Sayfa 41/899 İlkİlk ... 3139404142435191141541 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 321 - 328 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Gunu gunune takip ettiik, fiyatla da teyid ettik bunlari Nasuh. Sanki bilmiyorsun.

2.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Bir turlu gercekleri goremiyorsun su hissede diyorum.

Hisseyi goturen dolar. Dolarin ustundeki buyuk problemler de kalkti. Hane halki 220 milyar dolar olmus, tabana yayildi dolarlar.

120 milyon lotluk yuksek bir miktar gelmemek uzere gitti.

Kagit her yerde pazarlandi. Ozellikle de 2019'un basinda. Tabi ki yaptigi guzel hareketlerin buna katkisi var ama, kagidin da iyice tabana yayildigi gercegini degistirmiyor.

Yatirim masraflari, vs...

Yani belli bir sure sert mert birsey olacagi yok bunun. Ancak kalici olmayan tepkiler belki. Agalar ne isterse olur ama isin ozu: "herkeste olan mal kazandirmiyor kimseye" iste.

1 sene sonra sert tepki yapsa ne olacak. Herseyin fiyati en az 2 kat olmuyor mu o surecte? Yani o hayal bile basladigin yere donduruyor.
    Ben "gelmemek üzere gitti" kısmına takıldım. Nereden biliyorsunuz gelmeyecegini 666?_

Alıntı Originally Posted by muratertug Yazıyı Oku
    Ben "gelmemek üzere gitti" kısmına takıldım. Nereden biliyorsunuz gelmeyecegini 666?_
    Hisseyi alanlar uzun vadeciler. Bir Garanti ya da THY'deki hacim yok burda.

120 milyon lotu hissenin fiyatini 3 kat artirmadan alamazsin. 1 milyar liralik hisseyi basip cikan bunun hesabini yapmistir.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,488
    Hadi hemen moral bozup enseyi karartmayın, ilk düşen kağıt sodaymış gibi, neler neler düşmedi ki, soda düşmez, soda candır, patlıcandır kısmını yedirdi, o ayrı mevzu. Elde nevar;

Şirket sağlam bu ümitleri sürdürülebilir kılıyor, düştüğü yerden kalkarmı evet kalkar.
    Temettüsünü verir mi? azalma olsa dahi (yatırıma rağmen) evet verebilir istikrarı var.
    Döviz pozisyonu herkesin malumu (bu ülkede doların düşüşüne pozisyon alana daha raastlamadım.)
    Satış durdu mu, şimdilik durdu görünüyor (iki ileri bir geri kanal hareketleri haricinde)

Diğer taraftan;

Yabancı yüklü sattı. Blok karşılama kene haricinde yaygın dağıldı.
    Bu bu satış bugünden yarına geri toplanır mı? Çok zor.
    Cineri ecnebi beğenirmi, sanmam.
    Eyy işbankası olayı duruyor mu?, aportta bekliyor. Bölgeseli, içseli, falanı filanı herkesi kapsar.

Ben hissenin toparlanma/toplanma sürecinde olduğu kanaatindeyim,2023 ü bekleyen hele bir yılbaşını beklesin yahu
    Eşeğe semer alınırken fikri değil ölçüsü alınırmış. Benim veya kimsenin demesiyle hisse alıp satmayınız.

Ben tahtacı olsam sürüm sürüm süründürürum. Ortam buna gayet musait. Döviz kapanışı ve suanki durumu buna çok müsait, Çıktılar diğerlerine girdiler.. Diğerlerinden cikacalar da buna girecekler. Bilancoya kadar çok zaman var. Kurlardaki hareketlenmede bilanço yaklaştıkça rengini belli eder. Şimdilik çoğu şey endeksten yana ters hisselerden değil. Tabi birşeyler ya da bilmediğimiz birzeyler olursa işler değişir. bunlar bilindik şeyler. İyiki tahtacı değilim. Hahahaha yatırım tavsiyesi değildir.
    "Yaşam kendini tecrube edemeyecegin kadar kısa ise başkalarının tecrübelerini deneyebilecegin kadar uzun" Yazdıklarım söylediklerim ve düşüncelerim yatırım tavsiyesi değildir.

BARBA ozetlemis iste.

Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Ben tahtacı olsam sürüm sürüm süründürürum. Ortam buna gayet musait. Döviz kapanışı ve suanki durumu buna çok müsait, Çıktılar diğerlerine girdiler.. Diğerlerinden cikacalar da buna girecekler. Bilancoya kadar çok zaman var. Kurlardaki hareketlenmede bilanço yaklaştıkça rengini belli eder. Şimdilik çoğu şey endeksten yana ters hisselerden değil. Tabi birşeyler ya da bilmediğimiz birzeyler olursa işler değişir. bunlar bilindik şeyler. İyiki tahtacı değilim. Hahahaha yatırım tavsiyesi değildir.
    Patlat bakalım bir sarki. Kaç kadeh kırıldı sarhoş gönlümde rubato dan.
    Yazdıklarım tabiki gönlümden geçen değil yüzde bilmem kaç düşmüş sirketimde. Ama bu soda yahu. Bakalım daha önceki beklemelerimi egale edecekmi? Diger taraftaki sirketlerim ne kadar guclenirse bu o kadar beklesin isterim. Çıkarsa da zaten bende. Net.. Ytd.

20 gunluk 50 gunlukortalamalari yukari kiracak haftaya insallah..o zaman buralari gorururuz
    Ytd

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 41/899 İlkİlk ... 3139404142435191141541 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •