Sayfa 135/899 İlkİlk ... 3585125133134135136137145185235635 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 1,073 - 1,080 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1. bir akadaşımız senede 200 milyon dolarlı karı var diyor evet doğru amma 2 milyar dolarlık yani yaklaşık 11 milyartl lik yatırımın altına giriyor 4 yıl süreyle.bu nedenle yabançı çıkışına devam edecektir.şirket dese ki biz temettü ve bedelsiz vermeye devam edeceğiz dese ozaman durum değişir bunuda kesinlikle diyemez artık.

2.  Alıntı Originally Posted by bozoklu5 Yazıyı Oku
    bir akadaşımız senede 200 milyon dolarlı karı var diyor evet doğru amma 2 milyar dolarlık yani yaklaşık 11 milyartl lik yatırımın altına giriyor 4 yıl süreyle.bu nedenle yabançı çıkışına devam edecektir.şirket dese ki biz temettü ve bedelsiz vermeye devam edeceğiz dese ozaman durum değişir bunuda kesinlikle diyemez artık.
    Şirket bunu dedi zati . Tam metni şimdi bulamadım bi açıklaması var konu ile alakalı.

Birde aslanpençesi nickli birini tanıyormusunuz ?

Saygılar

3. Benim tezim ise şu , biste taze para gelmiyor.

Hisseler arası konjoktürel geçişler oluyor ( dövizin seyri , faizin seyri ....vs. )

Saygılar

4.  Alıntı Originally Posted by grigök Yazıyı Oku
    Şirket bunu dedi zati . Tam metni şimdi bulamadım bi açıklaması var konu ile alakalı.

Birde aslanpençesi nickli birini tanıyormusunuz ?

Saygılar

şirket bunu dese KAPA düşer.ve yabancı çıkışı durur.şirket bunu diyemez zaten.çok devasa bir yatırımın altına giriyor.elindeki nakit tl ve döviz olarak yaklaşık 900 milyon tl değerinde eğer yanlış hatırlamıyorsam.kısaca 5 yılın sonunda bir soda üç soda olacak.doğru zamanda ve doğru yerde al biriktir. buralar henüz doğru yer değil arkadaşım.hisse 5,65 iken yabancı çılgın gibi kucağa mal bırakıyor bu size bir mesaj vermiyor mu?şahsen ben ömrüm olursa çocuklarım için 4,80 tl civarında soda alırım.
    yatırım tavsiyesi değildir yanılabilirim.(her ne kadar mantık uzmanı olsamda)
    aslan pençesi nikli kişiyi tanımam sizden yeni duydum.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by grigök Yazıyı Oku
    Benim tezim ise şu , biste taze para gelmiyor.

Hisseler arası konjoktürel geçişler oluyor ( dövizin seyri , faizin seyri ....vs. )

Saygılar
    Tez değil ki abi bu bariz bir gerçek
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

6. Yatırım Tutarı: Toplam yatırım tutarının yaklaşık 2 milyar dolar seviyesine yakın olması beklenmektedir. Bu tutarın ortaklarca %20 sermaye-%80 kredi ile eşit miktarda finanse edilmesi öngörülmektedir. Muhtemel kredinin koşullarının bu yatırım döneminde geri ödemesiz, ancak üretime geçtikten sonra 10+ yılda geri ödemeli olacak şekilde oluşturulması hedeflenmektedir. 2019-2021 dönemindeki yatırım tutarı ise son derece düşük olup, yatırımın yasal izin süreçleri ile ilgili olacağından, sermaye ile finanse edilmesi planlanmaktadır.

İş yatırım 02.07.2019

Düşer veya çıkar bilmiyorum. Ancak uzun vadeli grafiklerde dolar bazlı kazandıran ender şirketlerden .

Aslanpençesi isdemirde 3.5 tl bekliyordu geçen yıl o bakımdan .

Saygılar iyi akşamlar

7. @grikök Kimdir, necidir bu aslanpençesi üstad? Olay ne burda anlamadık ki?

Alıntı Originally Posted by bozoklu5 Yazıyı Oku
    bir akadaşımız senede 200 milyon dolarlı karı var diyor evet doğru amma 2 milyar dolarlık yani yaklaşık 11 milyartl lik yatırımın altına giriyor 4 yıl süreyle.bu nedenle yabançı çıkışına devam edecektir.şirket dese ki biz temettü ve bedelsiz vermeye devam edeceğiz dese ozaman durum değişir bunuda kesinlikle diyemez artık.
    2 milyar doların 1 milyar doları Ciner'in yanlış bilgi veriyorsunuz.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 135/899 İlkİlk ... 3585125133134135136137145185235635 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •