Sayfa 475/782 İlkİlk ... 375425465473474475476477485525575 ... SonSon
Arama sonucu : 6250 madde; 3,793 - 3,800 arası.

Konu: SNGYO - Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by demircan Yazıyı Oku
    Durumu hala cozemediyseniz asil seytan ucgeni, SNGYO-SPK-AKP arasinda. Vatandas artik herseyin farkina vardi. Cok yakinda yillardir memleketin iligini kemigini somurmus din tuccari, hirsiz surusunun tum saltanati bitecek. Ya kacacaklar, ya da herseyin hesabini verecekler. Memlekette, piyasaya olan guven kalmamis, yabanci kaciyormus, dolar artiyormus diyorlar. Soyleyin kalir mi?

Toplantida yonetime methiyeler duzenler kendi adamlaridir. Yine tuzaga dusurmusler sizleri.

Bir araya gelebilseydik agizlarina edecektik ama malesef bu da olmadi.
    Alternatif YOK Sn. Demircan biat etmek lazım pofpoflamak lazım belki bizide görürler diye

2. [QUOTE=fchopen;2212014]Temettü geri alım vesaire..0.63!! Sonumuz hayrolsun[/QUOT

30 tane şantiye 12 adet devam eden proje.her bir proje minimum 500 konutluk.piyasa değeri kabaca 550 milyon tl.sadece finans şehir 2.5 milyar tl lik proje(kendi beyanları).bu nasıl bir baskı anlaşlır gibi değil.Allah bu mubarek ayda patronların kalbini yumuşatıp,merhamet ve doğruluk versin.ben söyleyecek bir şey bulamıyorum.genel kurula katılım çok düşük kaldı maalesef , orada çok sayıda küçük yatırımcı olsa patronlar üzerinde mahalle baskısı olur.çok güzel bir genel müdürümüz var.işi bilen bir havası var sanki.

3.  Alıntı Originally Posted by whiningman Yazıyı Oku
    Alternatif YOK Sn. Demircan biat etmek lazım pofpoflamak lazım belki bizide görürler diye
    Kardes, kotulere ve zalimlere ve onlarin destekcilerine karsi biat edilmez. Biat, iyilere, durustlere ve hayirli insanlara karsi yapilir. Kotulere karsi birlik, beraberlik yapilarak ortak mucadele edilir. Kotulere karsi yapilacak biat bilakis onlari daha fazla azdirir.

4. Al sana bir alicengiz oyunu daha...

9 - Yönetim Kurulu Üyelerine şirket konusuna giren işleri bizzat veya başkaları adına yapmaları ve bu tür işleri yapan şirketlerde ortak olabilmeleri ve diğer işlemleri yapabilmeleri hususunda Türk Ticaret Kanunu'nun 395. ve 396. Maddeleri kapsamında izin verilmesinin müzakeresi ...

Yani ozetle: Benim yonetim kurulu uyelerim, sirketimin dolgun maasli yoneticileri, isi tamamen sirket yonetiminden sorumlu olmasi ve sadece isini yapmasi gereken elemanlarim, ister kendileri, ister baskalari adina isler yapsinlar, gerekirse calistigi bu sirkete rakip olsunlar, keyiflerine baksinlar, nasil olsa sirketin tum kaynaklari, girdileri ciktilari ellerinde, bunlari diledikleri gibi kullansinlar, mali kokune kadar gotursunler, hersey helali hos olsun. Bunu TTK kanunlari ile yasaklamis ama bir serbest birakilsin istiyoruz, biz yillardir vatandasin a'sina koyduk, sudan ucuza, baskiyla hisseleri topladik, onlar da, bize canla basla ve sadakatla yillardir bu konuda bizlere yardimci oldu, biraz da bu cocuklar paranin dibine vursunlar...

Ya satin kurtulun, ya da bir araya gelin, ortak mucadele verin! Oyle yonetim kurulunda yalakalik yaparak hem kendinizi kucuk dusurmeyin, hem de itibarinizi iki paralik etmeyin!

Hisseleri yillardir baskiyla kimin topladigi apacik ortada! Hisseyi toplayan, eger iyi niyetli degil ise, hisselerin tamamini toplamadan hissenin artmasini ister mi? Nasil olsa bermuda seytan ucgeni de tikir tikir calisiyor, ohhh ne ala memleket!

TTK Madde 395

VI – Şirketle işlem yapma, şirkete borçlanma yasağı

Madde 395 – (1) Yönetim kurulu üyesi, genel kuruldan izin almadan, şirketle kendisi veya başkası adına herhangi bir işlem yapamaz; aksi hâlde, şirket yapılan işlemin batıl olduğunu ileri sürebilir. Diğer taraf böyle bir iddiada bulunamaz.

(2) Pay sahibi olmayan yönetim kurulu üyeleri ile yönetim kurulu üyelerinin pay sahibi olmayan 393 üncü maddede sayılan yakınları şirkete nakit borçlanamaz. Bu kişiler için şirket kefalet, garanti ve teminat veremez, sorumluluk yüklenemez, bunların borçlarını devralamaz. Aksi hâlde, şirkete borçlanılan tutar için şirket alacaklıları bu kişileri, şirketin yükümlendirildiği tutarda şirket borçla
    rı için doğrudan takip edebilir [1]

(3) 202 nci madde hükmü saklı kalmak şartıyla, şirketler topluluğuna dahil şirketler birbirlerine kefil olabilir ve garanti verebilirler.

(4) Bankacılık Kanununun özel hükümleri saklıdır.

TTK Madde 396

VII – Rekabet yasağı

MADDE 396– (1) Yönetim kurulu üyelerinden biri, genel kurulun iznini almaksızın, şirketin işletme konusuna giren ticari iş türünden bir işlemi kendi veya başkası hesabına yapamayacağı gibi, aynı tür ticari işlerle uğraşan bir şirkete sorumluluğu sınırsız ortak sıfatıyla da giremez. Bu hükme aykırı harekette bulunan yönetim kurulu üyelerinden şirket tazminat istemekte veya tazminat yerine yapılan işlemi şirket adına yapılmış saymakta ve üçüncü kişiler hesabına yapılan sözleşmelerden doğan menfaatlerin şirkete ait olduğunu dava etmekte serbesttir.

(2) Bu haklardan birinin seçilmesi birinci fıkra hükmüne aykırı harekette bulunan üyenin dışındaki üyelere aittir.

(3) Bu haklar, söz konusu ticari işlemlerin yapıldığını veya yönetim kurulu üyesinin diğer bir şirkete girdiğini, diğer üyelerin öğrendikleri tarihten itibaren üç ay ve her hâlde bunların gerçekleşmesinden itibaren bir yıl geçince zamanaşımına uğrar.

(4) Yönetim kurulu üyelerinin sorumluluklarıyla ilgili hükümler saklıdır.

5. Var mı iki söz söyleyecek? 61 gördü

6. Allah belanı versin SPK! Yıllardır bizleri böyle itlere, köpeklere muhtaç ettiniz için!
    Senin de kökün kurusun iblis soyu! Buraları takip ettiklerinizi ve yalaka köpeklerinizi buralara saldıklarınızı çok iyi biliyorum.

Memlekette hırsızlık, soygun almış başını gidiyor. çıkıyor utanmaz, ahlaksız bürokratlar, her şey çok iyi, çok güzel diyorlar!

Kabahat bizde dolar'a degil, ülkemizin "seçkin" bir inşaat firmasına yatırım yaptık. Al sana gör hayrını.
    Hırsızlara elimizi verdik, kolumuzu alamıyoruz, Allah islah etsin! Allah aç gözlerini doyursun!

7. Simpaş GY0 0.61 den işlem görüyor. Bizler borsada şirkete yatırım yapıyoruz ve ortağı oluyoruz. Bir nevide Simpaşın potansiyel müşterisiyiz..Marka değeri olan bir şirketin ;kendi hissesini 60 kuruşlarda sabitlemesini, geri alımlarını bile cebten cebe yapmasını,hissedarlarını yıllardan beri süründürmesini kabul edemiyorum.Bu politikalarınının en çok kendilerine ve marka değerlerine zarar verdiğini düşünüyorum...YTD

8.  Alıntı Originally Posted by teosensoy Yazıyı Oku
    Birde aşağıdaki tabloyu inceleyin bekli olmayan yüzünüz kızarır.
    Imkb100 imkb100
    2013 67.000 2018 120.000

işgyo 0,54 1,44
    trgyo 1,14 3,30
    algyo 19,13 54,10
    klgyo 1,72 5,02
    pygo 0,51 1,40
    ozgyo 0,81 1,80
    akfgyo 1,51 2,53
    dgyo 1,06 3,2
    ykgyo 1,19 3,57
    agyo 0,84 2,37
    yggyo 0,59 13,01
    mrgyo 0,51 2,10
    sngyo 1,22 0,79

hiç kimse bu sayfalarda insanları kandırmasın arkadaşlar, tablolar yukarıda, sorun şirketin varlıklarında değil, ürettikleri ve sattıkları konutlarda değil, özdermayesinde değil, şirketin bütününde değil,
    sadece tüm bunlara onay veren , tüm bunları organize eden,ve tüm bunlara alet olan küçük büyük herkeste
    allahın adaleti ve hösgörüsü sizlerin üstüne olsun ey bunlara sebeb verenler,
    çünkü ihtiyacınız olacak

2013 ve 2018 rakamları ortada. 2007 yılında sinpaş gyo 759 milyon dolar piyasa değerinden halka açilıyor. bugün 120 milyon dolar.aradan 11 yıl geçmiş.el insaf ya.

Sayfa 475/782 İlkİlk ... 375425465473474475476477485525575 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •