Sayfa 131/782 İlkİlk ... 3181121129130131132133141181231631 ... SonSon
Arama sonucu : 6255 madde; 1,041 - 1,048 arası.

Konu: SNGYO - Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı

1. Teknik bilen sövmez. Birde hisse pazarlamadım şirketi övmedim. Neden sövsünler ki

2. pasta ilginc yapı kredi japon bayragı yapmıs masallah guncelleme bıtsın yukleyım
    """Kafeslerde doğan kuşlar özgürlüğü günah sanırlar."""
    """Gözleri gökyüzüne dalanların yeryüzünde olmayan hayalleri vardır."""

3. """Kafeslerde doğan kuşlar özgürlüğü günah sanırlar."""
    """Gözleri gökyüzüne dalanların yeryüzünde olmayan hayalleri vardır."""

4. yapı kredi ne varsa silmiş süpürmüş. la bu kağıtta ne oluyor anlamak zor.

Manda derisi mi var bu kagıtta hic hareket yok öküz otur oturduğun yerde

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

6. gidecek sıkman canınızı

ASUS_Z00AD cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Eski bir yatırımcı olarak 20 mart itibariyle ve bu kağıtla aranıza döndüm. Kusura bakmayın foruma üye olmak ancak aklıma geldi ve cuma gecesi üye oldum ve bugün yönetici yazmama izin verdi. Cumartesi den bu yana yazmak istiyorum ama bugüne nasipmiş.

1-2016 yılı faaliyet raporu ve 2017 1. dönem faaliyet raporlarına göre devreden kdv(diğer duran varlıklar) kalemine bakınız. Firmanın yüklü miktarda devletten kdv alacağı var.
    2- safgyo hisselerini sattı. Peki parayı nereye koydu. Para almadı arkadaşlar. Karşılığında Ak-İş Gyo hisselerini aldı.(benim tahminimdir, başka hisse senedi de almış olabilir) Bu hisse senedinin fiyatı da epey arttı ve daha da artacağa benziyor. Dolayısıyla geri alım programı için gerekli olan nakit şirketin hesaplarında Ak-iş GYO hissesi olarak bekliyor.
    3- 2016 yıl sonu faaliyet raporunda satışı yapılmış ancak parası alınmamış dairelerin karşılığında yanlış hatırlamıyorsam 500 milyon TL küsur senet alındığı yazıyor. Bu senetlerin teminat senedi olarak kayıt edildiği söyleniyor. Nakit alınmadığı için bu şekilde yapıldığı söyleniyor. Bu rakam 2016 satış rakamlarına da yansımamış durumda. Yani satış var satış rakamlarına yansımamış ama karşılığında senet alınmış. Bu rakamı eklersenz satış rakamlarının ve karlılığının nasıl değişeceğini görürsünüz.
    4- Ve ben eski bir bankacı olarak şunu iyi bilirim; bir şirket üst üste 3 yıl zarar açıkladığı zaman banka yönetim kurulları bu şirkete kredi vermek istemezler veya kredi vermekte zorlanırlar. Bu nedenle bu yıl kar açıklaması Sinpaş için kendi hayrına olacaktır.

2 ve 3. maddedeki rakamlar bilançoya yansımış olsaydı zaten 1. dönem de kar açıklamış olacaktı. Kar bir nevi gizlenmiş durumda. Ama her an realize edilebilir. Ve 2. ve 3. maddelerdeki reazlizeler gerçekleştiğinde şirket karlı duruma geçmiş olacaktır.

5- Diğer bir durum şirket elindeki gayrimenkulleri yeniden ekspertiz yaptırmış ve 2 milyar kusur bir değer çıkartmıştır. Hali hazırda bunlar bilançoda 1,5 Milyar civarında görünmektedir. Buradan da yaklaşık 500 milyon TL gibi bir rakam şirket bilançolarına yansıyacaktır.

6- Ayrıca 2016 yılı faaliyet raporunda karın gizlendiği bir diğer nokta da peşin ödenmiş giderler kaleminde yer alan ve arsa alımı için verilmiş olan avans hesabıdır. 116 milyon tL gibi. Ya arsa alacak ya da parasını geri alacak. Dolayısıyla da nakit açısından yine bir zenginlik.

7_ Uluslararası gayrimenkul borsasının kurulması da ayrı bir beklenti.

Başka kalemler de vardır belki ama şu an için benim dikkatimi çeken önemli ayrıntılar bunlar.

Bu şirkete anlattıklarım açısından bakarsanız değerinin nerede olacağını az çok tahmin edebilirsiniz.

Sanırım Yapı Kredi den bugün yatırım yapan analistler de bunları gördü ve yüklü bir alım yaptılar. Devamının geleceğini düşünüyorum.

Ben oyuncu diye tabir ettikleri yatırımcılardan değilim. Gerçek manada prıfesyonel bir yatırımcı olduğumu düşünüyorum. Al-sat ile işim olmaz. Alırım, aldırırım ve beklerim. Belirlediğim vade en fazla 14 ay bu kağıtta. 14 ay sonrası için belirlediğim bir fiyat var. Elbette bu fiyata daha önce gelirse satacağız.

Sabırlı olmanızı tavsiye ederken söylediklerimin tamamının şahsıma ait yorumlar olduğunu bilmenizi ve bunları bir yatırım tavsiyesi olarak algılamamanızı isterim.

Hepinize bol kazançlar.

Bu arada bu yazılanlardan sonra şirket belki geri alım programını uygulamaz. Bence uygulamasına gerek de yok. Mali tabloları okuyan birisi şirketin durumunu görür diye düşünür.

Kolay gelsin.

8. Sayin beyazkartal..
    Bilgiler icin tesekkurler...
    Bir nokta da ki fikirlerinizi merak ediyorum....
    Yazinizda belirttiginiz gelirlerin hemen hepsi bir seferlik bilancoya girecekmiş gibi bi durum var sanki.
    Sinpaşin sorunu duzenli kar edememesi diye biliyorum.
    Bu yazdiginiz gelirlerin hisse fiyatina etkisinin saman alevi gibi olmamasi icin şirketin duzenli gelir elde etmesi gerekmezmi ?
    Bu yönde şirketten bir ışık alabildinizmi ?

GT-I9500 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 131/782 İlkİlk ... 3181121129130131132133141181231631 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •