Sayfa 704/899 İlkİlk ... 204604654694702703704705706714754804 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 5,625 - 5,632 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

"Şirketin operasyonel karlılığı beklentilerin üzerinde gerçekleşe de devam eden birleşme süreci nedeniyle, sonuçlara önemli bir piyasa tepkisi beklemiyoruz. Şişecam için 12 aylık hedef fiyatımız 5,31TL, birleşme raporunda açıklanan 1,15997x değişim oranı üzerinden, Soda Sanayi için 6,16TL hedef fiyata işaret ediyor."
    iş yatırım

Yediler güzelim şirketi,iç ettiler.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

2.  Alıntı Originally Posted by Korfez Yazıyı Oku
    İptali nasıl konuşuyoruz şöyle izah edeyim;

Borsadaki halka açık paylar;

SODA 370 milyon lot * 6.39 = 2.364 Milyar TL

SISE 511 milyon lot * 5.27 = 2.692 Milyar TL

TRKCM 352 milyon lot * 3.47 = 1.221 Miyar TL

ANACM 162 milyon lot * 4.46 = 722 Milyon TL

Toplam = 6 Milyar 999 milyon TL

31 Ocaktan 2020 sonrasında işlemlerden yani ayrılma hakkına katılamayacaklardan kafanıza göre düşün hadi yarısı olsun...Olmaz ya! Yarısı olsun! Siz İş Bankası 3.5 milyar tl parayı ödeyebilecek mi sanıyorsunuz?

Telekonferansta sorduk kendileri itiraf etti zaten, ayrılma hakkına yüklü bir talep gelirse iptal ederiz dedi. Gelmeme ihtimali var mı ? YOK!

Neden? 1) Her 10 sorudan 8 i ayrılma hakkı fiyatı üzerine 2) 1 saat 30 dakikalık toplantıya bir tane yabancı yatırımcı fon katılmadı 3) Hisse fiyatları ayrılma hakkının %5- %8 üzerine çıksa bile bu haktan faydalanmak isteyen çok sayıda yabancı fon çıkar , çünkü blok satışlar bundan öncede borsada piyasa değerinin ortalama %10 altından olmuştur... 4) Soda taşıyan yabancı bir fonyöneticisi şunu diyor...Döviz bol, ürettiğini satan güzelim şirketim varken, ben düz cam üreten inşaat otomotiv satışlarından etkilenen, net borcu olan Trkcm yada Şişe cam taşımak zorunda mıyım? İstemiyorum diyor... İşte bunların ayrılacağı da aşikar...

O yüzden işleri çooook zor....Hisseler sürünürken hele, her geçen gün lehimize...özetle iş SPK ya bile kalmayacak zaten işin faturası bunların boyunu mevcut hisse performanslarıyla çoktaaaan aştı....

He hisseler ayrılma haklarının %15-20 üstündedir o zaman kabul....bir ihtimal...Ancak ben iptale çok daha yakın olduğumuzu görüyorum...

Dolar olmuş 7.09 TL , daha şimdiden sadece kurdan 2Ç 250 milyon tl civarı kar oluştu...Şişe grubu bu şirketi bünyesinde eritmek istemekte haklı..Bende olsam isterim ama değerleme fiyatını öldürmüşler...Bütün piyasa analistleri 8.5-10 TL arası fiyat verecek , senin değerleme kurumun 5.50 TL çekecek! Buna SPK onay falan vermez, tam bir rezalet yaşanıyor....Bunu da zaten göreceksiniz..
    Birleşme iptal olmaz o yüzden değerleme firması na gitti ölümü gösterip sıtmaya razı olsun diye..
    Eleştirdiğin şirketler kâr eden şirketler bu şirketler üretim yapan bilançolarda gayet güzel ayrıca soda malını buraya satar şişe trakya olmasa neyle kiminle iş yapacak
    Mesele değerleme firması düşük belirlemesi şeytan ayrıntıda gizlidir....

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    hiç bir fikrim ve önerim yatırım tavsiyesi değildir. Ciddiye alınmasın sorumluluk kabul etmiyorum

3.  Alıntı Originally Posted by promethe Yazıyı Oku
    Güzel bir paylaşım olmuş.. twiti alintilayip yorumlayalim.. şirketleri ve spk.gov.tr etiketliyelim bizlerde paylaşalım.. okuyan sayisı fazla olsun..twiterda arama yapanların dikkatini çeker.. aklımıza gelen herşeyi denemek lazim..

Ne güzel dunya..borsada şirketi baskilayin defter değeri 0.62 den islem yapsin (trkyacm) sonrada napalim piyasa bunu fiyatliyor diye bu fiyattan ayrılma hakkı talep edin.. yetmemiş olurda teblig çıkarsa raporda borsa değerini de %20 olarak hesaba katın.. borsada sirketlerinizde degermi biraktinizda borsa değerini, deger olarak kabul ediyorsunuz

Kendi şirketlerini 5/6 yıllık kari ile degerlemisler sagolsunlar.. bu fiyata alıcı çıkınca satarlarsa bizde kabul edelim...

SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    İşbankası zihniyeti, bu ülke onları mutlu etmek için var.

4.  Alıntı Originally Posted by Korfez Yazıyı Oku
    Doğal soda , sentetik soda dan 2 kat daha fazla gelir yaratıyor... 50 dolar sentetikte kazanıyorsan, doğalda 110 doları buluyor!

100 yıllık doğal rezervi olan bir alanı alacaksın,

Buna 1 milyar dolar yatırım yapacağım, cirom senelik 300 milyon $ olacak , yaptığım yatırımı 6-7 yılda geri alacağım diyeceksin ve tüm bunları kamuoyuyla paylaşacaksın,

Sonra iş birleşmede değerleme olunca bu şirketi, dikkat ediniz!!! tam tamına 360 milyon $ a değerleyeceksin, yani nerdeyse 1 yıllık ciro değerinde...heeee beklediğin favök marjı da %50 he )))

Ya, ya siz bizi gerizkalı sanıyorsunuuuuuz, ya hiç hesap kitap bilmiyorsunuz...

15 bağımsız aracı kurum analistinin Soda için verdiği hedef fiyat ortalaması 8.75 TL civarında, ki bunlar yeni kur artışıyla revize olacak... 15 kurumun analisti hesabı kitabı bilmiyor , bir bu PWC dekiler biliyor....PWC nin analistleri bu şirkete Şişe fiyatını 4.80 TL den alırsak , 4.80 * 1.15997 = 5.56 TL çekiyor )))

8.75 TL nereeee 5.56 TL nere? Bizde tabiki bunları detaylıca SPK ya ilettik, bu iş ya iptal olacak ya iptal olacak...Başka yolu falan yok...

Zaten fiyatlar ayrılma hakkı fiyatlarının altında kaldıkça adım adım iptale koşuyoruz... Yok öyle 3 kuruşa 5 köfte...

YTD.
    Wuhan bu noktada önemli üretici, çinin durumu belli. bu fiyatlar daha çok değişebilir.

İşbankası zihniyeti, bu ülke onları mutlu etmek için var edildi.

5.  Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Sirketlerin borsadaki lotlarin kaci is yatirimin elinde onlarada bakin. Ayrica piyasadaki lotlarin yarisinin bundan yararlanabilecegini sanmiyorum. Buyuk dusus esnasinda ve de yeniden primlenme doneminde elinden lotlari cikaran yatirimci eminim cok fazladir. Eger ayrilma bedelini odemekten korksalardi cok ucuz olan bu hisseleri kendileri toplar fiyati yukari tasirlardi. Ben en ufak ihtimal dahi vermiyorum birlesmenin iptaline. Ytd.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

İş Yatırımın elindeki hisselerin konu ile ilgisi yok. Soda halka açık paylarının içinde zaten İş Yatırımın elindeki borsadan toplanmış hisseler yok...Bunu nerden anlıyorsunuz?

Örneğin ben Soda için kaç lot hisse demiştim, 370 milyon lot... Takasta ne görünüyor resimde 547.303.370 lot! Demekki 547-370 = 177 milyon Lot (İş Yatırım takasında görüdüünüz malların önemli bir bölümü zaten dahil değil sürece!) Diğer kalanlarda bireysel müşteri hesapları yada yatırım fonu hesaplarıdır... O da 224 milyon lot - 177 milyon lot = 47 milyon lot...

Özetle aslında halka açık payda 47 milyon lot soda var iş yatırım elinde...Yani o gördüğünüz 224 milyon lot un sadece 47 milyonluk kısmı halka açık!

Neyse sonuç olarak 1 aylık süre var, görürüz bakalım iptal oluyor mu olmuyor mu?

6.  Alıntı Originally Posted by Korfez Yazıyı Oku
    İptali nasıl konuşuyoruz şöyle izah edeyim;

Borsadaki halka açık paylar;

SODA 370 milyon lot * 6.39 = 2.364 Milyar TL

SISE 511 milyon lot * 5.27 = 2.692 Milyar TL

TRKCM 352 milyon lot * 3.47 = 1.221 Miyar TL

ANACM 162 milyon lot * 4.46 = 722 Milyon TL

Toplam = 6 Milyar 999 milyon TL

31 Ocaktan 2020 sonrasında işlemlerden yani ayrılma hakkına katılamayacaklardan kafanıza göre düşün hadi yarısı olsun...Olmaz ya! Yarısı olsun! Siz İş Bankası 3.5 milyar tl parayı ödeyebilecek mi sanıyorsunuz?

Telekonferansta sorduk kendileri itiraf etti zaten, ayrılma hakkına yüklü bir talep gelirse iptal ederiz dedi. Gelmeme ihtimali var mı ? YOK!

Neden? 1) Her 10 sorudan 8 i ayrılma hakkı fiyatı üzerine 2) 1 saat 30 dakikalık toplantıya bir tane yabancı yatırımcı fon katılmadı 3) Hisse fiyatları ayrılma hakkının %5- %8 üzerine çıksa bile bu haktan faydalanmak isteyen çok sayıda yabancı fon çıkar , çünkü blok satışlar bundan öncede borsada piyasa değerinin ortalama %10 altından olmuştur... 4) Soda taşıyan yabancı bir fonyöneticisi şunu diyor...Döviz bol, ürettiğini satan güzelim şirketim varken, ben düz cam üreten inşaat otomotiv satışlarından etkilenen, net borcu olan Trkcm yada Şişe cam taşımak zorunda mıyım? İstemiyorum diyor... İşte bunların ayrılacağı da aşikar...

O yüzden işleri çooook zor....Hisseler sürünürken hele, her geçen gün lehimize...özetle iş SPK ya bile kalmayacak zaten işin faturası bunların boyunu mevcut hisse performanslarıyla çoktaaaan aştı....

He hisseler ayrılma haklarının %15-20 üstündedir o zaman kabul....bir ihtimal...Ancak ben iptale çok daha yakın olduğumuzu görüyorum...

Dolar olmuş 7.09 TL , daha şimdiden sadece kurdan 2Ç 250 milyon tl civarı kar oluştu...Şişe grubu bu şirketi bünyesinde eritmek istemekte haklı..Bende olsam isterim ama değerleme fiyatını öldürmüşler...Bütün piyasa analistleri 8.5-10 TL arası fiyat verecek , senin değerleme kurumun 5.50 TL çekecek! Buna SPK onay falan vermez, tam bir rezalet yaşanıyor....Bunu da zaten göreceksiniz..
    Emeğinize sağlık, ekleme yorum yapmayayımda bu güzel yazınız böyle kalsın.

7. İş grubuna bağlı olmayan, diğer portföy yöneticileri nasıl hareket ederler acaba? Örneğin Ak Portföy veya Yapı Kredi Portföy'ün yönettiği fonlardaki SODA için genel kurula katılacaklar mıdır? Bu portföy yöneticilerinin kolay kolay elindeki malı ucuza kaptırmayacaklarını umut ediyorum.

https://www.kap.org.tr/tr/fon-bilgil...nedi-yogun-fon
    Mesela burada 260bin lotluk SODA var. Yanlış okumadıysam.

https://www.kap.org.tr/tr/fon-bilgil...nedi-yogun-fon
    Bunda da 189bin küsür lot SODA var.

8. Spk dan haber gelene kadar tahtayı hallaç pamuğu gibi bir sağa bir sola vuracaklar ..Ne kadar düşürebilirsek diye.....Dikkat edin Türkiyenin En Saygın En değerli En Köklü kurumu ( YERSENİZ ) Bu dalavereleri yapıyor...Sonra dokununcada çıtak çıtak bağırıyor adiler..

Sayfa 704/899 İlkİlk ... 204604654694702703704705706714754804 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •