Special Days Image
Sayfa 335/416 İlkİlk ... 235285325333334335336337345385 ... SonSon
Arama sonucu : 3322 madde; 2,673 - 2,680 arası.

Konu: POLTK - Politeknik Metal

1.  Alıntı Originally Posted by dogruhisse Yazıyı Oku
    Saygıda kimseye kusur etmedik şimdiye kadar ama özellikle bir abimiz dediğine göre satmış gitmiş ama burda elinde mali olanlarla eğlenmeye çalışıyor hiç yakismiyor ona. Sanki düşse kına partisi düzenleyecek.
    Bir çok hisse aldım sattım forumlar da da yazdım sattığım hissenin forumunda kalan arkadaslara hep başarılar ve bol kazanclar diledim ve benden alanın kazanmasını da istedim, hiç bir zaman insanların kayıplarıyla eglenmedim sanırım doğru olanda bu sanırım

2. [QUOTE=dogruhisse;3728109]Bir çok hisse aldım sattım forumlar da da yazdım sattığım hissenin forumunda kalan arkadaslara hep başarılar ve bol kazanclar diledim ve benden alanın kazanmasını da istedim, hiç bir zaman insanların kayıplarıyla eglenmedim sanırım doğru olanda bu sanırım. Çok haklısınız. Allah sizden razı olsun. Aldırmayın siz bildiklerini zi paylaşmaya devam edin lütfen.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,945
     Alıntı Originally Posted by dogruhisse Yazıyı Oku
    Saygıda kimseye kusur etmedik şimdiye kadar ama özellikle bir abimiz dediğine göre satmış gitmiş ama burda elinde mali olanlarla eğlenmeye çalışıyor hiç yakismiyor ona. Sanki düşse kına partisi düzenleyecek.
    Beni kastetmiyorsun umarim.
    Kimsenin zarar etmesini istemem.
    Benim vesile oldugum alan bir suru kisi var hala satmayan veya tamamini satmamis olan..
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4.  Alıntı Originally Posted by dogruhisse Yazıyı Oku

Dudu üstadı kastediyorsanız, kendisini tanımadığınız için üslübundan dolayı muhtemelen yanlış anlamış olabilirsiniz.

Ben, kendisini şahsen tanırım, severim sayarım. Kendisi çok muhterem, kıymetli bir insan. Ben, açıkçası, üstadın yazdıklarından sizin gibi algılamadım. Aslında bizleri korumaya yönelik uyarıyor ki beni de devamlı uyarır. Düşündüğünüzün aksine, bizim kazançların erimesini istemiyor. Emin ol tek düşüncesi bu... Başka bir şey olmaz..

Kendisi borsada çok tecrübeli ve yıllarca operasyon yapılan kağıtlar görmüş. Böyle düşünmesi de borsamıza bakarsanız aslında doğal bir durum.

Bu arada, benim poltk almamı sağlayan da Dudu Üstaddır. Bugün itibari ile karda isem, dudu üstadın sayesindedir.

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

5.  Alıntı Originally Posted by dogruhisse Yazıyı Oku
    Burada kimse masum degil. Herkes daha cok ve daha cok para kazanmak icin burada. Ve bir baskasindan alarak kazanma derdinde. Hepimiz. 70 uzeri bu tahtada durmak tehlikeli. Isini garantiye alan aldi. Uyari da yapti. Kalanlar, mesela buna ben de dahil olmak uzere (ama 1/3 agirlikla bekliyorum artik), daha da fazlasi icin burada. Ac gozluyuz. Ya odul, ya ceza alacagiz.

Gerisi hos sohbet. Egleniyoruz. Olaya sadece bu acidan bakmali.
    ...

Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Burada kimse masum degil. Herkes daha cok ve daha cok para kazanmak icin burada. Ve bir baskasindan alarak kazanma derdinde. Hepimiz. 70 uzeri bu tahtada durmak tehlikeli. Isini garantiye alan aldi. Uyari da yapti. Kalanlar, mesela buna ben de dahil olmak uzere (ama 1/3 agirlikla bekliyorum artik), daha da fazlasi icin burada. Ac gozluyuz. Ya odul, ya ceza alacagiz.

Gerisi hos sohbet. Egleniyoruz. Olaya sadece bu acidan bakmali.
    Olayı felsefık bır bakış acısıyla görüp yazmışsın .eğer gerçekten borsayı ve borsada yatırım yapmayı böyle görüyorsan sorarlar adama
    madem böyle bu olay,ne ışın var borsada, sız satmadığınız ıçın açgözlümüsünüz yanı yoksa elınızdekılerının bır kısmını sattığınız ıçın kendınızı bu sınıflamadan bıgane mı tuttunuz anlamadımkı ,kendı adıma konuşuyorum ben bu kağıda tahtadakı fıyatı şu olur satar çıkarım dıye gırmedım, hıkayesını sevdım şırketın ,bır gün ıhracatını, ıç tüketıme sunduğunun 5 katına çıkarabıleceğıne ınandığım ıçın burdayım ,olur olmaz o başka bır şey, kımse bılemez bunu ,ben bekleyıp göreceğım ,olmazsa eğer yanılmışım der gecerım ,olursada verdığı temettüye bakarım, tahtadakı fıyatınada ışte o zaman bakarım ve kalıp temettüyümü alayım, yoksa satıp paramımı alayım ancak o zaman karar verırım, ışte o kadar

7.  Alıntı Originally Posted by ismail82 Yazıyı Oku
    Olayı felsefık bır bakış acısıyla görüp yazmışsın .eğer gerçekten borsayı ve borsada yatırım yapmayı böyle görüyorsan sorarlar adama
    madem böyle bu olay,ne ışın var borsada, sız satmadığınız ıçın açgözlümüsünüz yanı yoksa elınızdekılerının bır kısmını sattığınız ıçın kendınızı bu sınıflamadan bıgane mı tuttunuz anlamadımkı ,kendı adıma konuşuyorum ben bu kağıda tahtadakı fıyatı şu olur satar çıkarım dıye gırmedım, hıkayesını sevdım şırketın ,bır gün ıhracatını, ıç tüketıme sunduğunun 5 katına çıkarabıleceğıne ınandığım ıçın burdayım ,olur olmaz o başka bır şey, kımse bılemez bunu ,ben bekleyıp göreceğım ,olmazsa eğer yanılmışım der gecerım ,olursada verdığı temettüye bakarım, tahtadakı fıyatınada ışte o zaman bakarım ve kalıp temettüyümü alayım, yoksa satıp paramımı alayım ancak o zaman karar verırım, ışte o kadar
    Soylemek istedigim daha farkli bir sey. Burasi savas meydani. Buraya gelen parasini koyuyor, para almak icin. Bilen, sabreden, anlayan, goren kazaniyor. Ici bos bilgi ve cesaretle gelen de yarim asirlik birikimini veriyor, kaybolup gidiyor. Burasi saat basi mesai ucreti alinan bir yer degil. 3 saat calistin, al su 100 lirayi, emeginin hakki bu denilen yer degil. Bazen 10 yillik emege bir kurus vermezler.

Su an bu kagit etmesi gereken degerin cok uzerinde. Bunu karsilayacak bir yapisi yok. Bekleyenler ya 5-10 yillik vadeye yayacak yatirimini.. Ya da kisa vade dusunuyorsa vur kac yapacak. Hala bu fiyatta bekleyenler olasi bir kisa-orta vadeli kayiptan korkarsa olmaz.

Dudu bu konuda uyardi. Geri kalan hos sohbet, eglence. Bekleyen diger arkadaslar bu eglenceden art niyet cikarmamali. Tablo ortada. 10 yillik vadeniz yoksa, kisa dusunuyorsaniz, o zaman bu sirketin kisa vadede hedeflendigi gibi yarim milyarlik piyasa degerini hak etmeyecegini, altini dolduramayacagini da biliyorsunuz. O nedenle, bekleyen daha fazlasi icin bekliyor ama arka plan bos. Bu da ya fazla bir odulu veya cezayi getirecek beraberinde. O nedenle burada kurban olma, caresiz olma durumu yok. Soylediklerim buna dairdi. Eger eglenceden rahatsiz olunacak kadar hassas bir durum varsa, bu tahta bu durum icin riskli.
    ...

8. Bu saatten sonra bu tahtada risk çok fazla olduğu için, ödülde, cezada görece daha fazla olacaktır.
    Bu ödülü veya cezayı göze alamayanlar, pazartesi hemen satış yapsın..
    Paradan daha önemli olan bizleriz..

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

Sayfa 335/416 İlkİlk ... 235285325333334335336337345385 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •