Sayfa 579/782 İlkİlk ... 79479529569577578579580581589629679 ... SonSon
Arama sonucu : 6255 madde; 4,625 - 4,632 arası.

Konu: SNGYO - Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    İşin iç yüzünü bilmiyor gibi duruyorsun ama..
    Misal..
    sngyo 2 tl ye getirilir..
    Bir fon yönetici ile masaya oturulur..
    Kardeş gel ben sana bunu blok halde 2 tl den satim..
    Sonra ben (patron) araplarla anlaştık işte şirketin yarısına 4 milyar tl verecekler yok işte arabistan da 1 milyar dolarlık ev projesi..
    araplar bugüne kadar çadırda yaşıyordu onlara ev yapacaz!!!

1-2 ekonomi dergisindeki yazarlar satın alınır..sngyo arabistanda uçacak denir..
    güya portföy ler için tavsiye edilir..
    sağ tandanslı gazateler manşetten verir..
    Kağıt 5-6 10 tl leri vurduğunda bunları yazanlar yaaaa bakın biz demiştik derler..
    Fakat tabi hepsi insider olduğundan kendilerine aldıkları malları satıp çıkmışlardır bile..
    Fon da kendi 2 tl den aldığı malı okutmaya başlar..
    10 tl den 2 sene içinde 7 ortalama ile malı yoğura yoğura indir kaldır işlemlerle okutur çıkar..

Sonrası filmin başa sarılışı..
    KY olarak Bilanço oku
    Kar zarar kovala
    faizler enflasyon dolar kuru kafa yor..

Misal nugyo 2012 operasyonu sonrası 15 tl olacak idi
    2 tl oldu..
    misal sasa..
    Peki... fon yönetiside biraz kafası çalışan adam çıktı diyelim. Merhemin olsa sürecek d.tüne sürersin, sermayen 376 ya takılmış. Neyle arabistanda bu işi yapacaksın? Kredi iyle desen yine 376 ye takıksın bi tane banka zındık vermez. İstersen new york times ta manşet ol, bizi nasıl ikna edeceksin? Ha bide bizim arabistanda ofisimiz var. Kişi ismi, lokasyon müessese ismi ver teyid edecğiz.. ikiden senden aldık diyelim mal elimizde patlarsa?
    ..Derse ne diyeceksin?

2. Fon yöneticileri fonun sahibi değildir..
    Umurunda olmaz..
    Üstelik yukarıda örneğini verdim
    Karla satar çıkarlar..Çıkmasa da umurunda deeldir..Kovulur gider başka bir portföyün başına geçer..
    Zaten temiz 3-4Milyon para yapmıştır..Kovulsa kovulmasa kime ne..Böyle 2-3 iş yapsa iş hayatı boyunca biriktirdiği para çocuklarına bile yeter..
    Gider bodrumda cafe açar sonra..

Burada Tek sıkıntı patron un yamuk yapması ihtimalidir..
    Borsada iş yapacaklar bu risk her zaman vardır..
    Patron 200M u 2 tl den satar
    Fondaki treader lar al ver işlemler ile tahtayı 10 tl ye çıkar
    Bir bakarsın patron gelmiş bi 50M lot satmış..
    İşler karışır..
    Bazı tahtalarda neden manasız hareketler çekiliyor sanıyorsun..
    Bilanço falan u10 hisseleri dışında kimse bakmaz..

3. Şimdi anladım. O zaman olur tabii. Yani bilmiyorum sahtekarlık yapılırsa spk var, bist var. Ben onlara güveniyorum

4. Şu an da insider trading in cezası ne biliyor musun? Eskiden bi sene hapis falandı. Sanırım 20 senede bir kişiye verilmişti.

5.  Alıntı Originally Posted by fchopen Yazıyı Oku
    Şimdi anladım. O zaman olur tabii. Yani bilmiyorum sahtekarlık yapılırsa spk var, bist var. Ben onlara güveniyorum
    Nedir ki insider..
    Ben patronum hisse alıyorum
    İnsider mi..
    Kim içeride kim dışarıda
    Fon yöneticisim eve geldim hanım naber dedi sordu soruşturdu sngyo da operasyon dedim
    Hanım çay sohbetinde başka bir kadına anlattı
    O kadının kocası aldı iş yerinde aldırdı...
    Bu mudur insider..
    come onnnn..
    Kimi içeri atacaz..

+ yaptığımız işe borsayı canlandırma borsadaki şirketleri değerine çekme!! olarak da isimlendirebilirsin

vkgyo operasyonu sıradan h.ö twitter den her allahın günü ne diyordu..
    Ben vkgyo yu hak ettiği değerlere taşıyorum
    12 tl lerden iken LLC Capital cart curt diye bi ingiliz firma uydurdu..O alacak dedi.
    Millet araştırdı etti öyle bi şirket bile yok..
    Ardından bedelli yedi hisse.

sanifofam sünger
    ozbal
    sasa
    brısa 2012
    vestl

çok böyle şirket var
    büyük küçük farketmiyor..

hepsinde zaman zaman bomba beklentiler şunlar bunlar fiyatların 5-6 kat yükselişi
    3 sene yoğurma
    10 sene sürünmece..

6. Şu doğru mu beyler.. fırat ın doğusuna hareket başlıyor malumunuz. Buraya şehirler kurulacak ve bunu türk müteahhitler yapacak, parayıda ab ve birleşmiş milletler sağlayacak. Gyo ları sıçratabilir. Yüz milyarlarca liralık iş var orada..

7.  Alıntı Originally Posted by fchopen Yazıyı Oku
    Şu doğru mu beyler.. fırat ın doğusuna hareket başlıyor malumunuz. Buraya şehirler kurulacak ve bunu türk müteahhitler yapacak, parayıda ab ve birleşmiş milletler sağlayacak. Gyo ları sıçratabilir. Yüz milyarlarca liralık iş var orada..
    Yanlış anlama kardeşim ama EU ve UN günahlarını vermezler

8. O zaman açacaklar kapıları giden onlara gidecek, kalanlar buraya yerleştirilecek. Kendileri bilir

Sayfa 579/782 İlkİlk ... 79479529569577578579580581589629679 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •