Sayfa 449/899 İlkİlk ... 349399439447448449450451459499549 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 3,585 - 3,592 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Resim yukleme basarisis diyor anlamadim. Ykb garanti ak ve is alicili. Teb yf deniz credit saticili.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Böyle asimetrik yazıp milletin moralini bozmak istemiyorum ancak...
    Aylardır böyle alçak alçak sürünmesinin sebebi bu b.ktan birleşme haberiymiş meğer,
    Elbette ky olarak tüm hesap kitap ince kalın ve kaba analizlere rağmen eşşeği yürütemeyişimiz.
    Ve deli gibi önceden haberi olupta hisse satan sevgili büyük yatırımcılarımız...
    Ve haber düştüğü anda önce silkele sonra tepeden mal boşalt taktiği...
    Bütün bu denklemleri yerli yerine koyunca aslında bu hisseden bir halt olmayacağı apaçık ortada
    Yanarım yanarım bu rallide bu gerizekalı hisse yüzünden portföyümün bir kısmı neredeyse yerinde saydı.
    Şimdi aslında direk satmam lazım ama geçen zamana ve avcumu yalamama kızıyorum zoruma da gidiyor.
    Bu aptal hisse bence rahmetli olmuştur. Alçak alçak buralarda sürünerek ömrümüzü çürütmeye devam edecektir.
    ŞAYET yukarılara gidecek olsaydı taa 5 6 ay öncesinden 40 50 tl leri bulmuştu bizde yav ne oluyor diyene kadar bu haberle elimize 60 70 tl lerden verirlerdi. Bu senaryo değişmez.
    Bunu buraya niye yazdım bilmiyorum ama çok sinirliyim.
    Aslında hukuk iyi çalışsa yalnızca benim gibi bir basit yatırımcı bile dava açsa bu birleşmeyi yapamazlar.
    Gerekçe: Ben bu hisseyi soda hissesi olarak temeline bakarak aldım sizin aldığınız aptal birleşme kararı beni bağlamaz ama nerde öyle bir sistem.
    Neyse yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir asla da olamaz kişisel hezeyanlarımdır. Bu yazılanlara bakarak yatırım kararı filan alınamaz...
    Geçmiş olsun bana...

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Resim yukleme basarisis diyor anlamadim. Ykb garanti ak ve is alicili. Teb yf deniz credit saticili.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    https://resimyukle.xyz/

bu site iyi.
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by kaiserx Yazıyı Oku
    Böyle asimetrik yazıp milletin moralini bozmak istemiyorum ancak...
    Aylardır böyle alçak alçak sürünmesinin sebebi bu b.ktan birleşme haberiymiş meğer,
    Elbette ky olarak tüm hesap kitap ince kalın ve kaba analizlere rağmen eşşeği yürütemeyişimiz.
    Ve deli gibi önceden haberi olupta hisse satan sevgili büyük yatırımcılarımız...
    Ve haber düştüğü anda önce silkele sonra tepeden mal boşalt taktiği...
    Bütün bu denklemleri yerli yerine koyunca aslında bu hisseden bir halt olmayacağı apaçık ortada
    Yanarım yanarım bu rallide bu gerizekalı hisse yüzünden portföyümün bir kısmı neredeyse yerinde saydı.
    Şimdi aslında direk satmam lazım ama geçen zamana ve avcumu yalamama kızıyorum zoruma da gidiyor.
    Bu aptal hisse bence rahmetli olmuştur. Alçak alçak buralarda sürünerek ömrümüzü çürütmeye devam edecektir.
    ŞAYET yukarılara gidecek olsaydı taa 5 6 ay öncesinden 40 50 tl leri bulmuştu bizde yav ne oluyor diyene kadar bu haberle elimize 60 70 tl lerden verirlerdi. Bu senaryo değişmez.
    Bunu buraya niye yazdım bilmiyorum ama çok sinirliyim.
    Aslında hukuk iyi çalışsa yalnızca benim gibi bir basit yatırımcı bile dava açsa bu birleşmeyi yapamazlar.
    Gerekçe: Ben bu hisseyi soda hissesi olarak temeline bakarak aldım sizin aldığınız aptal birleşme kararı beni bağlamaz ama nerde öyle bir sistem.
    Neyse yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir asla da olamaz kişisel hezeyanlarımdır. Bu yazılanlara bakarak yatırım kararı filan alınamaz...
    Geçmiş olsun bana...
    hayal yazdıkların. zaten belirtmişsin sinirle yazmışsın. 40-50 olmazdı bu hisse hiç bir zaman. Patron kağıdı mı bu? insanlar paramız muhafaza olsun temettü alalım diye alıyor bunu.

5. Şayet hayırlı bir birleşme olsaydı emin ol olurdu

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by kaiserx Yazıyı Oku
    Şayet hayırlı bir birleşme olsaydı emin ol olurdu
    şirketin/grubun aurasına aykırı o hareket. o fiyatlar iki türlü olurdu:

1- şirket ele ayağa düşüp Galip vs. gibi herfilerin eline düşecek,
    2- apple/tesla ile filan JV açıklaması yapacak.

hayırlı gelişme derken kağıt dolar/tl deki aşırı hareketliliğin ardından anormal oranda kar yazmasına rağmen 100% artmamış. bundan olumlu gelişme ne olabilirdi ki soda için? 2 milyar dolarlık yatırım açıklaması yaptı kağıt %50 düştü. bu kağıdı güvenli yapan şeyler:

1- görece yüksek temettü ödemesi
    2- yüksek döviz stoğu, nakit pozisyonu
    3- borçsuzluğu
    4- düzenli artan kar marjı, üretim iyileştirmeleri ve FAVÖK beklentileri.

Kulcunun temettulerini param parca etti camcilar. Ac kurtlar gibi saldirdilar bulunca. Bunun temettu cetesi de hem kuzusundan, hem buzagisindan oldu. Hem de endeksin yukselisini kacirdi. Yazdiklari hikaye ile kaldilar.

Tupe, Petkim'e veya oteki vakit kaybettiren hisselere bakin temettu icin.

Diyecegim de, Petkim'inkileri de Azeriler talan etti! Bir rahat yok su garibim temettuculere.

Keko baba bile bunda is yok dedi, durmadi. Gitti 1 ayda %50 vurdu Karel'de. Keko durmuyorsa birsey bildigindendir.

Sayfa 449/899 İlkİlk ... 349399439447448449450451459499549 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •