Sayfa 183/416 İlkİlk ... 83133173181182183184185193233283 ... SonSon
Arama sonucu : 3322 madde; 1,457 - 1,464 arası.

Konu: POLTK - Politeknik Metal

1. ONEPLUS A5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Yillik hesaplarsak 7.903.000 milyon olmuş senelik kâr..iyi gibi..Ama bizim firma muhasebe işlerini ekimden diğer yılın ekimine kadar olan süreyi esas aldığı icin 1. Çeyrek kârı pekte içaçıcı değil..ytd değildir..

ONEPLUS A5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Genel yönetim gideri ve kambiyo zararı aşırı derecede olumsuz etkilemiş.. net satışlar artmış..ama giderler çok fazla artmış..

4. ellerinde tuttukları eurodan sanırım kambiyo zararı sonucu kar törpülenmiş onu anladık tamam peki yeni yatırımın faydası neden oluşmadı bu çeyrekte onun cevabını öğrenmek lazım.

5. Satışlar iyi 12 milyon... geçen yıl toplamda 40 milyonmuş... yüzde 20 artmış gibi..ama giderler bilançoyu bozmuş.. seçimden sonra euro yükselirse 6 aylık bilanço çok daha iyi gelebilir..

6. Beklentimin altında kaldı bilanço açıkcası...

7. Satislar iyi falan degil arkadaslar, zaten asil mesele orada. 2. ceyrek ile 3. ceyrek arasi satis geliri 16 milyondu. Ben son ceyregi en az 16 bekliyordum. Hatta yeni yapilan yatirim ile birlikte belki 18-20 milyon. Ancak sadece 12 milyon geldi. Bu acaba sadece vergi dairesi tablosuyla mi ilgilidir, bakmak lazim. Ceyrek basi kar ise taban rakam olarak 4 milyona sabitlenmeliydi. Bunun aksi yonunde bir gelisme olur ve kalici olursa, bu durum poltk'in butun piyasa degeri kazanimlarinin, beklentilerinin, ozelliginin sonu demektir. Hadi kambiyo zarari diyelim. Ama bu durumda bile benim olmasi gerektigini soyledigim kar, kambiyo zararindan onceki kalemlerde bile yok. Vasat kalmis. Neden.. Satamadi malini o zaman. Etkilendi ic piyasadan..

Kisacasi.. Satislarin arttigi yok. Gecen yilla degil, 3. ceyrekle kiyaslayin lutfen 4. ceyregi. 3. ceyrek zaten 16 milyondu net satislar. Simdi 12 milyonuz.
    ...

8. Piyasadaki durgunluk ve kambiyo zararı poltk yı olumsuz etkilemiş gibi.. 2020 ye kadar pek bir şey beklememek lazım..bu şartlarda temettü onaylanması ne kadar doğru olur? Sert bir yıl olacaksa kar dağıtmak yerine bedelsiz yapıp sermayeyi artırması ve yedek akçe olarak ayırması daha mantıklı olmaz mi?

Sayfa 183/416 İlkİlk ... 83133173181182183184185193233283 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •