Sayfa 53/416 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon
Arama sonucu : 3322 madde; 417 - 424 arası.

Konu: POLTK - Politeknik Metal

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,006
     Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Bende 500 Hisse vardi, 10.80 maliyetli, 200'unu 25 TL. gibi sattim, hala 300 hissem var.

Kiymeti yok.

Yarin hisse 60 TL. olsa ne kazanirim ki ?

Is'te dedigim biraz da bu.

Her hissenin sirasi gelir, geldiginde o hissede yuksek lot sayiniz yoksa, kaderi pek degisitiremiyorsunuz.
    O zaman dans!
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    O zaman dans!
    Ok.

https://www.youtube.com/watch?v=koiK...DMMkoiKECWewbM

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,006
     Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    Ilk günden beri takip ediyorum bu kağıdı. Bazen elimde oldu bazen satmak zorunda kaldım vs...
    Ama izahnameyi okuyup patronlar kimmiş diye araştırdığım gün yaptığım çıkarım şu idi : bu adamlar artık yaşlanmış ve iyi bir fiyata satıp emekli olma düşüncesindeler...
    Aynen de oldu...
    Ve o zamanki yüksek kar paylarının amaçlarından biri de buydu kanımca "şirketten kazanabileceği tüm parayı cebe koyup kenara çekilmek."
    Halka arzdan sonra hocaların daha da büyütmek gibi bi dertleri olmadı bu nedenle iyi temettu verdiler...
    yeni patron biraz nakit desteği ile daha güzel yerlere gideceğini düşünüyor sanırım. O yüzden biraz daha büyümeye ağırlık verecek...

Ama unutmayın ki bizim yerli patronlar kâr'ı cebe atmak için 40 yol bilirler. Yabancı için ise tek yol temettüdür nerdeyse...

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Giderayak sirketten ne kadar nakit cikarabilirsek kardir deyip maaslarina %200 zam yaptilar, 3 katina cikarttilar.
    Bereket Piramit Menkul serh koydu, sonra dava acti ve bu haksiz gelirin sirkete tekrar iade edilmesini sagladi.
    Piramit Menkul kendisine satsin diye emanet edilen hisselerin %10 unun "uzerine konmasa" idi hangi yatirimci buna itiraz edip geri alacakti acaba?
    Zihniyet farkini anlamak icin yeni yonetim yk ucret maddesi gorusulmeye baslayinca ne karar aldi bi bakmakta fayda var.
    Syg,

4. Sn dudu bı turlu 29 30 dan almadikda ahh ahh

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Durum pek boyle degil yalniz.

Bu sirket bir know how sirekti.

Hocalar her zaman isin icinde olacaklar.

O hocalar uretti, dunyada rakipsiz aluminyum yuzey kimyasallarini.

O yuzden bence Bist'in en iyi sirketi.

Piramit bile, satsin diye verilen hisselerin ustune yatti, Mahkemelik oldular.

Dikkat edilmesi gereken, sirketin dunyada sayili en mukemmel sirketlerden biri oldugu gercegi degildir, mesele verilen 14 kurus kar payidir.

32 TL. baglayacaksin 14 kurus alacaksin, bu olmaz !

0.95 TL.lik sirket 15 kurus verirken, zaten yetersiz sermaye ile kac yatirimci hisse basina 32 TL. verecek ?

Dedigimiz bu.
    Hocalardan Mesut halen şirketin başında, Atilla hoca ise emekli olup Ayvalıkta olması lazım. Ancak geride gerçekten rakipsiz birçok ürün ve patent bıraktı. Bu şirket arge şirketi idi şimdi arge ve satış şirketine dönüşüyor.
    Bir süre daha kimse o paraları vermesin de biz verip alırız, biriktiririz. Sermaye güçlenmesi için bir süre kar payı dağıtmaması doğru ama yinede bu sene coventya kar payı dağıtır bence...
    Daha büyük sıkıntı Sn dudu nun dediği gibi bilgi akışı çok azaldı. Yatırımcı ilişkilerindeki bayanda tlf na çıkmamak için kırk takla atıyor...Düzgün bir faaliyet raporu olursa orada anlayacağız birçok konuyu sanırım
    Son düzenleme : pit; 28-12-2017 saat: 09:17.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,006
    Hocalardan Allah razi olsun.
    Boyle bir sirketi sifirdan kurmuslar, buyutmusler, halka acmislar biz de bu sayede ortak olduk.
    Ama isi sahiplenip daha ileri goturebilecek bir ikinci kusak olmadigi icin bence en dogrusunu yaptilar veya yapmak zorunda kaldilar.
    Artik POLTK yeni sahiplerinin elinde insallah cok buyuyecek bizi de zengin edecek.
    Syg,

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    ...
    Zihniyet farkini anlamak icin yeni yonetim yk ucret maddesi gorusulmeye baslayinca ne karar aldi bi bakmakta fayda var.
    Syg,
    Işte bu nedenle uzun vade hisse tavsiyesi isteyene hep diyorum ki yabancı ortaklılara bak ...

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Bende 500 Hisse vardi, 10.80 maliyetli, 200'unu 25 TL. gibi sattim, hala 300 hissem var.

Kiymeti yok.

Yarin hisse 60 TL. olsa ne kazanirim ki ?

Is'te dedigim biraz da bu.

Her hissenin sirasi gelir, geldiginde o hissede yuksek lot sayiniz yoksa, kaderi pek degisitiremiyorsunuz.
    İşte o hisselerin üzerine yattı dediğiniz piramit çağrıya katılsaydı ve coventya'ya kendi elindekilerini ve müşteri mallarını da çağrı ile verdirseydi sizde hisselerinizi 17,2 den verirdiniz. O nedenle piramitin büyük ortak karşısındaki dik duruşu buradaki diğer yatırımcıları koruyor...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Sayfa 53/416 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •