Sayfa 502/899 İlkİlk ... 2402452492500501502503504512552602 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 4,009 - 4,016 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    ANKET-BIST100 Endeksi'nin güne hafif satışlarla başlaması bekleniyor
    10/02/2020 09:25:43

Analistlerin BIST100 Endeksi açılış fark değerine ilişkin medyan tahmini -155, ortalama tahmin ise -95 oldu.
    Foreks'in 35 aracı kurum analisti ile yaptığı ankette, en yüksek beklenti +844 puan olurken, en düşük beklenti -867 puan olarak gerçekleşti.
    Ankete katılan 35 analistin 14'ü pozitif, 21'i ise negatif açılış tahmininde bulundu.

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    *ünlü & co, soda sanayi için hedef fiyatını 10,0 tl'den 10,5 tl'ye yükseltti, tavsiyesi 'al'
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

3. 7.80 den az bi miktar hissemi satışa koydum..

bakarsın beklenmedik bir gelişme olur, tahtayı çizerler..fakirin umuıdu bitmezmiş misali.... )))))

eskiden tophane'de, adam eline tebeşiri alırdı, kara tahtanın başına geçer, tüm kademeleri e aşağıdan en yukarı çizerdi... '' tahtayı çizdim, en üst kademeden satmak isteyen versin malını'' der idi.. sağ omuz düşük bir şekilde, artist artist bi bakış atar, otururdu yerine... borsanın ilk binasının orada bi kahvehane vardı, yeşil masa örtülü... çantayla gelirdi hissedarlar,,, satıyorum, ereğli/petkim v.s derlerdi,, hiç unutmam, vestel iflas ederken italyanlardan fransızlara v.s devirler olmuştu sanırım. 500.000 lira idi fiyatı... petkim de ha keza öyle.. en rezil hisse ereğli idi..hep zarar bilanço ile..

şimdi durumlar değişti,,, tek tuş yapıyorlar,,, manüpilatörler var.. insider ayyuka çıkmış. parası olan şahıs, iflaslık şirkete bile %500 prim yaptırabiliyor.. sığ tahtalar cambaz dolu. spk uyuyan güzel.. şirketler yatırımcı soymak için halka arzediliyor..

iyi şirketler süründürüyor... gerçek yatırımcı küstürülüyor..

nostalji biraz buruk oldu.. idare edin... hissenin fiyatına ve temel analizine bakınca, hafif bi sitem ettim..

hayırlı kazançlar cümleten.

hiç vazgeçmedim.... temeli sağlam hisseye yatırım yapmaya.. o nedenle halen yatırımcı olarak silinmedim piyasadan...
    yazdığım öngörüler sadece fikir alışverişi amaçlıdır. yatırım maksadı ile kullanmayınız...

4.  Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    *ünlü & co, soda sanayi için hedef fiyatını 10,0 tl'den 10,5 tl'ye yükseltti, tavsiyesi 'al'
    Bu nedir ya? Ne zaman cikacak 10.50ye? 6 ay sonra SODA diye bir kagit kalmayacak.

Allah beni utandirsin

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

5.  Alıntı Originally Posted by rACE Yazıyı Oku
    Bu nedir ya? Ne zaman cikacak 10.50ye? 6 ay sonra SODA diye bir kagit kalmayacak.

Allah beni utandirsin

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Hedef fiyatlari normalde 1 yil icin verilir ama bunlar 6 ay icin vermisler zaar.

6.  Alıntı Originally Posted by BARBA Yazıyı Oku
    Sözün bittiği yer. Arkadaşım hukuk geriye islemez denen şey işte 1.1.2020 diyemez denmesidir.

Neyse ben bu tartışmadan çekilme kararı alıyorum ayrılma bedeli olarak da herturlu rakamı kabul ederim. Bu nedir allah aşkına.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    üstat arada o dendiği de oluyor. aşağıda gönderdiğim linkteki kanunun kabul tarihine ve sonra kanunu açıp yürürlülük maddesine bakarsan örneğini görebilirsin.

https://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/...?kanun_no=7218

Sagol blue. Bu ilginc. Ben de BARBA gibi geriye dogru karar alinmasi hukuka aykiri olarak biliyordum. Burda resmi gazetede yayinlanmasindan 28 gun oncesini baz almis.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,488
     Alıntı Originally Posted by the blue Yazıyı Oku
    üstat arada o dendiği de oluyor. aşağıda gönderdiğim linkteki kanunun kabul tarihine ve sonra kanunu açıp yürürlülük maddesine bakarsan örneğini görebilirsin.

https://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/...?kanun_no=7218
    Vallahi sn. blue kanunun geçerliliği 1.1.2020 diyor haklısın ama bilmiyorum yeni khk lık ile düzenleme midir veya istisnayi bir durumu mu var yoksa bunun olma ihtimali yok, hele hele uluslar arası yasalarda çok ceza işlemine konu olur ben yaptım oldu içeride yense de işin birde uluslar arası boyutu var. Ya da şeyden olabilir mi ulan mezarlık yasasına faailin asli unsuru ölü, ölü de itiraz etmeyeceğine göre koy gitsin demişlerdir. şaka haa.
    Eşeğe semer alınırken fikri değil ölçüsü alınırmış. Benim veya kimsenin demesiyle hisse alıp satmayınız.

Sayfa 502/899 İlkİlk ... 2402452492500501502503504512552602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •