Sayfa 768/899 İlkİlk ... 268668718758766767768769770778818868 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 6,137 - 6,144 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1. Yıllardır benimde temettü konusunda takıldığım bir durum var Zaten şirketin karından kurumlar vergisi kesmişsin. Bu karı dağıtılırkende tekrar vergi kesiyorsun. 100 lottanda aynı 100.000 lottanda aynı sonra efendim sermaye tabana yayılsın. olacak işmi?..

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by bilto Yazıyı Oku
    Yıllardır benimde temettü konusunda takıldığım bir durum var Zaten şirketin karından kurumlar vergisi kesmişsin. Bu karı dağıtılırkende tekrar vergi kesiyorsun. 100 lottanda aynı 100.000 lottanda aynı sonra efendim sermaye tabana yayılsın. olacak işmi?..
    Yıllık borsadan aldığın temettü 60 bini geçerse bir daha vergi ödüyorsun.

3.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Bugünkü resmi gazetede birleşme ve bölünme tebliğinde bir değişikliğe gidilmiş yorumlayacak varmi
    https://www.spk.gov.tr/Duyuru/Goster/20200530/0

Biraz daha geniş açıklama SPK da.

Alıntı Originally Posted by alanlı Yazıyı Oku
    https://www.spk.gov.tr/Duyuru/Goster/20200530/0

Biraz daha geniş açıklama SPK da.
    Teşekkürler kamuya ait şirketler için
    Çıkarıldığı anlaşılıyor

5.  Alıntı Originally Posted by troia Yazıyı Oku
    Selamlar, bir soru sormak istiyorum. Nisan ayinda bir miktar tekfen ve soda almistim. Her ikiside temettu veren kagitlar. Ancak 27 nisanda tekfen temettu verirken kagidin degerinde soda da oldugu gibi brut tutar kadar bir dusus olmamisti. Sadece bir miktar kar satisi gelmisti. Ben uzun vade dusundugum icin hala tutuyorum tekfeni ama temettu haftasi alan arkadaslarim hem kagidin primlenmesinden kar ettiler hem de temettuyu cebe koydular. Ozetle temettu veren tum kagitlar kesin olarak ayni oranda dusecek diye bir durum var mi? Yoksa kap bildiriminde bununla ilgili bir husus var da ben mi gozden kaciriyorum?
    Tekfen den bende temettü aldım o tarihte. Açılış fiyatı brüt temettü oranı kadar düşük olarak açıldı fakat hisse o gün %4 e yakın primli başlangıç yaptığı için o düşüş hissedilmemişti. Soda da tam tersi oldu o yüzden. Temettü den dolayı düşük açılıp açılış fiyatından 1.7 oranında ayrıca düştü. Yani toplamda önceki güne göre %5 e yakın kayp yaşattı bize. Temettü gelirinden dolayı biz bu kaybı 1.7 olarak hissettik.

6. Sadece camların birleşmesine onay verip Sodaya onay çıkmazsa ne kadar güzel olur.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by cas Yazıyı Oku
    Sadece camların birleşmesine onay verip Sodaya onay çıkmazsa ne kadar güzel olur.
    Rekabet kurumu der mi der .

8.  Alıntı Originally Posted by cas Yazıyı Oku
    Sadece camların birleşmesine onay verip Sodaya onay çıkmazsa ne kadar güzel olur.
    Pazartesi 35 gün olacak Birleşme İşlemine İlişkin SPK Başvurusu yapılalı.

Sayfa 768/899 İlkİlk ... 268668718758766767768769770778818868 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •