Sayfa 466/899 İlkİlk ... 366416456464465466467468476516566 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 3,721 - 3,728 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1. Burda birleşme olacaksa SODA yı dışarda bırakıp diğer camları birleştirmeleri lazım.. Hepsi cam üretiyor, SODA camda ve diğer sektörlerde kullanılan soda külü ve krom kimyasalları üretiyor..

Ayrıca asıl önemli konu şu:
    Değerleme yapılacaksa SODA için kesinlikle ABD yatırımı hesaba katılarak değerleme yapılmalı, çünkü ABD yatırımı için bundan birkaç ay önce SODA'dan 440mTL para çıkışı oldu..
    ve aylardır ABD şöyle karlı böyle karlı reklam sunumları yaptılar.. millet ABD beklentisiyle hisseye girdi veya elindekini arttırdı falan..

şimdi özsermaye yöntemiyle veya piyasa değeri yöntemiyle değerleme böyle yatırım beklentisi olan hisselerde yanlış olur ki tekrar hatırlatırım ABD İÇİN 440mTL PARA ÇIKIŞI OLDU... ABD yi katmak zorundalar...

TÜM aracı kurum raporlarında İNA değerlemeleri 9TL üzerinde çıkıyor...

Bu sene GENEL KURUL çok tartışmalı geçer..

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Değerleme raporu ne zaman gelir acaba öngörüsü olan var mı?

3. birisi cumhurbaşkanına ihtarname çekmek için notere gitmiş. sonra gözaltına alınmış.

4. bence bu şirket birleşme işinde de mahkemeye gidecekler olacaktır.

Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    Mantıklı bir hareket fakat ben 1 sodanın en kötü 1.15-1.20 şişe yapacağını düşünüyorum . Böyle bir durumda mevcut fiyatlarda soda daha cazip durumda , bundan ötürü şişeye geçişi veya şişe almayı doğru bulmuyorum .
    soda yı satmamak için bunu yapıyoruz. bende soda yı değerli buluyorum, lakin bunların ne hesap çıkaracakları belli değil. diğer taraftan şişe de ucuz, üstelik birleştiklerinde imkb 10 a giren hissenin değerlemesi daha yüksek yapılır.

6.  Alıntı Originally Posted by syılmaz Yazıyı Oku
    Anlamadığım bir konu var, bileniniz var ve cevaplarsa sevinirim.

Soda, Trakya Cam, Anadolu Cam ve Denizli Cam hisselerine Şişe Cam verileceğine göre, sermaye artışına gidilmesi gerekiyor. Şu an Şişe Cam'ın %67.11'i İş Bankasının. İş Bankası'nın birleştirilecek hisseler üzerinde doğrudan ortaklığı olmadığı için, sermaye artışı sonrasında Şişe Cam'daki payının yüzdesel olarak azalması gerekmiyor mu? Eğer öyle ise bu İş Bankası'nın aleyhinde bir gelişme olmaz mı?

Bu sorunun cevabını bulamıyorum, kaçırdığım bir şey mi var acaba?

Bir de burada sürekli yok İş Bankası şöyle saygın, yok Şişe Cam şöyle saygın vs. hepsi hikaye.

2016-2017 yıllarında iflasın eşiğindeki TSGYO'yu İŞ GYO ile birleştirip, borçlarını İŞ GYO'ya yıkmaya çalışmadı mı ana şirketimiz? Birleşmenin oylandığı genel kurula katılıp şerh düşen ve tutanağa işleten bir yatırımcının mahkemeye gitmesi ve gerçek ayrılık fiyatının o gün belirlenmiş ayrılık fiyatının sanırım 2-3 katı gibi birşey çıkacağından korkan yönetim, birleşmeyi iptal etmişti. Bu vatandaş mahkemeye gitmese, uluslararası camiada pek saygın yönetimimiz batık TSGYO'nun borçlarını İŞ GYO yatırımcılarına kitlemişti.
    50% ozkaynak, 50% karlilik uzerine istiraklerin sise grubu icindeki degerlerini kestirmeye calistim; isbank nihayeten ortaya cikacak yapida istiraklerdeki azinlikl hissedarlara verilecek paylar neticesinde, munzam sandik haricinde hakim ortak konumunu kaybedebilir. bu durumun farkinda olmadiklarini sanmiyorum kendilerinin..

alttaki twitte bir ozeti var bu konuda dusuncelerimin:

https://twitter.com/derAlteFritz_/st...11110139916288
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    50% ozkaynak, 50% karlilik uzerine istiraklerin sise grubu icindeki degerlerini kestirmeye calistim; isbank nihayeten ortaya cikacak yapida istiraklerdeki azinlikl hissedarlara verilecek paylar neticesinde, munzam sandik haricinde hakim ortak konumunu kaybedebilir. bu durumun farkinda olmadiklarini sanmiyorum kendilerinin..

alttaki twitte bir ozeti var bu konuda dusuncelerimin:

https://twitter.com/derAlteFritz_/st...11110139916288
    Her zaman faydali bilgilerin icin tesekkurler 47.

Rica etsek de vaktin oldugunda bir yere eski-yeni diye toplasan bunlari. Referans olur degisik topiklerde. Benim kafam karisti acikcasi eskisi neydi, yenisi nasil oluyor diye.

Sayfa 466/899 İlkİlk ... 366416456464465466467468476516566 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •