Sayfa 438/782 İlkİlk ... 338388428436437438439440448488538 ... SonSon
Arama sonucu : 6250 madde; 3,497 - 3,504 arası.

Konu: SNGYO - Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı

fiili dolasım guncel mi acaba?kapta 177 milyon diyor...ben 177-97 diye hesapladım 80 milyon lot dedım...Guncel ıse Matriks evet 177 milyon....birkac kucuk ortak da var ık onları 150 mılyon mal kalır....ISYATIRIMDA 40 MİLYON VAR....Sadistce davrana bu kurum gecen hafta 0,74 e verdi...genel kurulda verse 40 milyonu bitmisti isi...Genel kurulda vermedi...daha ucuza tahtada veriyor....Buradaki gariplik bu...

2. ilk case'imiz Torunlar GYO, kira gelirlerini falan burada saymayacağım sadece konut-ofis satışları ve onların giderleri:

TRGYO Faaliyet raporu sayfa 25:
    Satış geliri: 286 milyon TL
    Satış gideri: 150 milyon TL

çok detay bulamadım amasatış gideri dediğimiz şey arsa + müteahhit deri burada ve kar marjı %100'e yakın arkadaşlar!

Şimdi bir de özak gyo'ya bakalım:

satış geliri: 138 milyon TL
    satışların maliyeti: 67 milyon TL

kar marjı %100'ün de üzerinde!

Halkgyo:
    konut satış geliri 24milyon TL
    satış maliyeri: 14 milyon TL

Ve son olarak asıl bomba Kiler GYO:
    konut satış geliri: 342.362.038
    satılşların maliyeti: 127.886.077
    kar marjı %180 civarı....

İşte arkadaşlar görüyorsunuz, sinpaş hissedarları olarak dolandırılıyoruz bunun başka bir izahı yok.
    Ben burada uzun zamandır dava açalım diye bir taraflarımı yırttım, gene kurulda da gördük milyonlarca lotu olan koca koca adamlar bir taraflarını kımıldatıp dava açma olaylarına girmediler ve 78den mallarını bırakıp gittiler...
    Kalan yatırımcılar olarak da soyulmaya devam ediyoruz, bana para kaybetmekten çok kurumlarca hakkımızın korunmaması çok koyuyor....

3.  Alıntı Originally Posted by calıskancocuk Yazıyı Oku
    fiili dolasım guncel mi acaba?kapta 177 milyon diyor...ben 177-97 diye hesapladım 80 milyon lot dedım...Guncel ıse Matriks evet 177 milyon....birkac kucuk ortak da var ık onları 150 mılyon mal kalır....ISYATIRIMDA 40 MİLYON VAR....Sadistce davrana bu kurum gecen hafta 0,74 e verdi...genel kurulda verse 40 milyonu bitmisti isi...Genel kurulda vermedi...daha ucuza tahtada veriyor....Buradaki gariplik bu...
    yok ayrılanlar gittikten sonra 177 oldu, güncel yani. İş yatırım istese tahtayı da götürebilirdi ama bence satmıyor alan da satan da kendisi bence. Ama asıl mevzu burada kar transferiyle giderler altında şirketin içinin boşaltılması, bu illegal işler sonucunda şirketin boş viteste uçuruma sürüklenmesi ve yatırımcıların batması. kar yapan şirketin önünde hiçbir manipülatör duramaz ama şirket istikrarlı bir şekilde zarar ettiriliyor canım çok sıkkın çokk.....

Yatırım tavsiyesi değildir.

kar bı yerlere gıdıyor dogru....sırketın ici bosalmıyor dolu ama kar baska bırılerının cebine giriyor GYO ya hamallık yaptırıyorlar...Mutahit ya da baska aracılar kaymagı yiyor....Sınpas yapı bilanco nasıl geldi acaba arastıralım bunu...2018 mart bılancosunda o da buna dahil olacak....2016 da 100 milyon karı vardı....2017 6 aylık zarar...o sırketle birlesti sonucta....bilancoyu etkileyecek...

5.  Alıntı Originally Posted by calıskancocuk Yazıyı Oku
    kar bı yerlere gıdıyor dogru....sırketın ici bosalmıyor dolu ama kar baska bırılerının cebine giriyor GYO ya hamallık yaptırıyorlar...Mutahit ya da baska aracılar kaymagı yiyor....Sınpas yapı bilanco nasıl geldi acaba arastıralım bunu...2018 mart bılancosunda o da buna dahil olacak....2016 da 100 milyon karı vardı....2017 6 aylık zarar...o sırketle birlesti sonucta....bilancoyu etkileyecek...
    müteahhit ya da aracılar kaymak falan yemiyor bunlar yiyor... kıytırık taşerona yedirirler mi? zaten fayanslar bile seranitten mesela, yani giderleri şişirmede hiçbir sıkıntıları yok bunların... sinpaş yapının ne kadar kar yaptığının falan önemi yok, bunlar şirketin içini boşaltıyorlar, 280 milyon para bir yılda gitti işte, şirketin borçları artarken özkaynakları da azalıyor buna da içini boşaltma denir. rakamlar yalan söylemez.

cogu sirket istirak ya da baglı ortaklık....tabii ki bunlar yiyor cogunu....Sonucta kagıdın yuzde 85 ı bunlarda bi ikinci halka arz olabilirdi baska seyler olabilirdi...ayaklarına da sıkmıs oluyorlar....madem tamamen icini bosaltacak neden sınpas yapıyla birlesti...o daha iyi kar ediyor....daha iyi sirketi neden buraya getirsin....biseyler planliyorlar sonucta....97 milyon mala da 75 milyon odedıler....Sınpas zengin bir kurum ama bu islere de akıl sir ermiyor....

en ucuz GYO lardan birisi bunu da unutmayalim...Belki son kotu bilanco...Birlesmeyi iyi kullanırlarsa 3 aylık toparlıyabilir....sonucta 2016 da 80 milyon zarardaydı sımdı 87....yerinde saymis...yarın yatay olur etkilemez...

8.  Alıntı Originally Posted by calıskancocuk Yazıyı Oku
    cogu sirket istirak ya da baglı ortaklık....tabii ki bunlar yiyor cogunu....Sonucta kagıdın yuzde 85 ı bunlarda bi ikinci halka arz olabilirdi baska seyler olabilirdi...ayaklarına da sıkmıs oluyorlar....madem tamamen icini bosaltacak neden sınpas yapıyla birlesti...o daha iyi kar ediyor....daha iyi sirketi neden buraya getirsin....biseyler planliyorlar sonucta....97 milyon mala da 75 milyon odedıler....Sınpas zengin bir kurum ama bu islere de akıl sir ermiyor....
    sinpaş yapının da çok fazla borcu var o yüzden kitlediler kardeş. Evet bu kafayla yeni hisse satmaya kalksalar kağıt daha da aşağı iner çöpün çöpü olur , bunların amacı kağıtta yüklü duran birini cezalandırmak. kimisi hüseyin öner diyor kimisi başka biri diyor ama bu saçmalığın başka açıklaması olamaz, arada biz de yandık işte. ama yaptıkları yasal değil, inşallah yaptıklarının hesaplarını verirler de biz de belki tazminat davasıyla falan hissenin olması gereken bir değer üzerinden paralarımızı kurtarırız.

Sayfa 438/782 İlkİlk ... 338388428436437438439440448488538 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •