Sayfa 331/416 İlkİlk ... 231281321329330331332333341381 ... SonSon
Arama sonucu : 3322 madde; 2,641 - 2,648 arası.

Konu: POLTK - Politeknik Metal

1.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Arkadaşım temel analize göre yüzde yüz haklısın, burada bilinmeyen bir şey söylemiyorsun. Burada herkes ne olduğunun farkında.
    Borsada hisseler ya temeline göre ya da spekülatörlerin isteğine göre değer bulurlar. POLTK şu an spekülatörlerin kontrolünde. Bildiğimiz kadarı ile de hisse toplu, küçük yatırımcıya dağıtılmadı yani.

Burada açıklığa henüz kavuşmamış durumlar var.

1-POLTK in büyüme potansiyeli bir bilinmez olarak önümüzde duruyor. Coventya ile nerelere gider bilmiyoruz, şirketin kendine ait patentli ürünleri var ve Coventya gibi bir şirket muhtemelen bu nedenle çoğunluk hisselerini satın aldı.
    Anti parantez; Coventya henüz şirkete olumlu anlamda dokunmuş görünmüyor. Sadece yapılan yatırım ve uluslararası piyasaya sunum için gerekli belgeler alınmaya çalışıldığını biliyoruz.

2- Spekülatif olarak yükseliyorsa burada da bilmediğimiz karanlık noktalar var. Toplu mal sahibi Piramit satıyor A1 CApital alıyor. 153 bin adet hisse ortalama 60 desen 9 milyon lira gibi bir para yapar. İki taraf aynı rataf mı farklı taraf mı henüz bilemiyoruz
    Eğer cep to cep yapıyorsa amacı ne. Hissenin bir kısmını da başkalarına satıp kar edemiyorsa niye yapıyor o zaman.

Burada herkes bir risk alıyor şu an. Fakat yanlış bilmiyorsam buradaki arkadaşlardan 60 üzerinde hatta 50 üzerinde maliyeti olan pek yoktur. Yani geri gelirse de kardan zarar sayacağız artık.
    Bu hisseyi ky almaz buralardan adım gibi eminim yükseldikçe insanlar daha da urkecek satamayacaklari lotlari topluyorlar bence, playmaker in yazdığı mantıklı geliyor bana, ihtimallerden en kuvvetli olanlarından biri, bu şirket patentleriyle beraber çok değerli bir şirket haline gelebilir, ki patronda ufak ufak hisseleri piyasadan topluyor olabilir ileride başına bela almamak için yüksek temettü ve benzeri gibi...

2. Sorulacak soru; peki bundan sonra neler olacak? Piramit'ten malları 20 bin 20 bin alan adam buradan bu malları vermiyor, veremez. Amacı nedir? A1 Capital ve YKB ne yapmak, nereye varmak istemektedir?
    ...

3. Bizi zorla masaya oturtan A1 Capital, bize acı mı çektirmek istemektedir? Yoksa gazoz mu ikram etmektedir?
    ...

4.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Bizi zorla masaya oturtan A1 Capital, bize acı mı çektirmek istemektedir? Yoksa gazoz mu ikram etmektedir?
    arkadaslar, bu a1 açıga satisa bayilir, yillar once thy'de aylarca surekli olarak aciga satis yapip milleti bezdirmisti

bu hissede a1 tam tersi bir durum sergiliyor surekli aliyor

--

simdi a1 olsam ve malı bosaltmak istesem ne yaparim diye soruyorum kendime;

devre kesiciye girmemek icin sabahlari tavan-tavan giderek hisseyi yukseltirim

daha sonra herkesin bu hisseden haberdar olmasi saglanir (bu nasil yapilir bilmiyorum) o zaman grafigi bozmadan agirlikli ortalamadan hisseleri teslim ederim.

boylece hissenin irzina gecmeden kâri cebe koyarim

5.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Bizi zorla masaya oturtan A1 Capital, bize acı mı çektirmek istemektedir? Yoksa gazoz mu ikram etmektedir?
    Arkadaşlar takaslar da garanti görüyorum sanki daha önce takaslarda yoktu sanırım geçen A1 den 500 kusur lot satış olmuş bu aralar yerinde sayıyor gibi A1 ama YKB ve garanti alıyor sanırsam bir de dikkatimi çeken is bankasındaki lotlar usul usul yükseliyor. Sanırım iki üç kanaldan daha geliyorlar, belki de A1 dikkat çekmek istemiyor olabilir artık, bugün tahtaya baktım da biraz vites dusultmekle beraber alımlar devam ediyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,982
    Onlar isini bilir..
    Bi bakmissiniz mali cikmislar..
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Onlar isini bilir..
    Bi bakmissiniz mali cikmislar..
    Syg,
    Malı çıkmadan önce bize haber verirler dimi? Sonuçta bunca zaman onlara yoldaşlık ettik, kafalarına malı çakmadık. Bence malı çıkmadan önce bunu belli edip bize satış için güzel imkanlar sunarlar. Karşılıklı bu işler; saygı, anlayış çerçevesinde.. Mesela benim A1'e saygım var. Onun da bize aynı hisleri beslediğine eminim.
    ...

8. 80 li fiyatlara alistiriuor kendini poltk.15 gün sonra insallah 90 üzerine atarız kendimizi .

Sayfa 331/416 İlkİlk ... 231281321329330331332333341381 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •