Sayfa 404/416 İlkİlk ... 304354394402403404405406414 ... SonSon
Arama sonucu : 3322 madde; 3,225 - 3,232 arası.

Konu: POLTK - Politeknik Metal

Alıntı Originally Posted by HAK Yazıyı Oku
    ABD li şirket ben coventyha şirketini aldım içinde bu da vardı diyor.

Herkes yarın açılış ve sonrasında hisse fiyatları nasıl etkilenir sorusuna cevap arıyor.

Halka açıklığı bu kadar az olan ve belirli ellerde yüksek oranda toplandığı görülen TEB yabancının bu fiyatlardan 1.5 ayda 49.000 lot aldığı ve iş yatırımın keza 90.000 lot (vakıf yatırımdan karşılıklı) aldığı bir hissede bu alım ve konsolidasyonun çağrı için olmadığını düşünüyorum.

Kaldı ki çağrı olsaydı bu fiyatlardan olacaktı ve çağrıya karşılık hissedarların hisselerini satacağı muammaydı.

Spek ya da hakim oyuncu yarın bu durumu kullanmak ve baskı kurmak suretiyle biraz daha mal almak isteyebilir. Ya da hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam edebilecektir.

Al /sat yatırım tavsiyesi değildir.
    Bemcede yarın bunu cok iyi kullanir tahtaci en sevdigi sey zaten aşağıya basmak mal kaptırma korkusu da yok gibi birşey ama baktiki istediği mali alamadi gebe buralarda biraz daha oyalanie gibime geliyor
    Sabah ola. Hayrola diyelim

Redmi Note 9S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynı şekilde yeni ortak eylül bilanço takvimini Ocak/aralık şeklinde tadil için SPK ve Bakanlığa müracaat etti.
    Daha sonra da ilk yapılacak genel kurula sunacaklar.

Alıntı Originally Posted by HAK Yazıyı Oku
    Aynı şekilde yeni ortak eylül bilanço takvimini Ocak/aralık şeklinde tadil için SPK ve Bakanlığa müracaat etti.
    Daha sonra da ilk yapılacak genel kurula sunacaklar.
    Hmm cok adrenalin yüklü bir gelecek bizi bekliyor desene kral
    Peki sayin hak sizin yorumunuz nedir buna
    Bu arada emekleriniz icin teşekürler hayırlı geceler.

Redmi Note 9S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

26 yıllık tecrübemle bu kadar yüksek bedelli bir hissede küçük yatırımcının çok hissesi olduğunu zannetmiyorum.
    Kaldı ki hisse yaklaşık 11 aydır bu bantta dalgalanıyor ve Ocak 2021 ayında 580 TL gördükten sonra Coventyha dan 12.000 lot satış gelmiş ve bu satış sonrası biraz geri çekilip bu bantta dalgalanma devam etmişti.

Şimdi hakim hissedar değişikliği ve çağrı olmaması ne getirecek görceğiz. Ben ana yol haritasının bozulmayacağını düşünüyorum.

Ay sonu bilanço kapanış dönemi ve 12 aylık mali tablolar açıklanacak.

Al/sat yatırım tavsiyesi değildir.

Hem KAP haberi hem de endeksteki satışlara rağmen en stresli günü makine bank offun 1786 lot ve teb 799 lot satışı ile 348.000 TL den kapandı. Alan garanti, ziraat , iş ve deniz.

Şu an DOW ve VİOP akşam seansı (0.45) artıda.

Perşembe günü bültende yer almasının ardından SPK nın kararını göreceğiz. SPK 18/1.c uyarınca değerlendirme yapacak olsa da;

ABD li şirket biz Coventhya şirketini aldık bu da içinde olduğu için çağrı muafiyeti istese de ben de hisseleri devraldıktan sonra benim aynı konuda faaliyet gösteern ABD iştirakimi neden sudan sebeple kapattı ?

Satış görüşmeleri ne zaman başladı ? Zira bu tür büyük montanlı satış görüşmeleri veri odalarının açılması ve gizlilik anlaşması ile başlar. Haziran daki ilk açıklamadan önce bu süreç ne zaman başladı ? Neden soruyorum satış aşamasında olan coventyha şirketi ülkemiz borsasında işlem gören iştiraki poltk 580 TL ye gelene kadar sessiz kalmış ve satıştan 6 ay önce Ocak 2021 de 12.800 lot satmıştır. Bu noktada muafiyet başvurusu reddedilmeli ve bu satış bedeli ve 6 aylık ortalama dikkate alınmalıdır diye bir düşünce ortaya çıkabilir mi? Aksi düşüncede 18/1 c maddesinin lafzi yorumundan muafiyet olumlu sonuçlanır mı?

Hep birlikte göreceğiz. Dolayısıyla herkes gerek kendi bilgi ve tecrübesi ile birlikte yatırım şirketi ve danışmanlarından yardım almalı.

Al/sat/ yatırım tavsiyesi değildir.

SPK çağrı muafiyeti ile tebliğe ve geçmiş uygulamalara baktım.

Esas olan yatırımcının korunması için çağrıdan muafiyet isteminin reddi olsa da burada 18.madde istisnaları düzenlemiş.

BİST'te buna benzer bir durum araştırdığımda en yakın örnek 21.04.2016 tarih ve 2016/13 sayılı SPK bültenindeki Alcatel Lucent Teletaş A.Ş. kararı gibi geldi.

Orada da Nokia Corp. Alcatel Türkiye'de yönetim kontrolünü dolaylı olarak ele geçirdiğinden muafiyet talebi olumlu karşılanmış.

Burada da benzer bir durum alenen söz konusu olmakla birlikte aynı konuda ABD 'de faaliyet gösteren iştirakin sudan sebeple kapatılması ve satıştan yaklaşık 6 ay önce Ocak 2021'de Coventyha'nın 12.800 lot en üst fiyattan satış yapmasıdır. Bu iki unsur SPK tarafından nasıl değerlendirilecek hep birlikte göreceğiz.

al/sat/yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by HAK Yazıyı Oku
    SPK çağrı muafiyeti ile tebliğe ve geçmiş uygulamalara baktım.

Esas olan yatırımcının korunması için çağrıdan muafiyet isteminin reddi olsa da burada 18.madde istisnaları düzenlemiş.

BİST'te buna benzer bir durum araştırdığımda en yakın örnek 21.04.2016 tarih ve 2016/13 sayılı SPK bültenindeki Alcatel Lucent Teletaş A.Ş. kararı gibi geldi.

Orada da Nokia Corp. Alcatel Türkiye'de yönetim kontrolünü dolaylı olarak ele geçirdiğinden muafiyet talebi olumlu karşılanmış.

Burada da benzer bir durum alenen söz konusu olmakla birlikte aynı konuda ABD 'de faaliyet gösteren iştirakin sudan sebeple kapatılması ve satıştan yaklaşık 6 ay önce Ocak 2021'de Coventyha'nın 12.800 lot en üst fiyattan satış yapmasıdır. Bu iki unsur SPK tarafından nasıl değerlendirilecek hep birlikte göreceğiz.

al/sat/yatırım tavsiyesi değildir.
    teşekkürler üstat

ocak ayındaki satışlar bir nevi "açığa satışın" yıla yayılması gibi oldu..
    adamlar yüksekten verdiler.. alttan VAKIF, İŞ, TEB, MERILL,GARANTİ, YAT.FİNANSMAN'la topladıkları görülüyor..

her ne olursa inşallah zaten az sayıda olan KY lehine olur

Bank Of America birçok hissede olduğu gibi her gün yaptığı al/sat ile 370'lerden 325 TL'ye kadar getirdi hisseyi. Elinde 1.500 lota yakın bir hisse kaldı.

SPK'nın çağrı muafiyetine vereceği karar bekleniyor diyen arkadaşlar olsa da ben katılmıyorum.
    750.000 Lotluk hissenin yarısından fazlasının son 1.5 yılda belirli ellerde toplandığını ve bu kadar gücü olan bir yatırımcının o zaman gündemde satış olmayan hisseleri çağrı beklentisi ile aldığını düşünmüyorum.

Defter değeri, öz sermaye, piyasa değeri ile uyuşmasa da bizim piyasa sermayesi düşük halka açıklığı az olan Konya, egeen, bfren, karton (yanlış anlaşılmasın hisseleri, sektörleri karşılaştırmıyorum) gibi hisseleri böyle afaki fiyatlıyor.

Çağrı muafiyetine ilişkin görüşlerimi daha önce yazmıştım.

Düzenli temettü veren poltk ay sonu itibariyle yılı kapatacak ve 9 ayda 17.1 milyon kar getiren 12 aylık bilançoyu bekleyeceğiz.
    Bu arada solo bilanço gelecek ve ABD'den kapanış nedeniyle tek seferlik artı yazacağını düşünüyorum.

ABD iştirakinin sermaye yetersizliği nedeniyle kapatıldığına katılmıyorum. Zira gerek Alman gerekse Coventyha'nın tamamına yaklaşık 450 milyon Euro veren yeni sahip ABD'li şirketin bu sermaye eksiliğini kolaylıkla giderebileceğini düşünüyorum. Lakin ABD'li şirket kendisi oradayken Türkiye'deki şirketinin oradaki iştirakini ne yapsın?

Yeni ABD'li ortak, borsada işlem gördüğü fiyat bir yana satışlarının önemli bir kısmını yakın bölgeye ihraç eden poltk ya sermaye enjekte etmesi, ürün gamını ve üretim sahasını , kapasitesini, ar -ge sini geliştirmesi gerekir diye düşünüyorum.

Al/sat yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 404/416 İlkİlk ... 304354394402403404405406414 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •