Sayfa 298/899 İlkİlk ... 198248288296297298299300308348398798 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 2,377 - 2,384 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Bakın eğrisine..bu endekste sanki milletle dalga geçiyor.Elinde 2 milyar muhtemel döviz cinsi para var.Hala sanki mal toplayacakmış gibi senedi baskılıyor.Saat 11'e gelmeden 5,90 satıştaydı.HalkYatırımdan 25.000 lotu ben aldım.Ve sonra aklı başına gelip 5,95'i gösterdi.Spek efendi ; sanma ki alışlarım bundan ibaret.sen senedi düşürmeye devam et.Daha 225.000 lot katacağım portföyüme.Sen yeter ki düşür.
    Bir selam da size vereyim yolumuz bazı dostlarla benzer hisselerde kesişiyor. Demekki aklın yolu bir, iyi olacak gibi grafiği kesince göz ucuyla güzel yerlere doğru kayıyor insanın gözü. Bir de yatırım mantığını beğendiğim bir kaç arkadaşı (666, behzat) buralarda görünce yanlış işler yapmadığımı düşünüyorum. 31 Aralık günü dolar 5.8 in çok aşağısında kapatmadığı sürece 9 aylığa göre düzelmiş güzel bir 12 aylık beklentisi oluşur mutlaka

2. Her şey güzel, bir sorun var. meril tahtada hisse saklayan bir kurum değil. bugün aldıklarından kalan 1.5m lot var. bunu yarın satmak isteyebilir. bence tek risk bu

3.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Bir selam da size vereyim yolumuz bazı dostlarla benzer hisselerde kesişiyor. Demekki aklın yolu bir, iyi olacak gibi grafiği kesince göz ucuyla güzel yerlere doğru kayıyor insanın gözü. Bir de yatırım mantığını beğendiğim bir kaç arkadaşı (666, behzat) buralarda görünce yanlış işler yapmadığımı düşünüyorum. 31 Aralık günü dolar 5.8 in çok aşağısında kapatmadığı sürece 9 aylığa göre düzelmiş güzel bir 12 aylık beklentisi oluşur mutlaka
    Değerli Cover13 ; Soda iyi değerlendirebildiğim bir senet.Uzun yıllardır alıp satıyorum.Tabi her senede de para yetiştiremiyorum.Ama şimdi desem ki,borsanın en iyi senetleri arasında ilk 10'a girer, sanırım abartı yapmış olmam.Ancak,bunun spekinin bu kadar pervasızca senedi bu endekste burada tutması asla akılla bağdaşmaz.Bu spek yatırımcıyı resmen cahil yerine koyuyor. Mevduat faizlerinin %8-9 lara indiğinden haberi mi yok?
    Bildiğiniz gibi 9 aylıkta dolar 5,650 civarı hesaplandı.Yıl sonu 5,800'ün altına ineceğini sanmadığım gibi bu seviyeden de daha yukarı gitmesi ülke yararına.Faizin bu seviyesinde doların artık düşme lüksü yok.Sık sık bedelsiz ve güzel temettü veren bu senet tam bir uzun yatıırım senedi.Ben spekin senedi bu seviyelerde tutabilmesini kesinlikle gerçekte borsanın ne denli alıcısız olmasına bağlıyorum.Ama bir yerde de işime yarıyor.
    Sağlık ve bol kazanç dileklerimle, selam ve sevgiler...

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    Ahlatcı Yatırım ( http://www.ahlforex.com.tr/ ) Tarafından
    Hazırlanan Analiz:
    "SODA güçlü mali yapısına rağmen endeksteki son yükselişe katılamadı.
    Uzun süredir yatay fiyatlama gördüğümüz hissede kurdaki yukarı yönlü hareket ile tekrar para girişinin gerçekleştiğini görüyoruz. Teknik olarak 6,00 TL seviyesinin yukarı yönlü geçilmesi sonrasında aşağı yönlü trend 6,05 TL'nin de geçilerek kalıcılık sağlanması durumunda
    6,15 ve 6,55 TL hedefleri kısa vadeli tekrar gündeme gelebilir. 5,85
    TL 50 üssel GAO. aşağı yönlü geçilmemesi bu aşamada önemli."

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    Kağıt olmuş 6 lira 5 kuruş.

Sayfa 298/899 İlkİlk ... 198248288296297298299300308348398798 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •