Sayfa 583/899 İlkİlk ... 83483533573581582583584585593633683 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 4,657 - 4,664 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Alıntı Originally Posted by muratertug Yazıyı Oku
    Hayır, arbitraj da yapamıyoruz. Sodadan sişeye geçsek yeni alınanlar ayrılma hakkından faydalanamaz derlerse kalırız öyle. Elimiz kolumuz bağlı seyrediyoruz.
    Sise'nin yaptiginda bir sorun yok. O yasa isi karistirdi. Yoksa AORT fiyati oldukca netti.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,488
     Alıntı Originally Posted by fellucede Yazıyı Oku
    Adamlar şişe ile sodanın fiyatını eşitleyecekler sanki adı herifler...toplamak isteseler buralarda hiç olmazsa düşüş durur. Ama şelale oldu şemsiye...
    Gidişat öyle görünüyor, her geçen gün fark azalarak düşüyorlar.
    İkisinide yapsınlar 1 lira hesaplaması da kolay olur öpülmesi de.
    Eşeğe semer alınırken fikri değil ölçüsü alınırmış. Benim veya kimsenin demesiyle hisse alıp satmayınız.

3. Soda yatırımcı ilişkilerinden Hande hanımın sorularıma mail ile cevabı:
    "SPK tarafından yayınlanacak olan ikincil mevzuat/tebliğ ayrılma hakkı fiyatı ve hakkın kullanımına ilişkin detaylarda referans olacaktır. Tebliğ henüz yayınlanmadığından konuyla ilgili sorularınıza şu aşamada yanıt vermemiz ne yazık ki mümkün değildir.

Soda Sanayii A.Ş. Olağan Genel Kurul’u 27/03/2020 tarihinde yapılacaktır.

Birleşme işleminin pay sahiplerinin onayına sunulacağı Genel Kurul tarihi ise aşağıdaki adımların tamamlanmasının ardından belirlenecektir.

1- Uzman Kuruluş Değerleme Rapor ve Görüşü’nün tamamlanması

2- Raporun SPK inceleme ve onayına sunulması

3- SPK’nın birleşme kararını ve Uzman Kuruluş Raporu’nu onaylaması

PwC’nin değerleme raporunu ne zaman tamamlayabileceğine ilişkin sorunuzla ilgi olarak ancak Şişecam Mali İşler Başkanı Sn. Görkem Elverici’nin 31/01/2020 tarihinde gerçekleştirdiği telekonferansta yer alan bilgilendirmeye atıfta bulunarak, “dileğimizin değerleme raporunun 1-2 aylık bir şekilde tamamlanması olduğunu†paylaşımını yapabiliriz.

Birleşme işlemine ilişkin tüm gelişmeler KAP üzerinden duyurulmaya devam edilecektir.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılaerımızla,

Hande Ozborcek"

4. Bu arada SPK nın bu tebliği ne zaman yayınlayacağına ilişkin bir soru da CİMER e yazdım. CİMER SPK ya iletmiş. Cevap gelirse paylaşırım.

5. CİMER e yazdığım metin:
    "25-02-2020 tarihinde kabul edilen bankacılık kanununda değişiklik içeren kanun teklifinde BİST de işlem gören şirketlerin birleşme işlemlerini düzenleyen maddeler mevcut. Sermaye Piyasası Kurulunca bu maddelerin nasıl uygulanacağını belirten bir tebliğ yayınlanması gerekmekte. Bu tebliğin ne zaman yayınlanacağı, bu konuda bir takvim olup olmadığı konusunda tarafıma bilgi verilmesini arz ederim. Saygılar."
    Sizler de gönderin bence. Ne kadar kalabalık olursak o kadar kaale alınırız.

Iste adamlar 500 senede yapmadilar, bir xik cikardilar tam Sise'nin karari uzerine. Olaylar karisti. Yoksa bu konular cok netti. 30-gun AORT, serh koy cik ne zaman almissan.

7. Ah ulan soda bu fiyatlardan seni kaçırmazdım ama şişe cam gibi yatırımcı düşmanı bir şirkete ortak olmak istemiyorum.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Arkadaşlar bilen biri beni bilgilendirsin şütfen.şimdi ayrılma hakkı ne zaman doğuyor olayın kamuya açıklandığı ilk tarihte doğrumudur?
    Peki yeni çıkan kanunun 39 maddesi ne diyor?Bu kanun yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer.
    Peki olay ne zaman halka duyruldu 30 ocak.kanun ne zaman yürürlüğe girdi 25 şubat.
    Şimdi ne diyorsunuz kanun geriye dönük işlermi diyorsunuz?

Sayfa 583/899 İlkİlk ... 83483533573581582583584585593633683 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •