Sayfa 574/782 İlkİlk ... 74474524564572573574575576584624674 ... SonSon
Arama sonucu : 6255 madde; 4,585 - 4,592 arası.

Konu: SNGYO - Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by fchopen Yazıyı Oku
    Birinin kontrol ettiği o kadar belli ki. Sermaye artışı yapacaksın belli. 1 e doğru yola çıktın. Ne oldu da birden durdun 88 de? Neden burada patinaj?
    Sermaye artışı çok çok zor..
    Sermayesi çok büyük..
    800 küsür milyon
    Mal zaten patron da yüklü..
    O kadar parayı neresinden çıkarıp da koyacak bu şirkete..
    Patronlar buradan para kazanmak istiyor
    Para kaybetmek değil..
    sngyo olarak devam ederken bedelli yapılsa yapılabilirdi ama bu durumda da fiyatı ısrarla 1 in altında tuttu çete , patron onu yapamadı..
    O zamanlar hem mal KY de idi hemde sermaye 250M idi..Hem de TR nin şartları şimdiden daha iyi idi..

Şu anda yapılacak tek şey faizler iniyo inşaat patladı patlayacak goy goyu çıkarıp gyo ları yukarı sürmek ..

Yada dükkanı kapatıp gidecek ..

2.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Sermaye artışı çok çok zor..
    Sermayesi çok büyük..
    800 küsür milyon
    Mal zaten patron da yüklü..
    O kadar parayı neresinden çıkarıp da koyacak bu şirkete..
    Patronlar buradan para kazanmak istiyor
    Para kaybetmek değil..
    sngyo olarak devam ederken bedelli yapılsa yapılabilirdi ama bu durumda da fiyatı ısrarla 1 in altında tuttu çete , patron onu yapamadı..
    O zamanlar hem mal KY de idi hemde sermaye 250M idi..Hem de TR nin şartları şimdiden daha iyi idi..

Şu anda yapılacak tek şey faizler iniyo inşaat patladı patlayacak goy goyu çıkarıp gyo ları yukarı sürmek ..

Yada dükkanı kapatıp gidecek ..
    800 m çok çok fazla dedin ya. Çok çok fazlayı matematikle delillendir hadi. Bekliyorum..kadayıf adamsın hemen ispatlarsın...

3. İstanbul Finans Merkezi'nin 465 bin metrekaresini Varlık Fonu devralıyor https://www.dunya.com/finans/haberle...-haberi-454154

4.  Alıntı Originally Posted by fchopen Yazıyı Oku
    800 m çok çok fazla dedin ya. Çok çok fazlayı matematikle delillendir hadi. Bekliyorum..kadayıf adamsın hemen ispatlarsın...
    Yüzde 100 sermaye artışı yapim dese 870M daha para bulmak zorunda patron..
    Diyelim ki var..
    Dedim ya adam soygun için burada..
    Gidip 870M tl sini bu firmaya mı gömecek..
    10 larca karlı yatırım dururken..

Bilemiyorum..
    Sen olsan bi 800M gömer misin buraya..

Diyelim gömdün
    sermaye oldu 1.6 MİLYAR tl..

Yahu bu kadar hisse yi atıyorum 3 tl olsa tahta 5 milyar tl eder..
    Kime satacan..

50 100Milyon luk alıcı bulmak ile 5 milyar tl lik alıcı bulmak zordur
    bi tanesinden 100 tane varken 5 milyar lık alıcı 3-5 tane çıkar onlarında kaçı sngyo alır..

Yada hakkaten inşaat gelecek 5 sene içinde fezaya çıkacak..

5.  Alıntı Originally Posted by fchopen Yazıyı Oku
    Tam cevaplayacaktım, yazacaklarımı sn gundwane yazmış.

Ufak ekleme: %25'lik dolaşımdaki payın da muhtemelen %85-90'ı patronda. Yani bedelli demek, hemen hemen tamamı patronun cebinden çıkacak para demek.
    Türkiye'deki aklı başında (iş bilir/uyanık vs) hiç bir patron bunu yapmaz. Hele şirket bu durumdayken.

Amaa, derseniz ki sermaye artışı sonrası şirketi allayıp pullayacak ve birilerine satacak/kitleyecek, ona bişey diyemem.
    Ama bu şirketi de kimse bu haliyle almaz, bu da biline.

6. Arkadaşlar kusura bakmayın ama biraz lütfen evvela mali tablo okumayı öğrenin, iki biraz geniş düşünün üç spk kanunu okuyun dört ttk yı okuyun. Rica ediyorum. Mesela ttk 376 yı okuyun. Sonra şirketin kap beyanatlarını okuyun, birazda bilançoyu okuyun pasif ve özkaynak kısmını bilhassa..

7.  Alıntı Originally Posted by fchopen Yazıyı Oku
    Arkadaşlar kusura bakmayın ama biraz lütfen evvela mali tablo okumayı öğrenin, iki biraz geniş düşünün üç spk kanunu okuyun dört ttk yı okuyun. Rica ediyorum. Mesela ttk 376 yı okuyun. Sonra şirketin kap beyanatlarını okuyun, birazda bilançoyu okuyun pasif ve özkaynak kısmını bilhassa..
    Mali tabloları okumayı ve mevzuatı az çok bilirim.
    Patron para koymadan nasıl sermaye artırımı yapılacak ?

Bedelsiz zaten mümkün değil, mali yapıya bi faydası da yok.
    Önce azaltım sonra arttırım desen, aynı kapıya çıkar, patron yine büyük miktar para koymak zorunda.
    Tahsisli desen, patron daha çok para koymak zorunda.

Buyrun, kaçırdığım şeyi açıklayın.
    Ben de aydınlanmış olurum.
    (Gerçekten bilmediğimden soruyorum, yoksa yorumunuza olumsuz bir yaklaşım değil)

8. arkadaşlar aynı şeyden bahsedip anlaşamıyorsunuz.
    Bu şirketin faturasını kesip muhasebeleştirmediği satışlar bu bilanço döneminde bilançoya yansıyacak sanırım 70-80 milyon kar yada daha fazlasını yapma imkanları var. Ondan sonra bedelli yapıp ya bir ortak arar yada bende para var sizi yıllardır soydum zaten bana komaz odeyecegim der ve yoluna sermayesi daha buyuk bir sirket olarak devam eder. Kısaca bana hepsi uyar

Sayfa 574/782 İlkİlk ... 74474524564572573574575576584624674 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •