Sayfa 597/899 İlkİlk ... 97497547587595596597598599607647697 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 4,769 - 4,776 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1.  Alıntı Originally Posted by metinkiran Yazıyı Oku
    En baştan itibaren Soda alımlarıma ve satışlarıma baktım. Banka üzerinden yaptığım satışlarda kar zarar hesabını satış sırasında ilk aldığım hisse senetlerini baz alarak yapmış. Acaba al sat yapınca elimizdeki eski tarihli hisse senetlerini satmış ve yeni tarihli mi almış oluyoruz. Bunun şunun için soruyorum eğer soda için birleşme ya da ayrılma tarihleri belirlenecek ve o tarihten öncesi geçerli olacaksa biz bu geçerli olabilecek hisseleri al sat yaparak kayıp mı ediyoruz? Deli sorular
    Sırf onun için al sat yapmıyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by metinkiran Yazıyı Oku
    En baştan itibaren Soda alımlarıma ve satışlarıma baktım. Banka üzerinden yaptığım satışlarda kar zarar hesabını satış sırasında ilk aldığım hisse senetlerini baz alarak yapmış. Acaba al sat yapınca elimizdeki eski tarihli hisse senetlerini satmış ve yeni tarihli mi almış oluyoruz. Bunun şunun için soruyorum eğer soda için birleşme ya da ayrılma tarihleri belirlenecek ve o tarihten öncesi geçerli olacaksa biz bu geçerli olabilecek hisseleri al sat yaparak kayıp mı ediyoruz? Deli sorular
    Ayrılma Hakkına Sahip Olan Pay Sahiplerinin ve Pay Tutarlarının Belirlenmesi
    SPKn’nda yapılan değişiklikle işlemin kamuya açıklandığı tarihteki pay sahiplerinin anılan tarih itibarıyla sahip olduğu paylar (takasın tamamlanmasına bakılmaksızın eşleşmiş emirler dikkate alınacaktır) için ayrılma hakkı öngörülmektedir. Bu kapsamda ayrılma hakkına konu edilebilecek pay tutarları, işlemin kamuya açıklandığı tarih itibarıyla sahip olunan paylardan, genel kurul tarihine kadar varsa yapılan satışların son giren ilk çıkar esasına göre ve gün sonu net bakiyeler üzerinden düşülmesi yoluyla belirlenir. Bir diğer deyişle, pay sahibinin işlemin kamuya açıklandığı tarihten sonra yaptığı yeni alımlar için ayrılma hakkı doğmayacak; yaptığı satışlar ise yapılan ek alımlardan olduğu sürece ayrılma hakkına konu payları etkilemeyecektir.

3. Saat 21:00 da camlara ve balkonlara çıkıp sağlık çalışanlara alkışlarla destek olmayı unutmayalım

4. Yılan hikayesi

Bu birleşme işi nerden çıktı yahu. Ne güzel Soda'mızı Şişe'mizi alıyorduk. Fiyatları da ucuzladı, ama belirsizlik sürdüğü sürece elim al butonuna gitmiyor.

Bu süreçte ne önerirsiniz? Şişe-Soda almaya devam mı yoksa beklemek mi lazım?

5. Helal olsun @isbankasi güvenlik görevlisi dahil çalışanlarına brüt 3.500 TL Corona Pandemisi görev ödeneği veriyor.. 👏🏼

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by mustafa68 Yazıyı Oku
    Helal olsun @isbankasi güvenlik görevlisi dahil çalışanlarına brüt 3.500 TL Corona Pandemisi görev ödeneği veriyor..
    Abi bir şubenin parasını soda şişe üzerinden benden aldı zaten
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

7.  Alıntı Originally Posted by mustafa68 Yazıyı Oku
    Helal olsun @isbankasi güvenlik görevlisi dahil çalışanlarına brüt 3.500 TL Corona Pandemisi görev ödeneği veriyor.. 👏🏼
    Öder kardeşim öder ...Şirketlerine yatırım yapan bizim gibi kazlar varken daha çok ödeme yapması gerekir.Aslında göstermelik olarak vereceği temettüleride vermesin çalışanlarına versin....Dişiyle tırnağıyla kazanıpta şirketlerine yatırım yapan bizim gibi ky daha çok yolmalısınızki çalışanlarınız mutlu olsun.....

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Onlar kendilerine müslüman, kendilerine adaletli , kendilerine demokrat , kendilerine halkçı, kendilerine Atatürkçü. Bana hiçbir değerden bahsetmesinler.

Sayfa 597/899 İlkİlk ... 97497547587595596597598599607647697 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •