Sayfa 395/416 İlkİlk ... 295345385393394395396397405 ... SonSon
Arama sonucu : 3322 madde; 3,153 - 3,160 arası.

Konu: POLTK - Politeknik Metal

1. Valla bakalım bu hafta göreceğiz ne olacak.
    Bunun durumundaki kağıtlar aldı başını gitti. O trenleri kaçıran bir dünya insan var.
    Benim tek umudum o insanların bu kağıdın farkına varması ve peşine düşmesi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,932
     Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Elin almanı ama bizden kat ve kat akıllı , biz 20 den sattıydık))
    Benim paramla hala 40-50 TL den fazla etmez su anki temel verileri ile..
    Alman 3.5-4 Evrodan aldi 3 sene once..
    O da tahmin edemedi bizim bir spekulatorun girip de bunu 500 lere cekecegini..
    Onlarin buralara kadar beklemelerini saglayan tek neden alicinin olmamasi idi.
    Simdi biraz alici gorduler ve verebildiklerini verdiler..
    Su asamada artik alicinin/alicilarin tavri veya istahi belirleyecek her seyi..
    Enteresan gunler bekliyor bizi gercekten.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Benim paramla hala 40-50 TL den fazla etmez su anki temel verileri ile..
    Alman 3.5-4 Evrodan aldi 3 sene once..
    O da tahmin edemedi bizim bir spekulatorun girip de bunu 500 lere cekecegini..
    Onlarin buralara kadar beklemelerini saglayan tek neden alicinin olmamasi idi.
    Simdi biraz alici gorduler ve verebildiklerini verdiler..
    Su asamada artik alicinin/alicilarin tavri veya istahi belirleyecek her seyi..
    Enteresan gunler bekliyor bizi gercekten.

Syg,
    Sayın Dudu bu tür kağıtlarda kimse temeline bakmaz zaten. Bunun hikayesi 725bin lotunun dolaşımda olması. Normalde çok sığ bir kağıt. Bunun muadilleri biliyorsunuz 1500-2000 liralarda geziyor. İnsanlar kent, kartonsan, konya çimento, egeen gibi sığ kağıtların nerelere geldiklerini gördüler. Aynı beklenti burada da oluşacaktır hali hazırdaki yeni gelen borsa yatırımcıları ile beraber.
    Bu aralar beklentilerin getirdiği trend çok revaçta

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,932
     Alıntı Originally Posted by Foçabeyi Yazıyı Oku
    Sayın Dudu bu tür kağıtlarda kimse temeline bakmaz zaten. Bunun hikayesi 725bin lotunun dolaşımda olması. Normalde çok sığ bir kağıt. Bunun muadilleri biliyorsunuz 1500-2000 liralarda geziyor. İnsanlar kent, kartonsan, konya çimento, egeen gibi sığ kağıtların nerelere geldiklerini gördüler. Aynı beklenti burada da oluşacaktır hali hazırdaki yeni gelen borsa yatırımcıları ile beraber.
    Bu aralar beklentilerin getirdiği trend çok revaçta
    Buralara getiren ne fiyat odemeye razi bunu bilmiyoruz..

Eline gecirebilse piyasadaki mali goturecekti muhtemelen, cunku 400-500 den Piramit'in elindeki malin cogunu aldi..

Piramit'in elinde sadece 100K mal kaldi, 275K mali ortalama 300 TL den satti, tabii bu goturecek olana..

Ama simdi isin icine hakim ortak da karisti.

Onun elinde malin hala %80 i var, ve bu hakim ortak satisi..

Siz olsaniz dusunmez misiniz, ne kadar vermek istiyor ve ne fiyata razi??

Once bu belirsizligin ortadan kalkmasi lazim bence.

Yoksa adamin elinde malin cogu toplandi ise 1000 e de goturur, 2000 e de, taki birilerinin uzerine bu mali yikana kadar..

Bu tip kagitlarda cok dikkatli olmak lazim.

Oralardan son sahibi olan birisi temettu ile de parasini bir insan omrunde cikaramayabilir..

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,932
    Almanlar da biliyorlar bu malin 50-60 evro etmeyecegini ve hazir alici bulmusken mali gomelim diyorlar..

Kucuk yatirimci once bu malin yeni sahibi kim olacak onu beklemeli bence..

Sonra alimini yapar ve bekler..

Yani filler tepisirken ayak altinda bulunmamali..

Syg,

6. Haklısınız önümüzdeki yakın zaman içinde izle ve gör stratejisi uygulamak lazım.
    Bu arada hakim ortağın paylarının işlem gören paya dönüşmesi başvurusunu kaçırdım ben sanırım.
    Yada sattıkları mallar daha önce dolaşımdaki paylardan topladıkları olabilir.
    Kendi paylarını satmadan önce dönüşüm başvurusu yapması gerekiyordu değil mi? Ayrıca bu olan dolaşımdaki lot sayısını da arttırır doğru mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,932
     Alıntı Originally Posted by Foçabeyi Yazıyı Oku
    Haklısınız önümüzdeki yakın zaman içinde izle ve gör stratejisi uygulamak lazım.
    Bu arada hakim ortağın paylarının işlem gören paya dönüşmesi başvurusunu kaçırdım ben sanırım.
    Yada sattıkları mallar daha önce dolaşımdaki paylardan topladıkları olabilir.
    Kendi paylarını satmadan önce dönüşüm başvurusu yapması gerekiyordu değil mi? Ayrıca bu olan dolaşımdaki lot sayısını da arttırır doğru mu?
    Daha once 400K adet mali satilabilir nitelige cevirmisler..

Bu kabaca %10 daha demektir..

Halka acik kismi %20 idi, simdi %30 a cikacak demek ki..

Syg,

8. Bakalım, yarınki hareketi az çok niyeti belli eder gibi bence. İzleyip göreceğiz dediğiniz gibi elimdeki 10 lotçuk ile

Sayfa 395/416 İlkİlk ... 295345385393394395396397405 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •