Sayfa 515/899 İlkİlk ... 15415465505513514515516517525565615 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 4,113 - 4,120 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Hisse alım fiyatı kanun tasarısında olduğu gibi son 6 ay olursa ve bir şekilde şişe bunu uygulamak zorunda kalırsa diye mi fiyat burada tutulur diyorsun. Yani AORT ayarlama bunun için mi ?
    Sadece Sise'ye ozel degil.

Ikincil halka arz, blok satisi, birlesme vs olacagi zaman hissenin fiyati baskilaniyor. Cunku ayrilma/cagri fiyati olarak son 1-6-12 ay'in ortalamasi aliniyor, ya da onlar uzerinden pazarlik yapiliyor. Hisseni fiyatinin inmesi yani sirketin isine de gelir (daha ucuz fiyatttan almis oluyor hisseleri yatirimcisindan).

Ya da hisseleri belli fiyatlardan alma gudumunde olan para odaklarinin isine gelebilir.

Kisacasi bu olaylar genel olarak baski oluyordu hisse fiyatlari uzerinde.

Degerleme raporlarina bakarsak sirketin piyasa degeri, yani fiyati agirlikta aslan payini aliyor. Niye? Cunku piyasa en guzel sekilde sirketi fiyatlar mantigindan yola cikiliyor.

Sirketin PD'sinin agirliginin en son cimentolardaki degerleme raporunda %50'den %25'e indirlimis bence olumlu olmus. Yani fiyat baskilamanin cok fazla agirligi olmayacak.

Soyle dusunelim:

PD: 6
    INA: 8

Degerlemesi 7 cikiyor. Yani PD'nin etkisi oldukca yuksek. Ilk raporda emsallerine %5 vermislerdi, onu saymadim bile.

PD: 6
    INA: 8
    Emsalleri: 8

%25 - %50 - %25 oranlarini gozune alinca: 7.5 cikiyor, yani PD'nin etkisi azalmis oluyor.

Tabi rakamlar farazidir, ama bu degerlendirme daha adil oluyor ve PD'nin en onemli etken olmasini, yani hisse fiyatlarinin 1-2 sene baskilanmasinin onune gecmis oluyor.

Tabi burda dolar, yatirimdan para cikisi, vs gibi faktorler de vardi hisse fiyatinin baskilanmasinda. Neyin ne oldugnu daha iyi gorecegiz, ama sirket uzerindeki baski kalkmis olarak.

Herkes kayboldu aniden. Beni de alin araniza. Nerde adliye grubu??? Wap'ta mi, twitterde mi yoksa??? Muahahahahaha.

3.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Herkes kayboldu aniden. Beni de alin araniza. Nerde adliye grubu??? Wap'ta mi, twitterde mi yoksa??? Muahahahahaha.
    bence herkes satıp kaçtı.

"Birleşme ve bölünmelere adil fiyat getiriliyor"

TSPB Başkanı Keler, önemli nitelikte işlemler maddesi ile birleşme, bölünme, tür değiştirme ve imtiyaz maddelerinde sadeleşmeye gidildiğini bildirdi.

Ayrılma haklarından kimin yararlanacağı konusunun önceki düzenlemede yeteri kadar belirli olmadığını ifade eden Keler, daha önce kıstas olarak kullanılan son 30 gün işlem fiyatı yerine yeni düzenlemeyle "adil fiyat" kavramının getirileceğini söyledi. Keler, adil fiyata SPK'nın karar vereceğini, ayrıca adil fiyatın, bu yöndeki kararların kamuya açıklandığı tarihte sahip olunan paylar için kullanılacağını aktardı.

Yatırım fonları ile ilgili tüzel kişiliklerde gayrimenkul girişim sermayesi fonlarının tapu ve ticari sicil gibi işlemlerinde bazı aksamalar yaşandığına dikkati çeken Keler, bu durumun da tasarıda ele alındığını söyledi. Keler, gündemlerinde 50-60 maddenin daha bulunduğunu, onları da dönem dönem istişare ederek gündeme getireceklerini bildirdi.

https://www.dunya.com/finans/haberle...-haberi-462675
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

5. Birileri bu fiyatları beğenmeyip satıyorsa, birileride bu fiyatları beğenip topluyor. Bakalım 6 ay içinde kim kazançlı çıkacak.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    SPK 'nın adil fiyatı olabildiğince küçük yatırımcı lehine olacak anlaşılan.

İşkembey -i kübradan sallayarak söylüyorum ki piyasanın vermedigi çift haneyi SPK verirse şaşmamak lazım.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Adliye grubu beklemede . Aga sen de katıl bize varak gidek adliyeye, begenmezsek mahkemeye gireriz, beğenirsek halayımızı orada çekeriz. Anca beraber kanca beraber ,yağmasan da gürle.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

Sayfa 515/899 İlkİlk ... 15415465505513514515516517525565615 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •