Sayfa 258/899 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308358758 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 2,057 - 2,064 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Sen yaz Osman, ben yazmaya yoruldum. Asil parti 7'nin ustunde gelmisti. Seltek 8'lerde gelmisti nerdeyse 1.5 sene once. Ruhuna el fatiha.

2.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Ha yapilmiyor mu? Yapiliyor. Bu hissede bile Kene'nin 20 milyon lot almasini saskinlikla izledik.

Adam 7.50'den basladi 1 milyon lotla.

6.90'dan 2 milyon lot daha aldi.

6.70'den aldi...

6.30'dan....

5.40'a geldigimizde adamin elinde 6.50 maliyetli 20 milyon lot olmustu.

Daha once aldiklarini %10'u gorunce verirdi.

Niye asagi dogru maliyetlendigini anlamak mumkun degil. Cunku ustune yikti mallari adamlar.

Ustune bir de tasima maliyeti girdi aylardir.

Kim bilir, belki o araci kurumdaki ayni kisi/grup degildir ama... fazla islem yapan bir aracai degil. Bence ayni sahis. Yeterince paran varsa da pek onemi yoktur herhalde. Asagi dogru da yaparsin, yukari dogru da, ortaya da.
    Selam eski ortak bence hisse nereye giderse maliyeti de oraya taşımak lazım. O da ancak alınan malı düştükçe ekleyerek ve kısa tepkilerde çok az marjlarla sat al yaparak mümkün. Yükselişte de tam tersi yükseldikçe azaltıp geri çekilişlerde ocağı harlamak lazım. Yükselişler de belirli miktarı sabit tutmak. Düşüşlerde belirli maliyet hedefleri planlayıp üst limit belirleyip ona göre almak lazım. Gerçi geleceği sağlam güçlü hisseyi analiz edip bulmadıktan sonra gerisi boş düşen yada yükselemeyen hissede debelenip durmak anca zararı hafifletir.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,488
    Bu yeni gelip de sodayı sodacilara anlatan 10 nu 10 ile çarpan sonunda 10 bulan 10yil 10 ay 10 gün sonra 10 kuruş kazanmadan giden 10 uncu arkadaşsın

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Eşeğe semer alınırken fikri değil ölçüsü alınırmış. Benim veya kimsenin demesiyle hisse alıp satmayınız.

Alıntı Originally Posted by BARBA Yazıyı Oku
    Bu yeni gelip de sodayı sodacilara anlatan 10 nu 10 ile çarpan sonunda 10 bulan 10yil 10 ay 10 gün sonra 10 kuruş kazanmadan giden 10 uncu arkadaşsın
    Satislarinin %93'u YP oldugu icin o hesaplamalar tutmuyor, yani kur artisindan kaynakli buyuk kismi. 10 sene once dolar 1'lerde zaten.

Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Selam eski ortak bence hisse nereye giderse maliyeti de oraya taşımak lazım. O da ancak alınan malı düştükçe ekleyerek ve kısa tepkilerde çok az marjlarla sat al yaparak mümkün. Yükselişte de tam tersi yükseldikçe azaltıp geri çekilişlerde ocağı harlamak lazım. Yükselişler de belirli miktarı sabit tutmak. Düşüşlerde belirli maliyet hedefleri planlayıp üst limit belirleyip ona göre almak lazım. Gerçi geleceği sağlam güçlü hisseyi analiz edip bulmadıktan sonra gerisi boş düşen yada yükselemeyen hissede debelenip durmak anca zararı hafifletir.
    Hosgeldin Cover. Aynen senin dedigin gibi.

Ama sanayi hisselerinin yatirimcilari degisik oluyor genelde. Burda hikaye yazilir, para kazanilmaz. Kazancin bol olur umarim.

6.  Alıntı Originally Posted by BARBA Yazıyı Oku

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Selami abi, Soda 10 lira olacak, var mısın yok musun?

7.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Satislarinin %93'u YP oldugu icin o hesaplamalar tutmuyor, yani kur artisindan kaynakli buyuk kismi. 10 sene once dolar 1'lerde zaten.
    Sizin bu hisse de işiniz ne? Maliyet mi yüksek? Pek bir kotulediniz. Korktum valla. Maliyet 5.77 daha vakit varken çıkmak mi iyi olur ki. 6 ay kadar kalıp bir görmek istiyordum ama forumu okudukça moralim bozuldu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
     Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    kademeli almaya karar verdim... her kademe düşüşte bir önceki portföye göre yüzde 50 artıracağım...

1000 lot ile başladım. 5.93 den.
    şu mesajı görene kadar soda nın yükseleceğine inanıyordum....... Böyle yaparsan malı yıkabilirler üzerine aman deyim dikkat et...bari alım yerleri için marjı yüksek tut.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 258/899 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308358758 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •