Sayfa 359/416 İlkİlk ... 259309349357358359360361369409 ... SonSon
Arama sonucu : 3322 madde; 2,865 - 2,872 arası.

Konu: POLTK - Politeknik Metal

1. İş yatırım alıcı 5146 satıcı şeker 1225 finans 1035 gedik 870 deniz 827

2. [nerede kalmıştık :0) 73,85

3. Tek fiyatlı seanslar iyi geldi. Yazılan bütün satışları biri alıyor gibime geldi doğru mu acaba

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by hayrii Yazıyı Oku
    Tek fiyatlı seanslar iyi geldi. Yazılan bütün satışları biri alıyor gibime geldi doğru mu acaba

Pek öyle değil gibi.
    Geçen gün 70 e 2500 pasif alışa verdiler.
    Bugün 73.850 den sadece 1 Adet işlem aktif alıcı olmuş. Diğer 1901 adedin tamamı pasif alışlara verilmiş.

Buna rağmen fiyatın yukarı gidiyor olması olumlu.

5. Ederinin , 10 katına yakın bir fiyattan işlem görüyor. Lot sayısı az olduğu için birileri çoğunluk lotu toplamış , fiyatını kolayca yukarıya çekip şişiriyor.
    İsmini vermiyeceğim , ama benim yatırım yaptığım hisse , ederinin yarısından işlem görüyor. Hem karı da yüksek.Öyleyken kazanamıyorum.
    Orta ve uzun vadede, buranın ağlama duvarına döneceği kesin.
    Politeknik metalin şu an fiyatı 73,85 TL. Tarihe bir not düşelim.
    Daha önce , İdeaş isimli şirket için de ayni uyarıyı yapmıştım , fiyatı 20 TL. lerdeydi 4-5 ay sonra 7-8 TL. lere düştü. Hatta , o hissede olan biri benim yazımdan alıntı yaparak, Keşke uyarılarını dikkate alsaymışız , diye yazmış. İdeaş sayfasına bakabilirsiniz.
    Son düzenleme : By Akıl; 06-11-2019 saat: 23:31.

6. Tek fiyatlı seanslarda kimin aktif kimin pasif emir olduğunu nasıl anlıyoruz. Kademeler görünüyormu ki aktif işlem yapılıyor. Benim anladığım emir giriyorsun sonra eşleşme oluyor. Biri 72 alış girse biride 72 satış girse fiyat 72 oldumu bu işlem de kim aktif kim pasif olur.

Alıntı Originally Posted by hayrii Yazıyı Oku
    Tek fiyatlı seanslarda kimin aktif kimin pasif emir olduğunu nasıl anlıyoruz. Kademeler görünüyormu ki aktif işlem yapılıyor. Benim anladığım emir giriyorsun sonra eşleşme oluyor. Biri 72 alış girse biride 72 satış girse fiyat 72 oldumu bu işlem de kim aktif kim pasif olur.

Kademe analizinde kırmızı işlem pasif yesil olanlar aktif diye biliyorum.

Bu tahta için, önceki eşleşmeden kalan alıs emirlerine yeni esleşmede gelen satış emirleri eşlesiyor olabilir.
    Başka bir ihtimal gelmiyor aklıma

Alıntı Originally Posted by By Akıl Yazıyı Oku
    Ederinin , 10 katına yakın bir fiyattan işlem görüyor. Lot sayısı az olduğu için birileri çoğunluk lotu toplamış , fiyatını kolayca yukarıya çekip şişiriyor.
    İsmini vermiyeceğim , ama benim yatırım yaptığım hisse , ederinin yarısından işlem görüyor. Hem karı da yüksek.Öyleyken kazanamıyorum.
    Orta ve uzun vadede, buranın ağlama duvarına döneceği kesin.
    Politeknik metalin şu an fiyatı 73,85 TL. Tarihe bir not düşelim.
    Daha önce , İdeaş isimli şirket için de ayni uyarıyı yapmıştım , fiyatı 20 TL. lerdeydi 4-5 ay sonra 7-8 TL. lere düştü. Hatta , o hissede olan biri benim yazımdan alıntı yaparak, Keşke uyarılarını dikkate alsaymışız , diye yazmış. İdeaş sayfasına bakabilirsiniz.
    Benim bilanco üzerinden yaptigim, güvendiğim bir deger hesaplama modelim var.
    Aslinda çok fazla bilinen model var ama benim de kendime göre bir hesabim var.
    Poltk için bulduğum değer 19.31 malesef.
    Ancak hisse fiyatları çoğunlukla sadece bilanco değerlerine göre fiyatlanmıyor.

Peki neler belirliyor ?
    -Bilanço rakamları,
    -Gizlenen bilanço rakamları,
    - Geleceğe dönük beklentiler
    -Piyasadaki gelişmeler
    -Olası Sözleşmeler
    -Söylentiler
    - Spekülasyon
    -Manipülasyon
    .....
    Poltk için de bilanço dısındaki faktörler etkili görünüyor.
    Not, Sizin ederinin yarısından işlem gördüğünüz hissenin adını söylerseniz benim modelime göre değerini hesaplamak isterim.
    Siz söylediniz diye söyleyim mesela :Arena benim.modele göre ederinin yarısından işlem görüyor. Ancak özvarlıkları içinde maddi duran varlık oranı cok düşük olduğundan olabilir diye düşünüyorum.

Sayfa 359/416 İlkİlk ... 259309349357358359360361369409 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •