Sayfa 503/899 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553603 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 4,017 - 4,024 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1.  Alıntı Originally Posted by the blue Yazıyı Oku
    üstat arada o dendiği de oluyor. aşağıda gönderdiğim linkteki kanunun kabul tarihine ve sonra kanunu açıp yürürlülük maddesine bakarsan örneğini görebilirsin.

https://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/...?kanun_no=7218
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Sagol blue. Bu ilginc. Ben de BARBA gibi geriye dogru karar alinmasi hukuka aykiri olarak biliyordum. Burda resmi gazetede yayinlanmasindan 28 gun oncesini baz almis.
    Ben ilgili linke de tıkladım ama olayı anlayamadım yav. Nerde yazıyor geriye dönük kanun uygulandığı?

Edit : Haaa taam taam. En üstreki Kanun yazısına tıklayınca Bu kanun 1.1.2020 den itibaren yürürlüğe girer diyor ama C.Başkanına gelişi ve onaylayışı 30-31 Ocak 2020. Geriye dönük uygulanmış.

Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Ben ilgili linke de tıkladım ama olayı anlayamadım yav. Nerde yazıyor geriye dönük kanun uygulandığı?
    ocak 28'inde karar alınmış, ocak ayının 1'inden itibaren geçerlidir diyor.

mezarlık yasası da tam ironi olmuş adalet ölmüş

3.  Alıntı Originally Posted by BARBA Yazıyı Oku
    Vallahi sn. blue kanunun geçerliliği 1.1.2020 diyor haklısın ama bilmiyorum yeni khk lık ile düzenleme midir veya istisnayi bir durumu mu var yoksa bunun olma ihtimali yok, hele hele uluslar arası yasalarda çok ceza işlemine konu olur ben yaptım oldu içeride yense de işin birde uluslar arası boyutu var. Ya da şeyden olabilir mi ulan mezarlık yasasına faailin asli unsuru ölü, ölü de itiraz etmeyeceğine göre koy gitsin demişlerdir. şaka haa.
    ya tabi üstat bu şimdi Rahşan Hanım için düzenlendiği ve bütün partilerin mutabakatı olduğu için yürürlük tarihi olarak geçmiş bir tarih belirlendi, yine de buna benzer düzenlemelerin nadiren de olsa yapıldığını belirtmekte fayda var. Meclise gelen ve bizi ilgilendiren düzenlemeyi de içeren teklifin yaklaşık 1-1.5 ay içinde yasalaşmasını beklerim ben. Bununla birlikte geçmişe dönük bir yürürlülük düzenleyeceklerini de sanmam.

Rica ederim 666.

Alıntı Originally Posted by the blue Yazıyı Oku
    ya tabi üstat bu şimdi Rahşan Hanım için düzenlendiği ve bütün partilerin mutabakatı olduğu için yürürlük tarihi olarak geçmiş bir tarih belirlendi, yine de buna benzer düzenlemelerin nadiren de olsa yapıldığını belirtmekte fayda var. Meclise gelen ve bizi ilgilendiren düzenlemeyi de içeren teklifin yaklaşık 1-1.5 ay içinde yasalaşmasını beklerim ben. Bununla birlikte geçmişe dönük bir yürürlülük düzenleyeceklerini de sanmam.

Rica ederim 666.
    Bu bilgiler icin cok sagol. Ben de dusunuyordum kimin icin oldugunu.

Savaşa mı girdik? Bu nee...
    Yorumlarım Yatırım Tavsiyesi Niteliğinde Değildir.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,488
    Fiyat an itibarı ile 6.23
    Nasıl bir sabit fiyat ise 6.40 da musade ediyor, 6.38 de, 6,30 a da daha yerim var diyor.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Eşeğe semer alınırken fikri değil ölçüsü alınırmış. Benim veya kimsenin demesiyle hisse alıp satmayınız.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,488
    Nush böbreği sattinmı, bende bişey kalmadi

Eşeğe semer alınırken fikri değil ölçüsü alınırmış. Benim veya kimsenin demesiyle hisse alıp satmayınız.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by BARBA Yazıyı Oku
    Nush böbreği sattinmı, bende bişey kalmadi

abi şu an öküzün trene baktığı gibi eriyen liralarıma bakıyorum. kader utansın. dostum putin le kalleş eset, ulu hakanın ölüm yıldönümünde yine sapladılar arkamızdan hançeri. 1 haftada 13 şehit + 1 milyon yeni Suriyeli!
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

Sayfa 503/899 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553603 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •