Sayfa 102/416 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202 ... SonSon
Arama sonucu : 3322 madde; 809 - 816 arası.

Konu: POLTK - Politeknik Metal

1. Hasılat 32%, net kar da 33% artmış dolayısıyla neredeyse sabit bir kar marjı var ve esas faaliyet karında küçük bir iyileşme var; 21,8%'den 22,5%'a çıkmış.

Dönen varlıklarda 40% bir artış varken, özkaynaklarda 44%'lük bir artış gerçekleşmiş.

Hisse başı kazanç da 1,94 TL.

Öte yandan; not 4'e göre Politeknik USA Inc. zarar etmiş. Bunun hakkında bir fikri olan paylaşırsa sevinirim.

İlk gözüme çarpanlar bunlar, değerlendirmesini tecrübeli isimlere bırakmanın doğru olacağını düşünüyorum.

Saygılar.

"Yatırım tavsiyesi içermemektedir."
    Son düzenleme : Miriel; 09-03-2018 saat: 23:46.

2. Ben bilançoyu beğendim.

Coventya etkisi ile bir tık daha fazla gelebilir mi diye düşünüyordum ama mevcut haliyle de gayet güzel.

Öngörülebilir bir bilanço olmuş, bundan sonrası için umut vermiş. Finansal taraf da görebildiğim kadarıyla gayet temiz. Sürpriz yok.

Ciro artışında bir ivme yakalanabilirse faaliyet karlılığı ve net kar rakamı da doğru orantılı olarak artacaktır hızlı bir şekilde. Borç yükü az, finansal tarafta beklenmedik gider görülme olasılığı düşük.

Ar-ge konusundaki hedefler de umut verici, özellikle Coventya'nın bu bölgedeki yaratıcı gücü olma hedefi güzel. Bu Politeknik'in kendi aldığı bir karar olamaz, Coventya'nın Politeknik ile ilgili projeksiyonu ve ortaya koymak istediği sinerji bu yöndedir ve rapora da özellikle altı çizilerek yansıtılmıştır diye düşünüyorum.

Coventya ağına dahil olabilmek için ürün bazında bir çok düzenleme ve yenilme yapıldı bu sene, yavaş yavaş bu network'ün nimetlerinden faydalanmaya başlayacaktır, bu bilançoda çok sınırlı görülmüş gibi ama zaman ilerledikçe daha bariz kendisini belli edecektir.

Özet olarak arkasına alanında güçlü bir Alman markasını almış, aktif kalitesi iyi bir bilançosu olan, düşük sermayeli, net karını her sene çift haneli oranda büyütme potansiyeline sahip ve forumdan gözlemleyebildiğim kadarıyla bilinçli bir yatırımcı kitlesi tarafından sahiplenilen bir şirket bu Politeknik.

Aluminyum ve periferisindeki alanları geleceği en parlak sektörler olarak görüyorum. O nedenle bu şirketten umutluyum.

Bol kazançlar.
    "The Allied cause had floated to victory upon a wave of oil"

Bilonço ortaklara hayırlı ve uğurlu olsun ,henüz detaylı okuyamadım ama burda yazan değerli arkadaşların çok değerli yorumlarına göre şirkete olan güvenimizi ve (convetyanın ilk yıl sınavı olarak düşünürsek ) beklentilerimizi karşılamış ve geleceğe daha güvenle bakmamıza imkan veriyor olması çok güzel .Herkeze huzurlu hafta sonları....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,964
    Benim beklentim daha yuksek idi.
    Ne kadar yuksek beklenti o kadar guclu hayal kirikligi.
    Sanirim feylezoflarin dedigi gibi ne kadar dusuk beklenti o kadar huzur.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

sn Dudu, neye göre beklentinizin daha yüksek olduğunu biraz açarsanız sevinirim .
    Bilanço geçiciye uygun çıktı .Durum ortada ,burda yukarıdak iarkadaşların yazdıklarına katılıyorum ve rakamlara hiç girmiyorum,
    Önemli olan şirketin bu bilançosu ve karlılığın şirketin tahtadaki fiyatına izdüşümümüdür değil midir .buna karar vermek önemli diye düşünüyorum ,bana göre hak ediyor evet esas faliyet karlılığındaki artış oranı düşük kalmış doğru,ama bunun izah edilebilir olduğunu düşünüyorum ,bunun cevabı henüz ürünlerin Avrupa ve Asya pazarlarında satılabilir durumda olmamasında bu durum satışlar kısmunda yurt içi ve yurd dışı satış karşılaştırmasında var (yurt içi satışlar 35 milyon,yurt dışı şatışlar 6 milyon ) bana göre
    şirketimiz bu yıl yapacağı yatırım ve araştırmalarla bu handikapı geçtiğinde ,inanıyorum ki bu oran tersine dönecek ( yani ben yurt dışı satışlarda ,yurt içi satışlari katlayacağımıza inanıyorum ,daha da fazlasına inanıyorumda şimdilik bu kadarını söyleyeyeyim)
    Ne yani convetya bu şirketi ,dur şu ürünleri türklere hoca satmasında ben satayım diye mi aldı .tabiki hayır bu şirketin ürettiği ürünleri tüm dünyaya satmak için aldı ve satacak ta ....Tüm ortaklara güzel hafta sonları ve parlak bir gelecek ümidiyle.....

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Benim beklentim daha yuksek idi.
    Ne kadar yuksek beklenti o kadar guclu hayal kirikligi.
    Sanirim feylezoflarin dedigi gibi ne kadar dusuk beklenti o kadar huzur.
    Syg,
    Sanırım geçen sene verdiği düşük temettünün karşılığını tam vermediğini düşünüyorsunuz. Zira beklentiniz 10M diye hatırlıyorum.

ASUS_Z00AD cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Günaydın,
    Konsolide bilançomuz gelmiş. Öncelikle bilanço beklentimin altında. VUK dan sonra 8,5-9 milyon civarında net kar bekliyordum ancak 7,27 milyon geldi. Bilanço da dikkat çeken Politeknik USA zararı 522 bin e ulaşmış. Genel yönetim giderlerinde artış var. Yurt dışı satışlar bir önceki yıla göre düşmüş. Coevntya ile 427 bin TL lik bir ticaret olmuş. Yurt içinde ciddi büyüme var. Pazar mı büyüdü yoksa Politeknik mi iç pazarda güçlenmiş tam net olmasa da herhalde ikisinin de etkisi var gibi.
    Cironun %95 i kimyasal satışlarından gelmiş.
    Özetle bilanço da coventya etkisi 427.000 TL, Argeye harcanan para büyümüş. Açıklamasalarda orada faaliyetler artmış. Bir de yatırım konusu var.
    Bu hafta GK gündemi belli olur. Umutlar sonraki deönemlere kaldı şimdilik
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

8. 41.98'den aldım

Sayfa 102/416 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •