Sayfa 468/781 İlkİlk ... 368418458466467468469470478518568 ... SonSon
Arama sonucu : 6248 madde; 3,737 - 3,744 arası.

Konu: SNGYO - Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı

1. Eveeeeeet. 0.65 tüm sinpaşzedelere hayırlı uğurlu olsun inşallah.

2. Var mı söz söyleyecek? 64 kuruş!

3. hatayı ben kendime buluyorum bunca yıl çıkmamış borsa nerden nereye gelmiş hala çıkacak diye umutlandık ama kendimi kandırmışım tez zamanda kurtulup bir daha ekrana dahi koymayacağım bir hissedir bu namussuz...ytd..

4.  Alıntı Originally Posted by demircan Yazıyı Oku
    Gonturun mu bitti yavrum niye almiyon?
    Borsanin ve piyasanin hasi, insaat firmalarinin grali Sinpas!
    Allah seni de, senin arkanda olanlari da bildigi gibi yapsin!
    Yediginiz ictiginiz haram, zehir, zikkim olsun!
    Kendinizden utanmiyorsaniz, fiyatinizdan utanin!
    67 kurusluk herifler!
    Bak demircan kardeşim.sen ve 2-3 arkadaşımız arkadan saydırmayı çok seviyorsunuz. çok ağır beddua ediyorsunuz,aldığınız pozisyondan dolayı zararda olabilirsiniz. canınız çok acımış olabilir buna saygım var .bende zarardayım. sinpaştan karlı çıkan yatırımcı şimdiye kadar tanımadım.benim vurgulamak istediğim nokta burada ağlıyorsunuz ancak yönetim kurulu toplantılarına gelipde, muhataplarınıza , yetkili kişilere , patrona bir çift kelime etmiyorsunuz. 24 mayısta sizi olağan genel kurula bekliyoruz, gelin ve burada yazdıklarınızı kurulda direkt patronun ve yetkililerin yüzlerine söyleyin.dövmezler korkmayın. inanın daha etkili olur. maalesef genel kurullara küçük yatırımcı katılmayı henüz öğrenemedi. ben katılıyorum ve görüşlerimi belirtiyorum. bu ay yine katılacam .inşallah . genel kurullar yatırımcıların sesini duyuracağı yegane ortamlardır.vesselam.

5. bu gün seans bittikten sonra 3 aylık bilanço gelir diye düşünüyorum.kar gelirmi acaba?

6.  Alıntı Originally Posted by ahmetrauf Yazıyı Oku
    Bak demircan kardeşim.sen ve 2-3 arkadaşımız arkadan saydırmayı çok seviyorsunuz. çok ağır beddua ediyorsunuz,aldığınız pozisyondan dolayı zararda olabilirsiniz. canınız çok acımış olabilir buna saygım var .bende zarardayım. sinpaştan karlı çıkan yatırımcı şimdiye kadar tanımadım.benim vurgulamak istediğim nokta burada ağlıyorsunuz ancak yönetim kurulu toplantılarına gelipde, muhataplarınıza , yetkili kişilere , patrona bir çift kelime etmiyorsunuz. 24 mayısta sizi olağan genel kurula bekliyoruz, gelin ve burada yazdıklarınızı kurulda direkt patronun ve yetkililerin yüzlerine söyleyin.dövmezler korkmayın. inanın daha etkili olur. maalesef genel kurullara küçük yatırımcı katılmayı henüz öğrenemedi. ben katılıyorum ve görüşlerimi belirtiyorum. bu ay yine katılacam .inşallah . genel kurullar yatırımcıların sesini duyuracağı yegane ortamlardır.vesselam.
    Kardes iyi niyetle soylediklerine hak veriyorum, haklisin. Ancak su bir gercek ki, yillardir organize bir tuzagin icerisindeyiz ve yillardir yonetim, genel kurulda yatirimcilarini turlu turlu desteksiz ve tutarsiz yalanlarla aldatmaya calisiyor, tabi eger yersen!

Yonetimde buyuk hisse sahiplerinden birine bir genel kurulda soruyorlar hisse'yi niye aliyorsunuz diye. Adam soyle cevap veriyor: Hisse alimini ortaklarimizin onayin sunduk ve kabul edildi o nedenle aliyoruz. Ayni adama gecen sene hisse'yi genel kurulda alim karari alinmasina ragmen neden almiyorsunuz diye soruyorlar. Adam diyor ki hisse'nin fiyati artti ve o nedenle almaya gerek gormedik diyor. Simdi ise gunluk 200.000, 200.000 yaparak aliyor. Simdi soruyorum sizlere, hissenin artmasini isteyen bir sirket boyle bir komik alim strateji izler mi? Alim kararinin aciklandigi gunun ertesi gun hisseye ciddi anlamda guclu para girisi oldu. Kesin rakami tam olarak hatirlamiyorum ancak o gun 40-50 milyon civarinda islem yapildi. Alimlar milyonlarca lot satilarak baskilandi ve fiyat o gunden itibaren hisse gerilemeye basladi. Kim yapti bunu? Neden herkes sessiz? SPK neden bu hisse uzerinde olan baskilara karsi duyarsiz? 70 kurustan sirket birlesmesi yatirimcilari somurmek icin yapilan bir oyundu ve hersey planlandigi gibi isledi ve yine hic kimse buna sesini cikartmadi. Bakin ortada iyi niyet olmadigi acik. Benim tahminime gore, sirket halka aciklik oranini % 5'e dusurup, piyasadan cikmaya calisiyor. Eger oyle olursa, umarim olmaz, herseyimizi kaybederiz.

Burada kendimi riske atarak zararda olan yatirimcilara defalarca birleserek ortak hareket etmek icin cagri yaptim ancak kimseden cevap alamadim. Simdi adamlar fildir fildir beni ariyorlar.

Eger icinizde SPK'ya sikayet yazilari yazanlar var ise, sikayetlerinize sunu da eklemeyi unutmayin: Bir hisse'nin halka aciklik orani %5 e dusme durumunda, sirketin kalan %5 hissedar'inin hisselerini mevcut piyasa fiyati uzerinden odeyerek ayrilabilme hakki'nin iptal edilmesini taleb edin. SPK'nin bu kanunu zorbaliktir, hic kimsenin hissesini istemedigi bir fiyattan elinden alamazsin.

Bu arada bu sene genel kurula katilacaklar olursa yonetime su sorulari sorsunlar, vaktim olursa sahsen gelir sorularimi ben sorarim. Sirketin yonetim giderleri neden surekli artiyor? Sirketi kara gecirebilmek icin tasarruf politikasi izlemeyi dusunmuyor musunuz? Sirket yillardir zarar ederken nerelere ve neden surekli yuklu bagislar yapiliyor? Neden yuklu reklam ucetleri odeniyor? Sirket yillardir zarar aciklarken neden oraya buraya sponsor olunuyor? Sirketi kara gecirmek icin nasil bir strateji uygulamayi dusunuyorsunuz? Yaptiginiz hisse alimlarin amaci nedir? Sirketin degerini ve yatirimciyi korumak amacli fiyat artisi saglamaya calismak mi? Yoksa hisseyi dusuk fiyata toplayarak halka aciklik oranini dusurmek mi?

7. Borsadan çıkmak isteyen şirketler için pay alım teklifi fiyatı Kanun’un 24. maddesi uyarınca açıklamadan önceki otuz gün içinde borsada oluşan ağırlıklı fiyatların aritmetik ortalaması olarak belirlenmiştir.
    Borsadan ayrılmak isteyen şirketlerin başvuruları üzerine SPK her bir talebi;
    - İlgili mevzuat,
    - Son bir ay içinde hisse fiyatında
    yapay bir fiyat oluşumu (baskılama olup olmadığı),
    - Mali tablolarda fiyat oluşumunu etkileyecek bir hata/yanlışlık olup olmadığı,
    - Kamuoyuna açıklanmamış fiyat oluşumuna etki edebilecek bir bilgi olup olmadığı,
    - Endekse ve sektör ortalamasına göre hisse fiyatında izah edilemeyen bir durumun olup olmadığı gibi kısaca azınlık pay sahiplerinin de menfaatlerini koruyucu bir yaklaşımla inceleyecektir.
    30 günlük ortalama fiyat; mali tablolarda ve borsadaki hisse fiyatında herhangi bir problem olmayan şirketlere uygulanacak genel bir kuraldır. Uyulması gereken şartların biri veya bir kaçının bulunduğu başvurularda Kurul;
    - Başvuruyu kabul etmeme,
    - Mali tablolarda düzeltme,
    - Borsa fiyatında yapay fiyat varsa bu dönemi dikkate almama,
    - Belirlenen 30 günlük sürenin dışında ilave yöntemlerle ve sürelerle fiyat tespiti isteme, gibi azınlık ortakların menfaatlerini koruyacak tedbirleri alacaktır.
    Şirketin borsadan çıkarılmasına SPK tarafından karar verilmesi durumunda, hisse sahiplerinin önünde 2 seçim vardır:
    1) Bu hisseler borsada işlem göremeyeceğinden 3 yıl boyunca belirlenen fiyattan ellerindeki hisse senetlerini iade ederek paralarını alabileceklerdir.
    2) Şirket Borsa Kotundan çıkınca, artık SPK denetimi de söz konusu olmayacaktır.
    Fakat isteyen ortağın hisse senedini satmama hakkı vardır. Bu durumda Türk Ticaret Kanunu hükümleri kapsamında şirketteki ortaklık payını (ne kadar küçük olur ise olsun) devam ettirir.

8. gelecek kar anlaşıldı tepki vermeyişinden endex çıkışını hiç umursamıyor.y.t.d

Sayfa 468/781 İlkİlk ... 368418458466467468469470478518568 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •