Sayfa 158/899 İlkİlk ... 58108148156157158159160168208258658 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 1,257 - 1,264 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Tebrik ediyorum sn keko güzel kararlar ve hareketler yapmışsınız. Allah daha çok versin.
    tşkler dostum...burada sodayı satıyorum ve kareli aldım dediğimde karel o vakit zirvelerinde idi ve fiyatı da 8,76 idi...ben de zaten o fiyattan aldım...o vakitten bu vakite (eylül ayı başlarında idi ) %44 lük bir oranda çıkmıştır karel...doğru vakitte ve doğru hissede pozisyon aldıktan sonra vede biraz sabır ile borsada kazanmak mümkündür....
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    https://youtu.be/KfUvUSQl32k?t=50 (Gormemis olan Text'i CAPslari acsin)

O kadar videosunu yaptik, dalgasini gectik ama... Karelde de mali acayip goturdu yani. Hem de kagida zirveden ALL-IN yaptmisti. Ben bukemedigim bilegi operim!

Amma guldurdu bizleri ya. Cok yasa Keko, kirdiysak tekrar ozur.

yok dostum kırılmadım...sizi de tanıdığıma memnun oldum..oralet osmanın mekanını da biraz şenlendirdik...ben de sizi üzmüş isem affola...özelikle obbolova çok yüklendim...yaptığım videolar aklıma geldikçe hala gülüyorum...canım sıkkın olduğunda da gidip yaptığım o video ve karikatürlere bakıp gülüyorum ve rahatlıyorum..

senin için de yaptığım hüsniye videoları güzeldi...onlara da çok gülüyorum...oralet osmana ise bir video yapmak nasip olmadı...bir iki tane cılız karikatür yapabildim o kadar..o ucuz kurtuldu...

neyse dostlar elimizde soda hissesi olmazsa dahi zaman zaman gelip burayı okuyorum..soda hissesi ile ilgili de zaten merak ettiğim şeyleri öğrendim...artık ne zaman bir daha soda almak nasip olur bilemem..

ama alternatif hisselerimi görürken sodayı ancak 15. sıralamasına koyabiliyorum..yani anlayacığımız kolay kolay sodayı almayı düşünmüyorum...ama şirketin geri alımları iyidir...ekonomimiz canlandıkça sodanın da karı artacaktır ama tabi ondan önce daha iyi fayda sağlayacak şirketler var...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,488
     Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    doğal gaz halihazırda metreküpü 277 dolardaymış bu fiyat önümüzdeki 9 ayda 203 dolarlara kadar düşecek...bu süreçte doğalgazın kullanımı maliyetlerinde yüksek bir oranda olan şirketler bu fiyat düşüşlerinden olumlu etkilenecek...kar marjları artacak...

geçen gün burada paylaşmış idim bu konuyu...gübrede bu oran %70-80 aralığındadır..son bir haftada gübreler iyi çıktılar ve hala da çıkmaya devam ediyorlar...ak enerjiden dahi söz ettik..onda finansalları borçlarından dolayı iyi değil demiştik o yüzden risklidir demiştik..o vakit fiyatı 0,64 tl de idi bu gün ise 0,75 tl de ve bu gün 0,78 tl yi görmüş...demek ki yatırımcılar bu riske rağmen hisseyi almışlar...
    Sn keko kardeş doğal gazda ki düşüş bilgisini nereden aldınız, bu uluslararası piyasada mi, yoksa turkiyede mi olacak, turkiyede biliyorsunuz işler biraz farklı oluyor, mesala petrolün varil fiyatı uluslar arası piyasada 100 kusur dolardan 35 dolarlara inerken pompada bize zam olarak yansıyordu. Hattâ o yüzden benzin veya mazotu dolduran adama pompacı deniyormuş... öle diyolaa.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Eşeğe semer alınırken fikri değil ölçüsü alınırmış. Benim veya kimsenin demesiyle hisse alıp satmayınız.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    keko dostum hande hanım telefonu açınca kendini nasıl tanıtıyorsun.

-Hande Hn: Merhabalar iyi günler
    -Keko : Merhaba hande hanım ben 'keko' hissenet forumundan. Büyük yatırımcı mıktanısı derler bana vs... ? inanmazsanız karele bakın? (ki bakınca haklılığın ortaya çıkacaktır?

Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

5. https://www.haberturk.com/dogalgazda...535310-ekonomi

işte bu habere istinaden bunları yazıyorum...

6.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    tşkler dostum...burada sodayı satıyorum ve kareli aldım dediğimde karel o vakit zirvelerinde idi ve fiyatı da 8,76 idi...ben de zaten o fiyattan aldım...o vakitten bu vakite (eylül ayı başlarında idi ) %44 lük bir oranda çıkmıştır karel...doğru vakitte ve doğru hissede pozisyon aldıktan sonra vede biraz sabır ile borsada kazanmak mümkündür....
    Doğalgaz maliyeti soda için yanlış yazdığını hatırlıyorum geçen yazinda nereden baktın? Soda %48-50, trkcm %33-35, ancm 18-20 diye hatırlıyorum fi tarihinden. Ayrıca soda bunu absorbe etmek için buhar komurude kullanmakta. Lakin doğalgaz indiriminin ve ucuzlayacagini bende duydum, tabi dolar bazlı. Fakat dolar bazlı ucuzlayacak olan doğalgazda dolar fiyatı nerede olacağı bilinmez. Siz dövizin düşmesi düşüncenizi neye göre yazdiniz? Eğer yatay derseniz anlarım. Faizlerin bu denli düşürülmesi şirketlerin para pozisyonlarında döviz artışları yaptıkları bir yanlış mı diye dusundurtur. Çünkü durağan bir ekonomide güç paranın yanındadır. Parada güçlü ekonomilerin yanındadir. Abd kendi para biriminin durağan ekonomide yükselmesini istemiyor bir yandan ihracatı açısından lakin ithalatada bu sebepten vergi koyarak kendini korumaya alıyor.emtialari toplarken dolarını stabil tutuyor, vergileri normalestirecegi zamanda hem emtialar hemde parasını yükseltecektir. Azil vs durumlarini on planda olacaktır kimbilir o zamanda. Ytd.

7.  Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    keko dostum hande hanım telefonu açınca kendini nasıl tanıtıyorsun.

-Hande Hn: Merhabalar iyi günler
    -Keko : Merhaba hande hanım ben 'keko' hissenet forumundan. Büyük yatırımcı mıktanısı derler bana vs... ? inanmazsanız karele bakın? (ki bakınca haklılığın ortaya çıkacaktır?

alemsin dostum...oralet osmanın mekanına takılan herkeste espri yeteneği süper...

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    https://www.haberturk.com/dogalgazda...535310-ekonomi

işte bu habere istinaden bunları yazıyorum...
    Keko seni takip etmiyolarsa ben de NSHYDN değilim abi

Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

Sayfa 158/899 İlkİlk ... 58108148156157158159160168208258658 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •