Sayfa 52/416 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon
Arama sonucu : 3322 madde; 409 - 416 arası.

Konu: POLTK - Politeknik Metal

Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Keske.

Ancak ben boyle dusunmuyorum.

Hocalarin yonetiminde nakit kar paylari muthisti.

Insallah tum yatirimcilarin gonlune gore olur.
    Evet o sayede yüzlerce dönüm zeytinlik aldığını duymuştum Hocanın
    Coventyanın bu şirketi büyütüp sonrada temettü dağıtımını yükselteceğini düşünüyorum. Büyüme için biraz zaman verin sadece. Daha direksiyona geçeli 1 yıl bile olmadı...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Evet o sayede yüzlerce dönüm zeytinlik aldığını duymuştum Hocanın
    Coventyanın bu şirketi büyütüp sonrada temettü dağıtımını yükselteceğini düşünüyorum. Büyüme için biraz zaman verin sadece. Daha direksiyona geçeli 1 yıl bile olmadı...
    Evet cok haklisiniz.

Zaman vermek lazim, 14 kurusla basladiklarina gore bayagi bi zaman.

Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Evet cok haklisiniz.

Zaman vermek lazim, 14 kurusla basladiklarina gore bayagi bi zaman.
    Siz temettü 1 lira üzerine çıktığı zaman alırsınız artık...tabi o anki fiyattan

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,982
    Ben de buyume asamasindaki Poltk gibi bir sirketin parayi temettu olarak dagitmamasi taraftariyim.
    Yeni yonetimin bu stratejisini de olumlu buluyorum.
    Bana verecegi 2-3 TL ile de gider yine Poltk alirdim sonucda, sirketin icinde kalan 1 TL'nin bana verilen 1 TL den daha fazla deger yaratacagi inancindayim.
    Son GK'dan itibaren payimi biraz daha artirdim.
    Bekleyip hep beraber gorecegiz insallah.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Keske.

Ancak ben boyle dusunmuyorum.

Hocalarin yonetiminde nakit kar paylari muthisti.

Insallah tum yatirimcilarin gonlune gore olur.
    Ilk günden beri takip ediyorum bu kağıdı. Bazen elimde oldu bazen satmak zorunda kaldım vs...
    Ama izahnameyi okuyup patronlar kimmiş diye araştırdığım gün yaptığım çıkarım şu idi : bu adamlar artık yaşlanmış ve iyi bir fiyata satıp emekli olma düşüncesindeler...
    Aynen de oldu...
    Ve o zamanki yüksek kar paylarının amaçlarından biri de buydu kanımca "şirketten kazanabileceği tüm parayı cebe koyup kenara çekilmek."
    Halka arzdan sonra hocaların daha da büyütmek gibi bi dertleri olmadı bu nedenle iyi temettu verdiler...
    yeni patron biraz nakit desteği ile daha güzel yerlere gideceğini düşünüyor sanırım. O yüzden biraz daha büyümeye ağırlık verecek...

Ama unutmayın ki bizim yerli patronlar kâr'ı cebe atmak için 40 yol bilirler. Yabancı için ise tek yol temettüdür nerdeyse...

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,982
    Tek derdim bilgi akisi kesildi, biraz daha seffaf olup, arada bir bilgi verseler sunu yapacagiz, sunu yaptik gibi cok makbule gececek.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7.  Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    Ilk günden beri takip ediyorum bu kağıdı. Bazen elimde oldu bazen satmak zorunda kaldım vs...
    Ama izahnameyi okuyup patronlar kimmiş diye araştırdığım gün yaptığım çıkarım şu idi : bu adamlar artık yaşlanmış ve iyi bir fiyata satıp emekli olma düşüncesindeler...
    Aynen de oldu...
    Ve o zamanki yüksek kar paylarının amaçlarından biri de buydu kanımca "şirketten kazanabileceği tüm parayı cebe koyup kenara çekilmek."
    Halka arzdan sonra hocaların daha da büyütmek gibi bi dertleri olmadı bu nedenle iyi temettu verdiler...
    yeni patron biraz nakit desteği ile daha güzel yerlere gideceğini düşünüyor sanırım. O yüzden biraz daha büyümeye ağırlık verecek...

Ama unutmayın ki bizim yerli patronlar kâr'ı cebe atmak için 40 yol bilirler. Yabancı için ise tek yol temettüdür nerdeyse...

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Durum pek boyle degil yalniz.

Bu sirket bir know how sirekti.

Hocalar her zaman isin icinde olacaklar.

O hocalar uretti, dunyada rakipsiz aluminyum yuzey kimyasallarini.

O yuzden bence Bist'in en iyi sirketi.

Piramit bile, satsin diye verilen hisselerin ustune yatti, Mahkemelik oldular.

Dikkat edilmesi gereken, sirketin dunyada sayili en mukemmel sirketlerden biri oldugu gercegi degildir, mesele verilen 14 kurus kar payidir.

32 TL. baglayacaksin 14 kurus alacaksin, bu olmaz !

0.95 TL.lik sirket 15 kurus verirken, zaten yetersiz sermaye ile kac yatirimci hisse basina 32 TL. verecek ?

Dedigimiz bu.

8.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Siz temettü 1 lira üzerine çıktığı zaman alırsınız artık...tabi o anki fiyattan

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bende 500 Hisse vardi, 10.80 maliyetli, 200'unu 25 TL. gibi sattim, hala 300 hissem var.

Kiymeti yok.

Yarin hisse 60 TL. olsa ne kazanirim ki ?

Is'te dedigim biraz da bu.

Her hissenin sirasi gelir, geldiginde o hissede yuksek lot sayiniz yoksa, kaderi pek degisitiremiyorsunuz.

Sayfa 52/416 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •