Sayfa 556/899 İlkİlk ... 56456506546554555556557558566606656 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 4,441 - 4,448 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by mustafa68 Yazıyı Oku
    Hocam Ben de biraz mermi kalmıştı sıkayım mı biraz sodaya
    valla sen bilirsin abi. ben geçen 6.0x dan sıktım. bilsem bu sabah 5.40tan sıkardım senin de başına aynısı gelmesin de... iyi düşün.
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

2. Silkeliyo galiba sert buruyo 2-3 kademe sonra alıyo.

Kapanmis gitmis hissede ne yaziyorsunuz anlamiyorum. Babaya gelin.

4.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Kapanmis gitmis hissede ne yaziyorsunuz anlamiyorum. Babaya gelin.
    Yok abi belli olmaz bunkara vazgeçtik deyiverirler o zaman bşz çabuk fırlatız şişe ağır.

5. Burada ayrılma hakkı fiyatlaması ile zorunlu çağrı fiyatını karıştıranlar var.
    SPK başkanı ayrılma hakkı için 5 farklı kriter getirdiklerini ve bunlardan en yükseği ile ayrılma hakkının kullanılacağını röportajda belirtti.

Çağrı fiyatı ise önemli işlemlerde SPK ana ortaklara çağrıya çık bunu kabul etmeyen ortaklar isterlerse hakim ortağa hisselerini satarlar.

Cam grubunda birleşme var, burada şişe camın soda ortaklarına çağrı yapması bana göre imkansız (şişede para yok, üstelik çağrıda mal alırsa na ortaklık özkaynağı azalacak). Ancak birleşmeyi istemiyorum diyenlere hakim ortak iş bankası ayrılma haklarını ben üstleniyorum demesi gerekecek. Ocak ayı geriye doğru ağırlıklı ortalamaların ortalaması 6.36 . SPK başkanın açıklamalarına istinaden geriye yönelik bakıldığında 31 Ocak gerisindeki 6 aylık ortalama 6,40. Eğer bu ortalamaları TCMB reeskont faizi ile bugüne indirgerlerse daha da yukarıda olacak fiyat.(Adil fiyat için o fiyatları bugüne taşımak için yapabilirler, çağrı fiyatlamasında bu düzeltme yapılıyor.) Umarım yanılmıyorumdur.
    Yatırım tavsiyesi değildir, yazdıklarım şahsi düşüncelerimdir.

Sagol mescil de yaniliyorsun bence. Ayrilma fiyatinda AORT hikayesi kalkti yeni yasa ile. Yoksa birkac ayda serh koyup 6.32'den cikmasi garanti olan hisseyi kimse 5.40'a birakmazdi.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Çağrı fiyatıydı, ayrılma fiyatıydı, adil fiyattı... Her şey birbirine girdi . Kanun bu sürecin neresinden sonra işleyecek. Şirket tek taraflı bir şey deyince bütün süreç sadece ona mı bağlanıyor. Spk bir şey demedi . Onun dedikleri süreci nasıl etkileyecek. O da adil fiyat belirler o halde, benim açıkladığım tarih geçerli der .
    Şişe'nin açıklaması sadece bir fikir gibi , iş bankası bile işime gelmezse vazgeçerim diyor. O bile birleşme katiyetle gerçekleşecek demiyor.

Tamam arkadaşlar paylaşıyor kanun mevzuat ama onlar bile yeterince açık net değil
    Şişe yahut Spk çıkıp doğru düzgün bir açıklama yapmıyor süreç hakkında. Puslu havada kurtlarla dans ediyoruz.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Vallahi bunaldım artık yav, her taraftan cerahat akıyor. Bir yanda Suriye, bir yanda Libya , bir yanda virüs, bir yanda ekonomik belirsizlik . Deli bir değilki bağlayasın dert bir değilki ağlayasın.

Sayfa 556/899 İlkİlk ... 56456506546554555556557558566606656 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •