Sayfa 406/416 İlkİlk ... 306356396404405406407408 ... SonSon
Arama sonucu : 3322 madde; 3,241 - 3,248 arası.

Konu: POLTK - Politeknik Metal

Alıntı Originally Posted by KomutanLogar Yazıyı Oku
    Bu haber hisse fiyatina yansımış midir, yoksa olumlu olumsuz bir fiyatlama görür muyuz Sn. HAK abi
    Hisse satış haberinden çok önce dahi 580 TL fiyatları görüp sonra 300-350 bandına çekilmişti. Yani hisseyi buraya taşıyan dinamikler satış vs. değildi. Lütfen buradan şu anlaşılmasın hisse fiyatı ucuz. Borsa İstanbul'da halka açıklığı ve sermayesi düşük (Konya, egeen, Bosh, petrokent, kent , karton vs) şirketlerde fiyatlamalar bizde böyle. (Bu nedenle yatırım kararlarını alırken yatırım uzmanınıza danışmayı unutmayın. Değerlendirmelerim hiçbir şekilde al/sat yatırım tavsiyesi değildir.)

Satış haberinde, satış tamamlandığında, çağrı muafiyeti istendiğinde nasıl çok ters fiyat hareketleri olmadıysa dün yine aynı şeyi yaşadık. Hatta dün uzun zaman sonra Ziraat Yatırımdan 4.000 lot blok alım geldik ki geçen gün de 318.000 TL kademesine 10.000 lot Garanti yatırım alış yazmıştı. Garanti halka açıklığı ve işlem hacmi az olan hissede resmen verenin malını alırım dedi. Bu alışı yazan k değildir herhalde.

Şimdi satış, çağrı muafiyeti derken buna bağlı belirsizlikler ortadan kalktı. Yeni sahip ABD li şirketin alacağı karar ve aksiyonlar, halka açık kısımda çoğunluğu elinde bulunduranların yol haritaları önemli.

Bu arada satış haberinden sonra İnfo Yatırım eliyle toplanan 48.398 lot TEB Yabancı'dan Citi Yabancıya virman oldu. Buradaki takası da takip etmek gerekir.

Borsalar bir yana dünyada yeni kriz emtia ve enerji fiyatlarında ki ABD endeksleri öksürse biz bronşit oluyoruz. Dolayısıyla çok dikkatli olmak gerekiyor. Türkiye de en ucuz şey borsa lakin o da yapısal, ekonomik, siyasi, hukuki nedenlerle fiyatlanmıyor.

İnşallah yeni malik ABD li şirket, dolaylı olarak edindiği şirketi büyütür, ciroyu artırır, temettü dağıtmaya devam eder ve sermayeyi de güçlendirir. 3.5 milyon sermaye ile yıllık 20-25 milyon kazanan şirket daha güçlü ar-ge ve yeni ürünler, yeni pazarlarla istenen büyümeyi kolaylıkla sağlayabilir.

Al/sat yatırım tavsiyesi değildir.

Şimdi artık solo olarak açıklanacağı belirtilen bilanço gelecek ve ardından genel kurul yapılacaktır. Hatırlarsanız KAP ta duyurulan haberde bundan sonraki yıllık bilanço döneminin diğer şirketlerimizde olduğu gibi Ocak- Aralık şeklinde olacağı belirtilmişti.

Sermayesi düşük ve halka açıklığı az olan şirketlerde piyasadaki en büyük beklentilerden birisi de denetmenengin isimli arkadaşın yazısında olduğu gibi yüklü bedelsiz sermaye artışıdır. Kim öle kim kala birçok şirkette bu durum olsa da tarihini, zamanlamasını kimse bilemez, tamamen şans, sabır ve bıktırma işi...

Eğer genel kurulun onayından geçecek bir sermaye artışı olacaksa ki (Bu sadece sesli bir düşünce) burada da geçmiş yıl karları ödenmiş 3.5 milyonluk sermayeye göre 21 milyon ve oldukça yüksek . Kaldı ki bu seneki 20-25 milyon arası gelecek kardan da temettü sonrası kalan kısım buraya aktarılacak. Kayıtlı sermaye tavanı ise 20 milyon.

al/sat yatırım tavsiyesi değildir.

3. denetmenengin ve HAK abiler, teşekkür ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Abiler 15 gün gecikmeli takasa bakınca bile son bir ay da citibank yabancı nın 50.000 lot aldığı görünüyor. Daha önce hiç görmemiştim.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by hayrii Yazıyı Oku
    Abiler 15 gün gecikmeli takasa bakınca bile son bir ay da citibank yabancı nın 50.000 lot aldığı görünüyor. Daha önce hiç görmemiştim.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    başka kurumlardan (sanırım TEB) virman yaptılar..

TEB onları 1 temmuz ekim arası 3 ayda gıdım gıdım topladı

6. kimse yokmu ?

7.  Alıntı Originally Posted by fıytına Yazıyı Oku
    kimse yokmu ?
    vaaaaarrr ben geldim deli petrocu ben bir deli daha yakaladım sanırım çok geç fark etmişim bunda baya bir delilikler olur diye ümit ediyorum bekleyecegiz artık.bu arada şu alman -amerikalı olayları beni baya cezbetti bir zamanlar fmızp ve bfren de bu yabancıların eline geçince kıyameti kopartmışlardı tarih tekerrürden ibaret olacak gibi der elinde olan ky dostlara hayırlı kazanç dilerim.
    Son düzenleme : mercek2; 09-02-2022 saat: 11:53.
    kurt kuzuyu kaptıgı yeri dokuz defa dolaşırmış
    ben binemeyecegim eşege ot vermem bu biline

8.  Alıntı Originally Posted by mercek2 Yazıyı Oku
    vaaaaarrr ben geldim deli petrocu ben bir deli daha yakaladım sanırım çok geç fark etmişim bunda baya bir delilikler olur diye ümit ediyorum bekleyecegiz artık.bu arada şu alman -amerikalı olayları beni baya cezbetti bir zamanlar fmızp ve bfren de bu yabancıların eline geçince kıyameti kopartmışlardı tarih tekerrürden ibaret olacak gibi der elinde olan ky dostlara hayırlı kazanç dilerim.
    Cevabınız için çok teşekkürler..

Sayfa 406/416 İlkİlk ... 306356396404405406407408 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •