiziyor ajanslar. Maalesef öyle anlatılan uzaktan göründüğü gibi değil borsa. Herkes sanki bu işi biliyomuş gibi akıl veriyo))). Ben de yıllardır verilen bu akılların hep tersini söylerim, benim naçizane fikrim, bu işin finansal okuryazarlık vs ile ilgisi yok. İktisatçılar, ehonomistler, teknik analistler in parayı koyacak yer bulamaması lazımdı))) Hepimizin yaşadıklarını onlarda yaşayarak Borsayı öğrenecekler. İşin sırrı, Borsa teorisi ni çözebilmektir. Sır da, Büyüyen ve kar eden şirketler, sonrası Psikoloji, cesaret, feraset(Sezgi) biraz da kısmet. Biraz da hisse değerleme metotlarını bilmelisiniz.
    Ortalama son 10 yıldır borsada olan birisinin de borsanın tüm güzelliklerini, çakallıklarını kazıklarını öğrenmiş olması lazım.
    Ben teknik taktik pnomatik , temel analiz, opsiyon, viop vs ci değilim. Borsacıyım. Borsa mantığı bunların hepsini kapsar. Bist30 larda bu pandemi sonrası mecbur Teknik takılıyorum. Çünkü, aşırı derinlikli tahtalarda bu işler genelde tutuyor. Bazen de olmuyor.
    Borsa sistemini kuran Para baronlarının
    Borsa Teorisi hep bir döngü içindedir. Bu döngüyü çözmemiz lazım.
    1 hafta öncesine kadar aşı bulunmuştu, herşey çiçek bahçesiydi, geçen hafta ise virüs yine hortladı, ehonomiler battı yandık bittik modundayız.
    Bankalarda aşırı satış var. Karamsarlık hat safhada. Dünyadan yine artan virüs ve 2. Dalga haberleri dalga dalga artıyor, ajanslar tarafından pompalanıyor.
    Virüs artıyor, Çoğu ülke yasaklarını geri getiriyor. Rusya, Belarus arasında kaos var, Libya var, Mısır Suriye, Azerbaycan Ermenistan heryerde kaos var. Savaş tamtamları, malüm ehonomi kanalında felaket tellalları, vs...

Borsa teorisine göre, yukarıdan mal alanlar pes edip zararına sattığında, yabancının uygun alım noktalarına geldiğinde ,pat diye bi anda yukarı gitmesi lazım, Bu seferde alım fırsatı vermemesi lazım.
    Hayali varsayımım, iyice herkes pes edince bankalara ve endekse sert alımlar ve bi anda aşı muhabbetleri ve ehonomiler çok iyi olması lazım))) Bu da Borsa teorisidir, benim tecrübem, herhangi bir veriye dayalı değildir. Olmazsa küfretmeyin) olursa da ben demiştim demek için anlatmıyorum. Borsanın bileni geafiği, höstadı olmaz, maksat öngörü ve strateji.

Geçtiğimiz hafta endeksi pert edip, bist30 ları özellikle banka ve Thy yi çörtlettiler. Virüsün ilk zamanları genelde çok iyi bilanço açıklayan Gıda, Sağlık, ilaç, perakende sektörlerinde yine inceden bi kıpraşım var. Sanki döngü ilk başa dönmüş gibi.

Burda da umalım ki 725 lerden dönsün, oraları aşarken zorlanmıştı. Borsada hisselerin ana trend kırımları önemlidir, ara trenlerde de destek direnç. Lakin destek direnç dediğinizde rakamdır, pat diye kırılır. Eğer dönmezse, bekliycez, ben gibi zararda olanlar, vakit kaybı yaşşıycaz. Çünkü rasyolar veriler aslında çıkışı destekliyordu, altı boş bi çıkış değil. Trende de bozulma yok, ağalar sakinleşince bizi de görürler diye, I hope so.

Benim gibi; değer, büyüme, hedef fiyat çılar için 3 de 2 hisse, 3 de 1 nakit, nakitler hedef fiyatta satmak için ortalama düşürme stepnesi, ya da burda zararda olduğum gibi, diğer çıkışlı kağıtlardan zarar dengelemesi için nakit şart...Hedef fiyatına gelince de acıma Vedalaş. Sonra F/K 20 altı ve Büyümeye göre kar eden ve değer ederinin altında olan hisseleri bul))) benim döngüm bu şekil.

Bazen ben de görüyorum, batacaz, dolar uçacak vs felaket tellalcıların söylemlerini videolarını, Coniylerin ülkemizde onbinlerce yüzbinlerce direkt yatırım şirketleri var, ilk önce yabancı sermaye buna engel olur merak etmeyin))bu batma çıkma işlerinden en çok yabancı sermaye zarar görür , biz alışığız. )))O battık bittik dolar uçtu kaçtı işleri artık o kadar eskisi gibi kolay değil. Bi yerde dengelenir illa ki tekrar düşüşe geçer.
    5-10-20 yıl, değerli şirketlerin hisselerini biriktirmek aslında en iyi yatırımdır, başarabilene...
    Gerçek ne derseniz, bana göre bu virüs ün etkisi on yıllarca sürecek, virüsle yaşamayı öğrenmeliyiz, Gıda, Sağlık, ilaç, perakende sektörleri hisseleri, sadece bizde değil, Tüm dünya borsalarında hep cazibe merkezi olacaktır. Normalde bu sektörler dışına çıkmasam da, Asel, Logo, sasa, bu, Thy aralarda trend görürsem alsat yapıyorum, kar ediorum ,zarar ediyorum)))
    Yatırım tavsiyesi değildir.
    Al-Sat-Tut tavsiyesi değildir.

4. Kurban derilerini ege endustriye bagislayin belki ihtiyaclari vardir
    ''Gösterdiğinden daha fazlasına sahip ol!Bildiğinden daha azını konuş!”'
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

5. Yarın bir tepki yükselişi yapabilir

MI 8 SE cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

Sayfa 837/837 İlkİlk ... 337737787827835836837

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •