Sayfa 441/899 İlkİlk ... 341391431439440441442443451491541 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 3,521 - 3,528 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Birleşme ile hisse fiyatının şimdilik bir alakası yok, firmaların defter değerlerini eşitlemeli piyasa.
    Aslolan ortaya çıkacak olan sinerjidiir, piyasa onu fiyatlamalı.
    Şuanki PD/dd bakarsak soda ve anadolu cam diğerlerine nazaran pahalımı yani.

2.  Alıntı Originally Posted by teo6741 Yazıyı Oku
    Şuanki PD/dd bakarsak soda ve anadolu cam diğerlerine nazaran pahalımı yani.
    En ucuz olanı trkcm
    sonra şişe, soda andcm, dnzcm olarak sıralanır, ucuz olanlar illada yukarı çekilecek demek değil tabi. Teoride yukarıdakileri aşağı vererekte eşitleyebilirler, buna kimse bir şey diyemez.
    tekrar olacak ama olsun, aslolan ortaya çıkacak olan firmanın fiyatlanmasıdır. grup Fetret dönemini atlatıp harekete geçti, bu değişim dönüşüm pozitif yonde fiyatlanmalıdır.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509

SODA - Soda Sanayii

Bu hafta ne olacak bakalım. Umarım bu hareketlilik 1 günle sınırlı kalmaz . Kaldı ki soda nasibini hiç almamışken...
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

4. Hocam ben pd dd ve fk bakmıyorum kendi sistemim farklı. Bence hem gidişatı hem karlarına göre fiyatı en ucuz olan tartışmasız soda, eğer ayrı şirketler olarak kalsa 2 3 Yılda en iyi performansı göstereceğine her bahse girerdim ki zor kazanılmış paramla o bahse girmiştim de 1 ay soda taşıdım sonuçta. Bundan sonra aşağı yukarı her şey olur bu tarz süreçlerde, halka arzlarda vb. bulunmamayı tercih ediyorum hayırlısı olsun eğer elimde kağıt olsa en büyük korkum pwc'nın da sizin gibi bakması olurdu ki muhtemelen öyle değerleme yaparlardı ben almayayım.
     Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Sizinle yanlış bir yorumu yan yana koyamadım
    nasıl oluyorda en ucuzu soda oluyor?
    defter değerleri ortada iken?
    Defter değerlerinde kafanızdaki soru işaretlerinizden de haberdarım! sorguladığınız şeyleride biliyorum

O kafanızdaki sorularınız bu grup için olmamalı (Demir başlar konusunda haklısınız) Türkiye sınırlarını aşan firmalar bunlar.

5.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Birleşme ile hisse fiyatının şimdilik bir alakası yok, firmaların defter değerlerini eşitlemeli piyasa.
    Aslolan ortaya çıkacak olan sinerjidiir, piyasa onu fiyatlamalı.
    Yanlışınız var defter değeri önemli değil şirketin pwc değerlemesi önemli.şimdi benimbir şirketim var arabası binası osu busu defter değerim 1 milyar deftr üstünde ama benim şirketim yıllık 1 .1 milyar kar ediyor hadi satıyoruz şirketi defter değeri 1 milyar bu fiytamı satacaz.değerleme çok farklı .3 haftaya değerleme çıkar o zamana borsadada fiyatlamalar değerleme fiyatlarına açıklama gelmeden ulaşır.şimdilik algı oluşturup sodayı baskıladılar 1 hafta sonra işler değişebilir.dikkatli olun .

6.  Alıntı Originally Posted by cancan5001 Yazıyı Oku
    Yanlışınız var defter değeri önemli değil şirketin pwc değerlemesi önemli.şimdi benimbir şirketim var arabası binası osu busu defter değerim 1 milyar deftr üstünde ama benim şirketim yıllık 1 .1 milyar kar ediyor hadi satıyoruz şirketi defter değeri 1 milyar bu fiytamı satacaz.değerleme çok farklı .3 haftaya değerleme çıkar o zamana borsadada fiyatlamalar değerleme fiyatlarına açıklama gelmeden ulaşır.şimdilik algı oluşturup sodayı baskıladılar 1 hafta sonra işler değişebilir.dikkatli olun .
    Bekleyip göreceğiz, ben zaten trkcm'ı ucuz buluyor almayı düşünüyordum gelen haberlede aldım

nasip bakalım.

7. bütün yazılanları okuyunca borsanın altın kuralı ortaya çıkıyor. hiç kimse memnun değil. o zaman ne diyoruz herkez satarken al herkez alırken sat.bende cumadan araniza katıldım. hacim etkiledi beni.
    Tekkeyi Bekleyen Çorbayı İçer

Sayfa 441/899 İlkİlk ... 341391431439440441442443451491541 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •