Sayfa 256/898 İlkİlk ... 156206246254255256257258266306356756 ... SonSon
Arama sonucu : 7184 madde; 2,041 - 2,048 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Alıntı Originally Posted by LoftHeR Yazıyı Oku
    Ulen yüzüğü falan okudum tırstım resmen. Biz de geçen gün nişan yüzüklerini aldık hatunla, beni mi takip ediyosun nasuh diyecektim...
    Hahaha. Omur boyu mutluluklar.

Alıntı Originally Posted by omahakahini Yazıyı Oku
    affetmedin yine...
    Senin kadar guzel yapamiyorum Buffet. Az ve oz! Insanlarin espri anlayisi olmasi lazim.

Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Asagi dogru maliyet yapmak yanlis ve tehlikeli bir strateji. Borsadan pek anlamayanlarin, ya da borsada para kazanma derdi olmayanlarin yaptigi sey.

Antin kuntin kagitlarda iflas eder gidersin. Cunkun insanin psikolojisinde var bu "cok ucuzladi, alayim" demek.

30 kagitlarinda da ters bir kagida gelirsin, sermayeni kaybedersin.

Dohol, Akenerji, vs... bunlar zamaninda endeksin lokomotifi 30 hisseleriydi. Dolar bazli 1/10 fiyatlardan islem goruyorlar aradan gecen 15 senede.

Enka bile aradan gecen 15 senede kurtaramadi dolar bazli yanlis yerden girmissen.

Ya 2 sene once Halk Bankasina girseydin? Ulkenin aktiflerde 2. buyuk bankasi. Bircok kisi problemi bitiyor diye girdi, devamli para soktu, iflas etti gitti. En son bir arkadasimiz (ayransiz) 3 milyon lira kaybedip cikti ordan. Cocuk kac sene eziyet cekti. Ayni muhabbeti onla da yapmistik 2 sene once.

Ya 5 sene once girseydin?

Ya Halka arzinda girseydin? 10 dolardan 80 sente indi 10 senede.

Soyle olabilir. Alacagin miktar bellidir, diyelim 1000 lira. Bunu ikiye (uce, veya bese) bolersin, yarisini simdi yarisini daha cekilmisse alirsin. Yani ortalama maliyet yaparsin. Ben genelde bunu yapiyorum, asagi yukari farketmiyor. Ama her dustukce ekstra para sokmaya kalkarsan yukarda belirttigim orneklere rastlamayacaginin garantisi yok.

Bir de borsaya aylik maas sokanlar var... Onlari bilmiyorum vallahi.

Ha yapilmiyor mu? Yapiliyor. Bu hissede bile Kene'nin 20 milyon lot almasini saskinlikla izledik.

Adam 7.50'den basladi 1 milyon lotla.

6.90'dan 2 milyon lot daha aldi.

6.70'den aldi...

6.30'dan....

5.40'a geldigimizde adamin elinde 6.50 maliyetli 20 milyon lot olmustu.

Daha once aldiklarini %10'u gorunce verirdi.

Niye asagi dogru maliyetlendigini anlamak mumkun degil. Cunku ustune yikti mallari adamlar.

Ustune bir de tasima maliyeti girdi aylardir.

Kim bilir, belki o araci kurumdaki ayni kisi/grup degildir ama... fazla islem yapan bir aracai degil. Bence ayni sahis. Yeterince paran varsa da pek onemi yoktur herhalde. Asagi dogru da yaparsin, yukari dogru da, ortaya da.

4. Bugün bende 5940 tan alarak araniza katildim.

5. Aman nazar değmesin 5,86 aylıkta 5,92 de haftalıkta iyi görünüyor bende...

6. Bu hise cikișa ayak uydurmadı.Bu endekse gore en az 6500 de olmasi gerekiyor.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by YATIRIMCI-X Yazıyı Oku
    Bugün bende 5940 tan alarak araniza katildim.
    Hayrlı olsun. Umarım bir gün 5940 Tl li fiyatları görür sn X
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,488
     Alıntı Originally Posted by YATIRIMCI-X Yazıyı Oku
    Bugün bende 5940 tan alarak araniza katildim.
    Biraz pahalı satmışlar size. Sayın yatırımcı x,

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Eşeğe semer alınırken fikri değil ölçüsü alınırmış. Benim veya kimsenin demesiyle hisse alıp satmayınız.

Sayfa 256/898 İlkİlk ... 156206246254255256257258266306356756 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •