Sayfa 365/416 İlkİlk ... 265315355363364365366367375415 ... SonSon
Arama sonucu : 3322 madde; 2,913 - 2,920 arası.

Konu: POLTK - Politeknik Metal

Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku
    Üst yönetime geçen yıl 1,5mn TL ödenmişken bu yıl 2,8mn TL ödenmiş, pek iç açıcı bir gelişme değil.

2018'de brüt marjı %36,9 iken 2019'da %26,7'ye gerilemiş ki bence en kötü gelişme bu.

Buna karşın faaliyet giderleri %23,3 artmış. Hasılat artışı %27,6 iken tolere edilebilir denilebilirdi ancak çoğunun üst düzeye ödendiğinin bilinmesi can sıkıcı.

Şirket daha önce de çizilen en iyi büyüme senaryolarını bu mali yılda da gerçekleştirememiş. 4 milyon kar etmesi yine de fena değildir ama fiyatı 10-15 lira olsaydı büyüme hissesi için bu kar iyi derdik. Nakit akışa baktığınızda da geçen yıl 4,8mn yatırıma para aktarılmışken bu yıl 2,4mn liraya gerilemiş. Maddi duran varlıklarının net defter değeri de 1mn liraya yakın azalmış amortisman nedeniyle.

Neticede bu fiyatlarda mali analiz ne kadar mantıklı tartışılır ama elinizde batak ve şişik bir hisse olmasıyla sağlam ve şişik bir hisse olması da farklı şeyler. Politeknik'in belli bir içsel değeri var olmaya devam ediyor.

Salı günü 1.000 lot, çarşamba 1.500 lot satan A1 bugün de 7.000 lot vermeyi başardı toplamda 9.500 lot verebildi. İş Yatırım bu hissenin yeni yüklenicisi olmaya karar vermişse iyi ihtimal bu. Ben üç günde satamayacağını bildiği bir hisseye 700.000 liradan fazla para bağlamış kişinin bir planı olduğunu düşünüyorum. A1'le anlaşmış olduğuna kesin gözüyle bakıyorum, aynı kişi/grup olma ihtimali de var. Fiyatı aşağı basmalarının yararına olduğunu düşünmüyorum. Piramit Menkul riski de ayrıca devam ediyor. Elimizde az kar eden ve fiyatı primli bir hisse var. Ama borsa burası mantık çoğu zaman sınıfta kalıyor çokça gördük

*Faaliyet Raporu da afedersiniz bomboş, ben hiç beğenmedim Şirket'in projeksiyonları ve marjların neden kötüleştiği anlatılabilirdi en azından.

Syg.
    Teşekkürler.
    Şirkete inancımı o kadar kaybettim ki açıp dipnotlara filan bile bakmadım.
    Normalde taşıdığım hisselerin finansal raporunu açıklanır açıklanmaz takip ederim, hemen satır satır okurdum.
    İlk defa elimde olan bir hissenin finansal raporunu açmadım bile.
    Oysa hayali senaryolarımıza göre beklentiler binbeşyüzdü. Ben pes ettim artık. Neredeyse iki yıldır bir adım mı ileri gitmez. Şirket faaliyet performansı anlamında.
    Allah var zarar ettirmedi.Hep iyi anacağım.
    Elimde kalanı stoploss lu tutacağım artık. Yöne bakacağım bundan sonra

2. Bu adamların bilançoyu bile takmadilar. Bir satın alma mi var yada kottan çıkma planı mi var Allah bilir.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Evet bu yeni sistem de tuz biber oldu iyice issizlasti tahta. Ama şirketin fiyatının bilancoyla onla bunla alakası yok. Bir fırıldak var ama ne.

4. GİP deki tek fiyat takep toplama işlemleri kötü bir DÜŞ oldu.Bu işden en zararlı çıkan gercek ALICI ya hisselerini ni satamayan Piramid ve A1 konsorsiyumu oldu. Şindi kara kara düşünüyorlar. İş yatırım daki alıcı hesap da bunların altbacagı.Yeni bir senaryo için toplantılar yapıyorlar.🤣🤣

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,014
     Alıntı Originally Posted by Doctors finance Yazıyı Oku
    GİP deki tek fiyat takep toplama işlemleri kötü bir DÜŞ oldu.Bu işden en zararlı çıkan gercek ALICI ya hisselerini ni satamayan Piramid ve A1 konsorsiyumu oldu. Şindi kara kara düşünüyorlar. İş yatırım daki alıcı hesap da bunların altbacagı.Yeni bir senaryo için toplantılar yapıyorlar.🤣🤣
    Katiliyorum..

Bu is hic iyi olmadi..

Bekleyecekler artik..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6.  Alıntı Originally Posted by hayrii Yazıyı Oku
    Ben bu düşüşte hissenin Kasım ayinda uygulanacak olan yeni kotasyonlarda GİP te kalacağı için tek fiyat uygulamasının bir payı olduğunu düşünüyorum. Tahta daha da siğlasacak. Tek kalemde öyle şak diye 10 bin lot falan satamazsin. Benim görüşüm bu yanılıyor olabilirim.

Ben bunu 3 Ekim de yazmıştım. Ben bunu görüyorsam onlarda görüyor diye düşünmüştüm. Bu yeni düzenleme hiç beklenmedik bir şey oldu sanırım onlar için.Bakalim yeni planları ne olacak.

7.  Alıntı Originally Posted by hayrii Yazıyı Oku
    Benim aklımda olan poltk piyasa değerini 300 milyon TL de tutup halka açıklık oranı yaklaşık yüzde 20 buda 60 milyon TL oluyor. Bu değerlerle 6 ay doldurdu mu GİP den Yıldız yada Ana pazara geçiş yapabiliyor.

GİP ten çıkmak için şöyle bir şey olabilir mi

Sayfa 365/416 İlkİlk ... 265315355363364365366367375415 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •