Special Days Image
Sayfa 298/416 İlkİlk ... 198248288296297298299300308348398 ... SonSon
Arama sonucu : 3322 madde; 2,377 - 2,384 arası.

Konu: POLTK - Politeknik Metal

Sn Dudu üstadım üzülmeyın sız elınızdekı hatrı sayılır lotlarla güzel kar elde ettınız ,koskoca pıramıt bıle karı gördü satıyor, ışte elındekı halka arzdan kalan payları peyder pey, 40 lardan vermeye başladı ,sonra 50 lerden, şmdde 60 lardan verıyor ve benım kanaatımce 70 lerden ve 80 lerden dıye bu böyle gıdecek gıbı gözüküyor, ama sadece gözüküyor, gerçekleşırmı bılmıyorum, sızde sızınkılerı 50 lerden verdınız ,çocuklarınkını 60 lardan, daha elınızde olsa 70 lerden ve dahada olsa 80 lerden verırdınız mutlaka çünkü karı realıze etmek lazım bır yerde ....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,944
    Uzuldum mu?
    Kesinlikle hayir..
    Boyle bir sey de yazmadim.
    Bu tip kagitlarda ya biriktirdigimiz gibi ayni sekilde azar azar satacagizya da toplu alici varsa benim yaptigim gibi firsati degerlendirecegiz.
    Baska yolu yok.
    Ben karimi aldim.
    Alan da kar etsin diyecegiz.
    Yok oyle ben sattigimda direk asagi gelsin demek.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3. Arkadaşlar dudu üstad haklı burada üzülmek gibi bir durum yok ne olursa olsun hisselerinizle baba ve evlat ilişkisi kurulmamali bir hedef konmalı ve ona riayet edilmeli, aksi takdirde zarar gorebilirsiniz siz onu satmaya kiyamazken hisseniz taban taban gitmeye başlarken hiç sizi düşünmez :0) dedigim gibi çok hisse aldım sattım ama bu hissede hedefim şimdilik satmamak ve ne olacağını görmek, tahminim dediğim gibi ihracat artarsa ve lotalty gelirleri gelmeye başlarsa çok güzel yerlere gelebiliriz çünkü dolaşan hisse sayisi az piyasada ve patronların hissesi de park etmiş duruyor genel kanı hissede uzun vade bu yüzden beklemeye değer diye düşünüyorum bu hissede herkese iyi bayramlar....

4. Royalty gelirleri konusunda henüz herhangi bir gelişme yok sanırım? Hani yıllık 3-4 milyon gelir sağlayacak bir durum olsa, iyi olurdu. Ama burada başka bir arkadaşın da paylaştığı gibi, o tür bir gelir ancak cironun %4'ü civarı oluyor. Yani birileri poltk'in ürünlerinden 100 milyon liralık üretecek ki (poltk'in bütün cirosunun iki katı) o tür bir gelir sağlansın. Belki olur?

Alanlar neden alıyor? Tuhaf. Ya bir beklenti ya da spekülasyon. Umarım sadece spekülasyon değildir.
    ...

Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Royalty gelirleri konusunda henüz herhangi bir gelişme yok sanırım? Hani yıllık 3-4 milyon gelir sağlayacak bir durum olsa, iyi olurdu. Ama burada başka bir arkadaşın da paylaştığı gibi, o tür bir gelir ancak cironun %4'ü civarı oluyor. Yani birileri poltk'in ürünlerinden 100 milyon liralık üretecek ki (poltk'in bütün cirosunun iki katı) o tür bir gelir sağlansın. Belki olur?

Alanlar neden alıyor? Tuhaf. Ya bir beklenti ya da spekülasyon. Umarım sadece spekülasyon değildir.
    Ben de benzer kaygıları taşıyorum üstelik benim portföyde ağırlı taşıyor. Eğer bu da boş çıkarsa bu tür hisselerde 2. defa başıma gelmiş olacak. 50 lerde aldığım kervt 70 leri gömüştü ama tahtada alış kademeleri hep boştu. Kötü bilanço ile veremeden 40 lara kadar gelmişti. Sonra 40 larda verdim bir daha da arkasından bakmadım bile. Umarım POLTK beklentimizi boşa çıkarmaz.

6.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Ben de benzer kaygıları taşıyorum üstelik benim portföyde ağırlı taşıyor. Eğer bu da boş çıkarsa bu tür hisselerde 2. defa başıma gelmiş olacak. 50 lerde aldığım kervt 70 leri gömüştü ama tahtada alış kademeleri hep boştu. Kötü bilanço ile veremeden 40 lara kadar gelmişti. Sonra 40 larda verdim bir daha da arkasından bakmadım bile. Umarım POLTK beklentimizi boşa çıkarmaz.
    Nasip kısmet playmaker varsa nasibimizde alicaz yoksa yokmuş diyecegiz ben maliyeti 10 lira olan ve halen elinde 13,000 lot bulunduran birini tanıyorum :0) demek ki adamın nasibi varmış adam temettü hastasıdır temettusunu alır ve asla satmaz demek ki adamın nasibi varmış, politeknik te de 30 larda 10,000 lot alıp yatmak istedi ama tahta çok sığ bozarim diye alamadı, yoksa şirketi çok beğenmişti saygılar...

7. Sanırım yazmayı unuttum adam da 13,000 lot Ege endüstri var.

3. çeyrek bılanço gelmış ben olumlu buldum KAP ta var bakabılırsınız...

Sayfa 298/416 İlkİlk ... 198248288296297298299300308348398 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •