Sayfa 342/416 İlkİlk ... 242292332340341342343344352392 ... SonSon
Arama sonucu : 3322 madde; 2,729 - 2,736 arası.

Konu: POLTK - Politeknik Metal

Dudu üstadım. bu gün tahtaya bakabildinmi alan satan kimdir görebildinmi?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,005
     Alıntı Originally Posted by ismail82 Yazıyı Oku
    Dudu üstadım. bu gün tahtaya bakabildinmi alan satan kimdir görebildinmi?
    Tatile ciktim aksam yukledim simdi baktim..
    Piramit 20K sallamis yine alicilar parcali en buyuk alici Tacir 9K sonra Garan, isyatirim diye gidiyor..
    A1 ortalikta yok..
    Takasi 152K da sabitledi 1 aydir..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Tatile ciktim aksam yukledim simdi baktim..
    Piramit 20K sallamis yine alicilar parcali en buyuk alici Tacir 9K sonra Garan, isyatirim diye gidiyor..
    A1 ortalikta yok..
    Takasi 152K da sabitledi 1 aydir..

Syg,
    İyi tatiller üstadım.poltk dan kazandığım paraları eziyorum diyorsun yani
    Sanırım A1 deki taktik değiştirdi .başka aracı kurumlardan alıyor şimdide
    Bunu anlamak için kurumlar arası virmanlara bakmak lazım değişim varmı diye
    Fakat oda .eğer yoksa A1 e virman .başka kişiler alıyor anlamınada gelmez
    150K A1de durur diğer aracı kurumlardan aldıklarıda oralarda durur .
    2. ihtimal başka büyük yatırımcıların gelmesi ki bu yükselişe kayıtsız kalamayan yada beklentilere erişim sağlayan birileri olabilir.
    her halukarda olan piramit tahtada satmaya devam ediyor vede malı bitirene kadarda satmayı sürdüreceğini belli ediyor
    tahtada da bunları alacak kişiler var(eskiden yoktu)ve alıyorlar (bugün 30000 işlem oldu daha önce ben görmedim siz benden de eskisiniz hiç oldumu üstadım?)bakalım artık öngörüler bundan sonrada işleyecekmi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,005
     Alıntı Originally Posted by ismail82 Yazıyı Oku
    İyi tatiller üstadım.poltk dan kazandığım paraları eziyorum diyorsun yani
    Sanırım A1 deki taktik değiştirdi .başka aracı kurumlardan alıyor şimdide
    Bunu anlamak için kurumlar arası virmanlara bakmak lazım değişim varmı diye
    Fakat oda .eğer yoksa A1 e virman .başka kişiler alıyor anlamınada gelmez
    150K A1de durur diğer aracı kurumlardan aldıklarıda oralarda durur .
    2. ihtimal başka büyük yatırımcıların gelmesi ki bu yükselişe kayıtsız kalamayan yada beklentilere erişim sağlayan birileri olabilir.
    her halukarda olan piramit tahtada satmaya devam ediyor vede malı bitirene kadarda satmayı sürdüreceğini belli ediyor
    tahtada da bunları alacak kişiler var(eskiden yoktu)ve alıyorlar (bugün 30000 işlem oldu daha önce ben görmedim siz benden de eskisiniz hiç oldumu üstadım?)bakalım artık öngörüler bundan sonrada işleyecekmi
    Tskler..

Tatili severim, ozellikle eylul ayinda olani...

Hisse hakkinda yorum yapmak istemiyorum.

Takas, alan, satan gibi somut objektif verileri yazarim, o da sorulursa..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8. Pay Alım Teklifinde Bulunafl Kişilerin Hedef Ortaklığa Yönelik Stratejik Planları
    Hakkında Bilgi:
    Politeknik, bütün Coventya grubu için Alüminyum Yüzey iyileştirme C’ASr’) ustalık
    merkezi olacaktır ve Coventya bütün dünyadaki araştırma geliştirme faaliyetlilerini bu
    merkezde toplayacakür, Bu hedefin gerçekleştirilmesini teminen, önümüzdeki 12 ay
    içerisinde Şirket’in Tuzla’da bulunan merkezindeki araştırmacı sayısının artırılması
    planlanmaktadır. Coventya’nın belirtilen alanlardald teknolojilerinin çeşitli global
    düzenleme ve kurallara ve müşterilerimizin taleplerine uygun olarak geliştirilmesi
    gerekmektedir. Buna parelel olarak, gerekli araştırma geliştirme faaliyetlerinin
    yürütülmĞsini sağlamak ve gelecek nesil süreçlerin performansını iyileştirmek için son
    teknoloji AR-GE ve ölçüm cihazlarının kullanımı gereklidir. Belirtilen hedeflerin
    gerçekleştirilmesi için Politeknik tarafından yapılması gerekeceklir.
    Grubun dünyadaki iştiralderi, AST ürün ak satış ve pazarlama
    faaliyederinden sorumlu olacaktır. Bu
    ta. Merkez Bankası tümünün 3 1.Ql.ZOl7ttarfhl için ilan edi
    belirlenmiştir.
    üretim kapasitesinin
    yüksekliğinin büyük önem taşıdığı düşünülmektedir. Bugüne kadar üretilen ürünler
    genellikle ilüacat yoluyla yurt dişi müşterilere sahlmıştıt. Ancak yurt dışında daha geniş
    bir piyasaya hitap edebiliflek için ürünlerin hızlı bir şekilde lokal düüyde
    haananlanması ve depolama altyapısının mevcudiyefi gereklidir. Bu çerçevede,
    Politeknik’in ikili teknoloji transferi anlaşmaları yöluyla gerekli teknolojiyi sağlaması
    ve lisans verdiği kuMuşlardan da telif ücretleri kazanması hedeflenmektedir.
    Coventya’mn Sermaye Piyasüı Mevzuah uyaruica önemli nitelikte sayılacak işlemler
    ile ilgili planları aşağıda açildamrnştır,
    a) Borsa kotundan cıkma kararı alması:
    Zorunlu Pay Alım Teklifi sürecinde, oy haldaruun yüzde 97’sinden fazlasımn elde
    edilmesi durumunda, ortuldıktah çıkarma hakkının kullanılması hususu Coventya
    yönetim kurulunda görü4ülecekfir.
    b) Mal varlıEının tümünü veya önemli bir bölümüüü devretmesi veya kiraya vennesi
    yçya mal varlığının tümü veya önemli bır bölümü üzerinde aynı hak tesis etmesi
    Politelmik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. halihanrda Politeknik USA, mc. şirketinin
    çoğunluk hisselefine sahiptir. Politelmik USA, mc. hisselefiüin adil bir piyasa
    flyatındn Coventya, mc. (Oflskany USA) isimli şirketine satılması
    plaıüsnmaktadır.
    c) Faaliyet konüsunü.tümüvle veya önemli ölcüde degisdnnesi:
    Mevcut durumda planlanmamaktadır.
    d) İmtiyaz öırnörmesi vcya mevcut imtiyazlann kapsam veya konusunu değiştirmesi:
    Mevcut durumda plaıilanmamaktadır.
    e) Birlesme4 bölünıne islemlerine taraf olması, tür değistirme veya iona etme kararı
    alması:
    Mevcut durumda planlanmamaktadır.
    1) ilişkili taraflarından önemli ölçüde mal varhl!ı.edinmesi veya kiralaması:
    Mevcüt durumda plaiflanmarnuldadır.
    9. Pay Alım Teklifine Aracılık Edecek Aracı Kuruma İlişkin Bilgi

Şimdi yukarıda paylaştığım bu belge ki adıda.
    PÖLITEKNİK MEtAL SANAl VE TİCARET AS. PAYLARWE(
    ZORUNLU PAY ALIM TEKLİFİ YÖLUYLA COVENTY£ BETEILIĞUNGS ĞMBH
    TARAFINPAN DEVRALINMASINAIIJSKİN BİLCİ.FORMU dur
    POLTK nın resmi sitesinde orjinalı bulunmaktadır isteyenler tamamını okuyabilir ordan ben burda bizim için çok önemli olan
    bazı hususları yazmak için bir kısmını kopyaladım.
    Şimdi yukarda 8. ci maddede neler diyor bakalım
    1. cümle----''!Politeknik, bütün Coventya grubu için Alüminyum Yüzey iyileştirme C’ASr’) ustalık
    merkezi olacaktır ve Coventya bütün dünyadaki araştırma geliştirme faaliyetlilerini bu
    merkezde toplayacakür, Bu hedefin gerçekleştirilmesini teminen, önümüzdeki 12 ay
    içerisinde Şirket’in Tuzla’da bulunan merkezindeki araştırmacı sayısının artırılması
    planlanmaktadır. Coventya’nın belirtilen alanlardald teknolojilerinin çeşitli global
    düzenleme ve kurallara ve müşterilerimizin taleplerine uygun olarak geliştirilmesi
    gerekmektedir. Buna parelel olarak, gerekli araştırma geliştirme faaliyetlerinin
    yürütülmesini sağlamak ve gelecek nesil süreçlerin performansını iyileştirmek için son
    teknoloji AR-GE ve ölçüm cihazlarının kullanımı gereklidir. Belirtilen hedeflerin
    gerçekleştirilmesi için Politeknik tarafından yapılması gerekeceklir.''
    burda yazılan ve yapılması gereken işler yapıldımı cevap evet yapıldı araştıma görevlisi sayısı çoğaltıldı .yeni cihazlar alındı ve yeni ürünlerde geliştirildi,i patentleri alındı .üretim artışı için yeni ilave mixserler alındı ..
    Yani bütün bunlar yapıldı. topicte gerilerde bütün bunlar yapılırken. hayata geçirilirken hepsi yazıldı çizildi burda...
    devamı gelecek yazının....

'' Belirtilen hedeflerin
    gerçekleştirilmesi için Politeknik tarafından yapılması gerekeceklir.''
    yani 600000 euro luk yatırım yapıldı bunuda biliyoruz zaten de ilk cümlede geçen poltk nın bütün convetyanın AR GE MERKEZİ olacaktır cümlesini teyit eden bir bilgi bende yok en azından .yani olmuştur ama ben bilmiyorumdur bilen varsa buraya yazar bizde biliyor oluruz....

''Grubun dünyadaki iştiralkleri AST ürün yelpazesi için satış ve pazarlama
    faaliyetlerinden sorumlu olacaktır. Bu sektörde liderlik için lokal üretim kapasitesinin yüksekliğinin büyük önem taşıdığı düşünülmektedir.Bugüne kadar üretilen ürünler
    genellikle ihracat yoluyla yurt dişi müşterilere satılmıştır. Ancak yurt dışında daha geniş
    bir piyasaya hitap edebilmek için ürünlerin hızlı bir şekilde lokal düzeyde
    harmanlanması ve depolama altyapısının mevcudiyeti gereklidir. Bu çerçevede,
    Politeknik’in ikili teknoloji transferi anlaşmaları yöluyla gerekli teknolojiyi sağlaması
    ve lisans verdiği kuruluşlardan da telif ücretleri kazanması hedeflenmektedir''

Yani diyorki satış pazarlama .işini sen bana bırak. ben bu işin kompedanıyım. her yerde elim var .ben satarım sen yeterki geliştir ve üret daha çok üret...
    .ikinci cümlede'' bu sektörde liderlik için ''diyor. bunu önemli buldum ben yani sektör dediği kimyasal kaplama sektörü .liderlik dediğide dünya liderliği .açıkcası sektörün dünya üzerindeki büyüklüğünü biimiyorum ben o yüzdende ne kadar bir üretim ve ne kadar bir cirodan bahsediyoruz tam olarak bilmiyorum ama yarın bunu araştıracağım..fakat hedef olarak bunun burda telafuz edilmesi bile bana göre büyük olay..
    üçüncü cümlede yazılan olaydan benim anladığım ihracatın hazır ürün olarak değil de hazırlanmış konsantre gibi yapılacağı. ihracat yapılacak ülkelerde de bu konsantrelerin oralardaki convetya işletmelerinde harmanlanması ve müşteriye hazır hale getirilmesii gerektiği ve bunun politekniğin teknoloji transferi yoluyla telif ücreti kazanması hedefleniyorki. buda çok önemli burda buda yazılmış çizilmişti olduğu zaman ....bu cümlelerin hedeflerinin ne kadarı ile hayata geçtiğini bilmiyoruz. gelecek 2 çeyrek bilançolarda bunu öğrenebileceğiz

Sayfa 342/416 İlkİlk ... 242292332340341342343344352392 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •