Sayfa 291/416 İlkİlk ... 191241281289290291292293301341391 ... SonSon
Arama sonucu : 3322 madde; 2,321 - 2,328 arası.

Konu: POLTK - Politeknik Metal

1.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Merak ettiğim detay şu.. Üstteki açıklama diyor ki, "günde 8 saat çalışma süresine göre hesaplanan".

Altta ise miktar yazan yerin yanında (3 vardiya) diyor. Oradaki rakamlar 3 vardiya olarak hesaplanmış (full kapasite) rakamlar mı? Yoksa sadece 8 saatlik çalışmaya göre (tek vardiya) hesaplanmış ama "3 vardiya olursa 3 ile çarpılır" şeklinde dile getirilen rakamlar mı? Bu konuda bilgi sahibi olan bir arkadaş var mı?

Ek 22794
    Sevgili Jonathan biraz anlam karmaşası olmakla birlikte sanırım aşağıda yazan miktarlar ful kapasite yani 24 saat çalışılırsa üretilebilecek miktarlar.

2. Herkes gitmiş, Takım kurmaya çalışsak ilk 11'i çıkartamayız.

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

3.  Alıntı Originally Posted by dogruhisse Yazıyı Oku
    Sevgili Jonathan biraz anlam karmaşası olmakla birlikte sanırım aşağıda yazan miktarlar ful kapasite yani 24 saat çalışılırsa üretilebilecek miktarlar.
    O zaman bu kadar beklenti manasizdir. Sapkadan tavsan cikmaz.

Bu kagit bir hareket gerceklestirirse, bu; kent, afyon, burcelik, bfren niteliginde olur. Sermaye ve lot sayisi dusuk oldugu icin olur. Yani kesinligi olmadan, spekulatif, nedensiz, temelsiz olur.
    ...

Ana ortak Coventya internet sitesinde yer alan Politeknik ile ilgili açıklamanın önemli satırları aşağıda. Aslında bizi cezbeden burada yazan ucu açık nereye gideceği belli olmayan hedefler.
    Kapasiteye takılmıyorum, tüm hakları Politeknik e ait ürünler var ve bunları üretip satmaktan ziyade, o ülkelerde direkt üretim veya patent hakkı karşılığı gelir sözkonusu olabilir.
    Biz bu hedeflerle yatırıma girdik ama pek düşündüğümüz gibi olmadı şu ana kadar. Belki diye diye bekliyoruz bakalım.
    Hayırlısı

ALUMAL, birçok sektörde ürün onayları aldı ve her yıl yenilerini ekliyoruz. Bunlar arasında Safran, Tesla, Airbus Helikopterleri, Somfy, Volkswagen ve Dhollandia gibi uluslararası şirketler var.

Mimari parçalar söz konusu olduğunda, QUALICOAT ve QUALANOD onayları ürünlerimizin mükemmel performansını onaylamaktadır.

COVENTYA, 2017'den bu yana, alüminyum terbiyesinde tanınmış bir inovasyon lideri olan İstanbul merkezli Politeknik Metal'in çoğunluk hissedarıdır.

Birleşmenin ardından yeni bir küresel ürün hattı ortaya çıktı: ALUMAL. Tüm işlevsel, dekoratif ve korozyona dayanıklı talepleri karşılar. Ürünlerimiz müşterilerimizin günlük zorlukları göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir:
    ...............
    .......

Alüminyum endüstrisine hizmet vermeyi taahhüt eden COVENTYA, ESTAL, AAC, AYID, VOA, ADAL gibi birçok alüminyum birliği ile işbirliği yaptı.

Özel Ar-Ge kaynakları, son teknoloji laboratuarları ve çok sayıda üretim tesisi sayesinde deneyimli ekibimiz her yerdeki alüminyum kaplamaları desteklemektedir.

5.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Ana ortak Coventya internet sitesinde yer alan Politeknik ile ilgili açıklamanın önemli satırları aşağıda. Aslında bizi cezbeden burada yazan ucu açık nereye gideceği belli olmayan hedefler.
    Kapasiteye takılmıyorum, tüm hakları Politeknik e ait ürünler var ve bunları üretip satmaktan ziyade, o ülkelerde direkt üretim veya patent hakkı karşılığı gelir sözkonusu olabilir.
    Biz bu hedeflerle yatırıma girdik ama pek düşündüğümüz gibi olmadı şu ana kadar. Belki diye diye bekliyoruz bakalım.
    Hayırlısı

ALUMAL, birçok sektörde ürün onayları aldı ve her yıl yenilerini ekliyoruz. Bunlar arasında Safran, Tesla, Airbus Helikopterleri, Somfy, Volkswagen ve Dhollandia gibi uluslararası şirketler var.

Mimari parçalar söz konusu olduğunda, QUALICOAT ve QUALANOD onayları ürünlerimizin mükemmel performansını onaylamaktadır.

COVENTYA, 2017'den bu yana, alüminyum terbiyesinde tanınmış bir inovasyon lideri olan İstanbul merkezli Politeknik Metal'in çoğunluk hissedarıdır.

Birleşmenin ardından yeni bir küresel ürün hattı ortaya çıktı: ALUMAL. Tüm işlevsel, dekoratif ve korozyona dayanıklı talepleri karşılar. Ürünlerimiz müşterilerimizin günlük zorlukları göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir:
    ...............
    .......

Alüminyum endüstrisine hizmet vermeyi taahhüt eden COVENTYA, ESTAL, AAC, AYID, VOA, ADAL gibi birçok alüminyum birliği ile işbirliği yaptı.

Özel Ar-Ge kaynakları, son teknoloji laboratuarları ve çok sayıda üretim tesisi sayesinde deneyimli ekibimiz her yerdeki alüminyum kaplamaları desteklemektedir.
    Ben playmaker arkadaşımızın tezlerine daha yakınım lotalty gelirleri yakın bir gelecekte önemli bir yer tutabilir şöyle düşünün bu şirket sadece patentli ürünlerinin kullanımıyla elini kimildatmadan kar yazabilir o zaman da hisse adedi zaten az olduğu için altın değerinde olur, sizi etkilemek istemem ama sırf bunun için bile beklenir bu senette bence A1 deki alıcı kimse bir beklentisi olduğuna inanıyorum geleceğe yönelik, saygılar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,983
    Bence iki tane alici var.
    Birisi A1 digeri de onun yancisi.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7.  Alıntı Originally Posted by dogruhisse Yazıyı Oku
    Ben playmaker arkadaşımızın tezlerine daha yakınım lotalty gelirleri yakın bir gelecekte önemli bir yer tutabilir şöyle düşünün bu şirket sadece patentli ürünlerinin kullanımıyla elini kimildatmadan kar yazabilir o zaman da hisse adedi zaten az olduğu için altın değerinde olur, sizi etkilemek istemem ama sırf bunun için bile beklenir bu senette bence A1 deki alıcı kimse bir beklentisi olduğuna inanıyorum geleceğe yönelik, saygılar.
    Playmaker dostumuz güzel bir açıklama yapmış. Ciro ve kapasite artışından ziyade lisans gelirleri daha ön planda bir yere sahip olabilir.

Peki bu lisanslar üzerinde Poltk'in sahip olacağı yüzdelik pay hakkında bir fikrimiz var mı?
    ...

8. The Comparable Market Approach

If this approach is used, the royalty rate is based on the royalty offered by others in comparable industries. The flaw in this approach involves the inability to identify reliable data that can truly compare similarly situated deals. Examples of average royalty rates by industry are as follows:

Aerospace, 4 percent
    Apparel, 6.8 percent
    Automotive, 3.3 percent
    Chemicals, 4.3 percent
    Computers, 4.6 percent
    Construction, 5.6 percent
    Consumer goods, 4.8 percent
    Electronics, 5.1 percent
    Energy and environment, 8 percent
    Health care equipment and products, 6.4 percent
    Industrial goods, 6.4 percent
    Machine tools, 4.8 percent
    Pharma and biotech, 6 percent
    Software, 9.6 percent

Kaynak: https://www.upcounsel.com/patent-lic...-royalty-rates
    Mal da mülk de yalan ama oyalanıyoruz işte...

Sayfa 291/416 İlkİlk ... 191241281289290291292293301341391 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •