Sayfa 402/416 İlkİlk ... 302352392400401402403404412 ... SonSon
Arama sonucu : 3322 madde; 3,209 - 3,216 arası.

Konu: POLTK - Politeknik Metal

1. Nihayet tavan olmuş. Sabrın sonu selamet derler

Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    Bu kadar baskının nedeni yavaş yavaş çıkıyor. Kar hala açıklanmadı. Ama bu sefer de almanyadaki ana şirketin abd lilere satışı açıklandı. Hadi bakalım devamlı takipteyiz.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30se elik küçük yatırımcı muhabbetidir
    İnşallah böyle devam eder👏👏👏

2. 6 AYDIR istikrarlı bir şekilde alan kurumları maliyeti buralar ve bugün de almaya devam ettiler.. hayırlısı inşallah

3. Bir bilanço açıklamış kafa krıştırmak için elinden geçeni yapmışlar ayıptır yahu

Alıntı Originally Posted by nana Yazıyı Oku
    6 AYDIR istikrarlı bir şekilde alan kurumları maliyeti buralar ve bugün de almaya devam ettiler.. hayırlısı inşallah
    Benim için gerçek bilanço vergi dairesi bilançosudur. Spk bilançosu anlaşılmasın diye ilk üç ayı 2020 son üç ayı ile birleştirip onu ondan önceki 6 ayla karşılaştırmışlar. 2020 nin son kötü geçen üç ayını bu senenin ilk üç ayı ile birleştirmişler. Milletin aklını karıştırmışlar. Buna rağmen karlılıklta %100 artış var. Spk bilançosu diye bekliyoruZ. Bu açıklanan bilanço spk normlarında mıdır? Allah aşkına yahu.
    2020 nin ilk üç ayı ile 2021 in ilk üç ayını karşılaştır göster. Be diye 2021 in ilk ğç ayının yanına kötü geçen 2020nin son üç ayını ekliyorsun da onu ondan önceki 6 ayla karşılaştırıyorsun.
    Valla spk, bist ne varsa stabdatt bülanço açıklasa çok mu zordu?

Bu bütün çabaya rağmen kendi ölçütlerinde bile kar , 2 katına çıkmış. Geçen senenin son üç ayı eklenmese dediğimiz gibi karlılık geçen senenin tamamını kaça katladığjnı alın kağıdı elinie hesaplayın.

Not/ yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senedir devam eden küçük yatırımcı muhabbetidir.

4. Düzeltiyorum. Bilanço dönemleri farklı olduğu için böyle değişik bilançolar çıkıyor

Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    Benim için gerçek bilanço vergi dairesi bilançosudur. Spk bilançosu anlaşılmasın diye ilk üç ayı 2020 son üç ayı ile birleştirip onu ondan önceki 6 ayla karşılaştırmışlar. 2020 nin son kötü geçen üç ayını bu senenin ilk üç ayı ile birleştirmişler. Milletin aklını karıştırmışlar. Buna rağmen karlılıklta %100 artış var. Spk bilançosu diye bekliyoruZ. Bu açıklanan bilanço spk normlarında mıdır? Allah aşkına yahu.
    2020 nin ilk üç ayı ile 2021 in ilk üç ayını karşılaştır göster. Be diye 2021 in ilk ğç ayının yanına kötü geçen 2020nin son üç ayını ekliyorsun da onu ondan önceki 6 ayla karşılaştırıyorsun.
    Valla spk, bist ne varsa stabdatt bülanço açıklasa çok mu zordu?

Bu bütün çabaya rağmen kendi ölçütlerinde bile kar , 2 katına çıkmış. Geçen senenin son üç ayı eklenmese dediğimiz gibi karlılık geçen senenin tamamını kaça katladığjnı alın kağıdı elinie hesaplayın.

Not/ yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senedir devam eden küçük yatırımcı muhabbetidir.
    Bu adamların bilanço dönemleri ekim ayında başlıyor. Çoğu şirket sene sonu bilançosunu açıklarken bu adamlar ekim kasım aralık 3 aylık bilançolarını açıklıyorlar. Bu nedenle de 2021 3 ay sonunda adamlar 6 aylık bilançolarını açıklamış oldular. Bu nedenle de süre uzadı zaten. 6 ayşıkların açıklanma süreleri daha uzundur.

Her halükarda 6 aylıl bilanço döneminde karını ikiye katlamış gül gibi bir şirketten bahaediyorız.

Bu nedenle sene sonu bilançosunu katladı gibi yorumlarımızı geri çekiyor ve bu hatadan ötürü hepinizden özür diliyorum. Satışlarını ve karını halen önemli ölçüde artıran başarılı bir firma olduğu gerçeğini değiştirmiyor tabi bu düZeltmeler.

BilginiZe.

Saygılar

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senelik küçük yatırımcı muhabbetidir

5. her lot kıymetli bence

6. 21.06.2021 / KAP:

"11 Haziran 2021 tarihinde, Şirketimizin ana ortağı Coventya Beteiligungs GMBH'nin 100% oranında ortağı olan Coventya Holding SAS'ın hisselerinin Amerika'da yerleşik Element Solutions Inc. isimli şirkete satışı ile ilgili hisse satış sözleşmesi imzalanmıştır. Hisse satışının birtakım hukuki süreçlerin tamamlanması ve düzenleyici kurumların onayının alınması akabinde 2021 yılının sonuna kadar tamamlanması beklenmektedir. Element Solutions Inc. şirketinin Şirketimizin mevcut Yönetimi ile herhangi bir ilişkisi bulunmamakta olup, hisse devir süreçlerinin tamamlanmasını takiben SPK mevzuatı uyarınca gerekli açıklamalar yapılarak, ilgili süreçler yürütülecektir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur."

Coventya POLTK'in % 80 ine sahip... ana ortak ABD'Lİ oluyor sürecin sonunda.. hadi hayırlı olsun.

7. Firma hali hazırda gayet güzel karlı...
    * sermaye düşük..
    * bedelsiz potansiyeli var(yani sermayeyi katlayarak gidiyor elde ettiği karlarla)..
    * ABD liler alınca da mutlaka yeni yatırımlar yapacaklardır (alanında nadir firmalardan biri POLTK)

Uzun zamandır kimse yazmamış.
    Nihayet satış işlemi tamamlanmış ve şirketten gelen 01.09.2021 tarihli açıklamaya göre işlemler taraflarca SPK mevzuatı uyarınca yapılacak.
    21.12.2016 tarihinde şirket Türk ortaklarca Alman Coventyha şirketine satılmış ve ardından SPK ya müracaat edilip çağrı yapılmıştı.

%80'e tekabül eden 3.000.000 hisse için satış fiyatı 12.113.000 Euro olmuştu. Pay alım bedeli 14.725 TL...

04.01.2017 tarihinde yönetim kurulu seçimi için 31.01.2017 tarihli olağanüstü genel kurul çağrısı yapılmış.

31.01.2017 tarihli genel kuruldan sonra 08.01.2017 de çağrı için SPK ya müracaat edilmiş.

24.02.2017 tarihli haberde;

Bu çerçevede;

a.) Pay alım teklifine konu ortaklık paylarının hedef ortaklık paylarının satışına ilişkin anlaşmanın yapıldığının kamuya duyurulduğu tarihten önceki altı aylık dönem içinde oluşan, günlük ağırlıklı ortalama Borsa fiyatlarının ortalaması 1 TL nominal değerli pay için 15,5585 TL olarak hesaplanmaktadır.

b.) Pay alım teklifinde bulunan veya birlikte hareket ettiği kişilerin ana ortaklık paylarının satışına ilişkin anlaşmanın yapıldığının kamuya duyurulduğu tarihten önceki altı aylık dönem içinde pay alım teklifine konu ortaklık paylarında herhangi bir alımda bulunmamışlardır.

c.) 21.12.2016 tarihli Hisse Alım – Satım Sözleşmesi kapsamında

1. Coventya, Politeknik için yaptıkları teklifte, hisse grubu ayrımı yapmadan 12.211.433,7462 AVRO ("Alım Bedeli") ödemiştir. Alım bedeli 1 TL nominal değerli hisse başına 4,0378 AVRO'ya denk gelmektedir. Bu bedel hisse devrinin gerçekleştiği tarih 31.01.2017 için T.C. Merkez Bankası tarafından ilan edilen alış kuru 1 AVRO için 4,0893 TL'dir. İlgili kurdan hesaplama yapıldığında 1 TL nominal değerli pay başına ödenen bedel 16,5481 TL olarak hesaplanmaktadır.

Çağrı fiyatı için kıstaslar bugün son tebliğe göre 6 aylık, 1 yıllık ve 5 yıllık ortalamalar alınarak hesaplanıyor.

Coventhya yönetimi hissede ilk ve son işlemini 25.01.2021 tarihinde yapmış.

25.01.2021 tarihinde Politeknik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. payları ile ilgili olarak 490,50 ile 560,10 TL fiyat aralığından 12.649 adet payların satış işlemi hakim ortağımız Coventya Beteiligungs GmbH tarafından yapılmıştır. Bu işlemler sonrası Coventya Beteiligungs GmbH'nin Politeknik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş.''nin sermayesindeki payları 25.01.2021 tarihi itibariyle %80,31'e gerilemiştir.

Görüldüğü üzere 490-560 fiyat arasına kadar defter değeri, fk vs hiçbir kıstası önemsememiş ve bu banda kadar satış yapmamışlar.

Şimdi ky için belirlenecek çağrı bedelinde son 6 aylık ortalama ve şirketçe serbest piyasada yapılan 21.01.2021 tarihli satış dikkate alınmalıdır.

al/sat yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 402/416 İlkİlk ... 302352392400401402403404412 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •