Sayfa 182/416 İlkİlk ... 82132172180181182183184192232282 ... SonSon
Arama sonucu : 3322 madde; 1,449 - 1,456 arası.

Konu: POLTK - Politeknik Metal

1. iki yıl üst üste temettü vermemesi yatırımcıyı bezdirir.. yatırımcıda kazançtan payını almalı.. biriktirenler için hissede bezmişlerin satması iyi olabilir ama içerde birikimini değerlendiren için az da olsa umut vermekte... Güven vermesi için bu sene vermeli..hani dudu doktora finances kadar hissemiz yok ama balinaya yapışmış vatoz balığı gibi bizde beslenmeliyiz..

ONEPLUS A5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by uaözcan Yazıyı Oku
    iki yıl üst üste temettü vermemesi yatırımcıyı bezdirir.. yatırımcıda kazançtan payını almalı.. biriktirenler için hissede bezmişlerin satması iyi olabilir ama içerde birikimini değerlendiren için az da olsa umut vermekte... Güven vermesi için bu sene vermeli..hani dudu doktora finances kadar hissemiz yok ama balinaya yapışmış vatoz balığı gibi bizde beslenmeliyiz..

Hocam, Bana mı yazdınız ortaya yazdınız anlamadım ama ben hisse fiyatı , büyüme bazında değerlendirme yaptım. Beklentilerimin degiştiğinden bahsettim. İnşallah istedikleriniz gerçekleşir.
    Benim sizin kadar da hissem yok.. Siz vatozsanız biz neyiz

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

3. Genel anlamda tüm yorumlardan esinlenerek yazdım..siz ve benim gibi olanlar 1000 lot ve aşağısı vatozuz..ama 30 bin lotu olanlar nedense maliyetleride çok az olmasına rağmen hissedeki baskı sürsün istiyor gibi..40 üstünde tutunması demek A grubu olması demekti..Ama bu bile burada istenmiyor sanki.. Çünkü hala aşırı derecede biriktirebilecek güçte olanlar var... Ve baskı ve fiyatın aşağıya gelmesini umuyorlar..Bense temettü verip 40 üstünde tutunup A grubuna girip hacimli bir hisse oluşmasını gerektiğini düşünüyorum..Balina burada Poltk nin ta kendisi..hepimiz üstündeyiz..

4. temettu, hisse başı brüt 2.4084 tl olacak

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,090
    Hisse miktarina takilmayin.
    Herkesin parasi kendine coktur.
    100 lotunuz da olsa 100.000 lotunuz da olsa farketmez.
    Herkes lot sayisina isabet eden kadar temettusunu alir.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6. 2019 Bilancosu gelecek, sonra 2020 ilk 6 aylık Bilanco suda Mayıs 2020 de gelecek .Ayrıca 40 milyon kar gelsede temmettü 10 tl garanti hiçbirzaman olmaz. Gn Krl kararıdır, Bilinmez.Ugur bey degilim. Uzun vadeciyim. 3 ayrı kurumda kemik malım var. Biriktirmeye devam ediyorumAyrıca Prim yuzde 200 degil şimdi olması gereken fiyatı 42 ustu idi.Beklentim yuzde 100 e yakın. Jeopolotik Risk olmazsa

7. Poltk in fabrikada zaten büyümeye ait çok da mekansal alanları olmadığını yazmıştı bir arkadaş.. Üretim kapasitesi iki katına çıktı ama 40 bin tona çıkmaya yönelik aldıkları izinin hepsini nasıl gerçekleştirecekler..Bu fabrikadan hir adet daha yapmaları lazım sanki.. Büyümeye frene bastı diye düşünen arkadaşımız haklı gibi..ama 14 bin kapasite ilede normal şartlarda enflasyon farkıyla senede 15..20 milyon kâr edebilir..Bu sene nakit para bulmak gerçekten pahalı o noktada zorlanmamak ya da faiz ödememek için kârdan yedek akçe daha çok ayrılabilirdi..Ancak 40 bin ton uretim kapasitesine ulasmak gibi bir hedefi var mı bunu tam olarak kestirememekteyiz.. Eğer varsa seneye 20 milyon kar ile yeni bir fabrika yatırımı ve ya ek bina tarzı bir oluşum içine girmesi gerekmez mi?..

8. Şirket bi nefes alsın yatırım daha yeni bitti o da yatırımının meyvesini yesin biz de temettümüzü talep arttıkça illaki büyütür yeniden kapasiteyi sonuçta adamlar bu işi bizden daha iyi biliyor ki onlar sahip bizler hissedar
    Saygılarımla

Sayfa 182/416 İlkİlk ... 82132172180181182183184192232282 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •