Sayfa 679/899 İlkİlk ... 179579629669677678679680681689729779 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 5,425 - 5,432 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1. sn. toibek
    şikayetlerinizi yapın cimer vs. anca böyle etki edebiliriz. Herkes bu adaletsizliğe dikkat çekerse bir düzeltme gelebilir.
     Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Sonra şubat sonrası alan ve iade hakkı taninmayanlar sattı. Bu arada cam grubunda şişeye dönüşum katsayıları farkli ve adaletsiz olduğu için ortaya cıkan arbitraja kanıp yatırımcının elindeki soda hisselerini satmasını bekliyorlar ki iade için bütçeleri yeterli hale gelsin.

Sn pamuk tamda bu kısım can alıcı kısım işte,

Rapor var 4 adet yaklaşım ve ortalamlar var çıkan sonuçlar var iken,

Hatta yetkili şunu dedi,şirketlerimiz için çıkan değerlerden memnunuz diye,yani pwc nin çıkarttığı değerler tabiki 4 tane yöntemin ortalamasından hem ky kısmen mutlu iken,hemde patron mutlu iken,

Pwc şirketi işini yapmış iken,neden değişim oranlarını pwc şirketin 4 adet yöntemine göre çıkan gerçek değerlerinden yapmıyorsun,

Yapacağını söylemiş idin,hatta pwc nin amacı bu demiş idin(telefonla yetkililer bunu söylemiş ,hatta işk başvurudada gerçek değerlerin ortaya çıkması denmiş idi),

Gerçek değerin ortaya çıkmasını ne için istedin ozaman,birleşmede kullanmayacak idiysen,

Pwc nin çıkarttığı değerden değilde sadece borsa değerinden değerlendirip ,hem ayrılmayı,hemde asıl önemli olan kısmı değişim oranlarına göre değerlemeden çıkan şirket değerlerini vermiyecek idiysen,neden niye pwc şirketiyle anlaşıp bu değerlemeyi yaptın.

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by BARBA Yazıyı Oku
    Yazmayacam dedim ama söz hakkı doğduğu için yazıyorum kafanızda ki soruların cevapları geçmiş sayfalarda çok kere yazıldı geriye doğru bir okuyunuz.

Kaçtan şişeye dönüşecek? Elinizdeki soda lot sayısı ile 1,15 i çarpınız.

Otomatik mi dönüşecek? Kurula katılıp şerh düşmezseniz evet otomotik geçecek.

25 şubattan sonra bekleyenler enayi mi? sanmıyorum ve/veya bilmiyorum. 2 ay sonra 6,39 dan geri alcaksa şeytana takla attıran adamlar enayi mi??

Şimdi ki bilgilere göre evet 25 şubat geçerli yarın spk ne der bilemiyoruz, Daha fazla bilen arkadaş bana da faydalı olur..
    Arkadaşım senin dediğin 6,39 fiyat 25 Şubat öncesi alanlar için değilmi..???
    Benim Sorum 25 Şubat sonrası olan hissedarların hisseleri nasıl olucak...??
    Hangi hisseyi nasıl takip edecekler öncedende almışım sonrasıda...şimdi satsam birazını hangisinden gitmiş oluyor bana biraz saçma geldi kendilerine göre yapılan bir düzenleme görünen o..
    Madem çok olumlu dürüstçe yapılan düzenlemeyse neden hisse düşüşe geçti neden ???
    Neden yabancılar hisseden çıkmış 2 senelik periyotta..???
    Neden herkez feryat ediyor ?? Çünki haksızlık var alavere dalavere var....varda var....,

3. şimdi resmi gazetedeki tebliğ diyor ki :

1) Borsada işlem gören pay gruplarının her biri için, hakim ortak konumunun kazanıldığının veya hakim ortak konumunda bulunup ek pay alındığının kamuya açıklandığı tarihten önceki otuz gün içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması,

bunu kullanmışlar.

YENİ

II-23.3 sayılı Önemli Nitelikteki İşlemler ve Ayrılma Hakkı Tebliği Taslağı

diyor ki :

Ayrılma Hakkı Fiyatı
    SPKn’nda yapılan değişiklik ile ayrılma hakkına konu payların Kurulca belirlenecek esaslara göre adil bir bedel üzerinden satın alınması hükme bağlanmıştır. Bu kapsamda payları borsada işlem gören ortaklıklarda ayrılma hakkı kullanım fiyatı, SPKn’nun 27’nci maddesi ve II-27.2 sayılı Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği ile düzenlenen adil bedel esasına paralel olarak;
    İşlemin kamuya açıklandığı tarihten önceki son altı ay, bir yıl ve beş yıl içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatlarının ortalaması,
    Anılan tarihten önceki bir yıl içinde zorunlu pay alım teklifi yapılmış ise bu fiyat,
    Her bir pay grubuna ilişkin fiyatın tespiti amacıyla hazırlanan değerleme raporunda belirlenen bedel
    karşılaştırılarak bulunan en yüksek bedel olarak belirlenmiştir.

Payları borsada işlem görmeyen ortaklıklarda ise ayrılma hakkı kullanım fiyatının tespiti amacıyla işlemin kamuya açıklandığı tarihteki değeri esas alan değerleme raporu hazırlanması öngörülmüştür.

4. Arkadaşlar bu saatten sonra yapılacak şey ,Soda senedi olan herkesin Spk ya bu durumu iletmesidir.Burda bir manipülasyon da vardır..Grup hisselerinin fiyat tespiti için pwc yi görevlendir,sonra da fiyat yüksek çıkınca pwc nin değerlendirmesini hiçe say,sonra kendi değerlendirmesni dayat,arkasından da hissenin fiyatını iki günde %7-8 aşağı çek bu manipülasyon değil de nedir?Hatta sadece manipülasyon da değil binlerce yatırımcııyı kandırmadır..Piyasanın bir çok aracı kurumu hissenin lotuna 8-9 değer biçerken ki eskiden iş yatırım da bu değeri biçmişti arşivlerinde var.Şimdi İş yatırım kalkmış daha bir kaç ay önce lotuna 7.8 tl değer biçerken şimdi kalkmış lotuna 6.160 değer biçiyor.Bunların sahte yüzleri resmen sırıtıyor..Kasasında 498 milyon dolar olan ve tüm aktiflerinin %35 i dolar olan ve doların 7 tlye çıktığı bir piyasada emin olun bu birleşme olayı olmasaydı hisse şimdi piyasada en az 9-10 tl den işlem görürdü..Bir borsada küçük şirketlere bakın.Kasasında aktiflerinin %10-15 dolar olanlar bile 10-15 fk 2-3 defter değerleri çarpanları işlem yaparken kasasında aktiflerinin %35 i ve 498 milyon dolar olan Soda 5 fk ve 1 def değ ile işlem görüyor.Bu da yetmediği gibi üstelik hala aşağı çekip yatırımcıyı soyma çabasındalar..Tüm arkadaşların bu saatten sonra yapacakları şey spk yazmaları ve bu soygunu durdurmalıdır.

5. pwc yi mecbur kullanacaktı iş grubu. çünki spk diyor ki değerleme yöntemi de lazım.

yine spk diyor ki 30 günlük ortalamayla gelebilirsin.

sıkıntı burda...

ancak son çıkan tebliğ ise diyor ki. hepsini hesaplat en yüksek çıkan geçerli olur....

6. Ben Spk ya şikayet hakkımı kullandım, lütfen herkes yazsın, belki faydası olur.

7. Yetkili ifadesine göre
    . Mevcut tebliğ halen yürürlükte; süreçte daha fazla gecikmenin önüne geçmek için başvuruyu yürürlükteki tebliği dikkate alarak hazırladık ve başvuruda bulunduk.
    ayrılma hakkı kullanım fiyatlarının, yürürlükte olan mevcut tebliğ baz alınarak hesaplandığına dikkatinizi çekmek isteriz. SODA 6,39
    Yetkili ifadesine göre
    PwC tarafından yapılan değerlemenin yönetimin beklentisine uygun olduğunu
    Soda Sanayii için 9,3 Milyar TL

Temettü hariç 9,30 dan bu iş biter

8.  Alıntı Originally Posted by YATIRIMCI-X Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bu saatten sonra yapılacak şey ,Soda senedi olan herkesin Spk ya bu durumu iletmesidir.Burda bir manipülasyon da vardır..Grup hisselerinin fiyat tespiti için pwc yi görevlendir,sonra da fiyat yüksek çıkınca pwc nin değerlendirmesini hiçe say,sonra kendi değerlendirmesni dayat,arkasından da hissenin fiyatını iki günde %7-8 aşağı çek bu manipülasyon değil de nedir?Hatta sadece manipülasyon da değil binlerce yatırımcııyı kandırmadır..Piyasanın bir çok aracı kurumu hissenin lotuna 8-9 değer biçerken ki eskiden iş yatırım da bu değeri biçmişti arşivlerinde var.Şimdi İş yatırım kalkmış daha bir kaç ay önce lotuna 7.8 tl değer biçerken şimdi kalkmış lotuna 6.160 değer biçiyor.Bunların sahte yüzleri resmen sırıtıyor..Kasasında 498 milyon dolar olan ve tüm aktiflerinin %35 i dolar olan ve doların 7 tlye çıktığı bir piyasada emin olun bu birleşme olayı olmasaydı hisse şimdi piyasada en az 9-10 tl den işlem görürdü..Bir borsada küçük şirketlere bakın.Kasasında aktiflerinin %10-15 dolar olanlar bile 10-15 fk 2-3 defter değerleri çarpanları işlem yaparken kasasında aktiflerinin %35 i ve 498 milyon dolar olan Soda 5 fk ve 1 def değ ile işlem görüyor.Bu da yetmediği gibi üstelik hala aşağı çekip yatırımcıyı soyma çabasındalar..Tüm arkadaşların bu saatten sonra yapacakları şey spk yazmaları ve bu soygunu durdurmalıdır.
    Dün iki kez başvuruda bulundum. Bugünde aklıma temettü takıldı. Ayrılma fiyatını 6.39 belirliyorsun. Sonra 24 kuruş brüt,20 kuruş net ödeme yaptıktan sonra bana 6.39 yerine 6.15 fiyat vericeksin. Ne anladım ozaman ben bu temettuden, vermeseydin daha iyi. Temettü ödemesinden sonra bile (6.39)Bu rakamin sabit kalması gerekmez mi?

Sayfa 679/899 İlkİlk ... 179579629669677678679680681689729779 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •